TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали постои поврзаност помеѓу векторските вакцини и појавата на тромбози?

Deutsche Welle - 15.04.2021

Прво со вакцината на АстраЗенека дојде до појава на тромбози, сега слични појави се забележани по примање на вакцината на Џонсон и Џонсон. Дали тоа е поврзано со начинот на кој дејствуваат векторските вакцини? Појавата на тромбози на венски синус ...

Лекарите предупредуваат: 8 знаци на згрутчување на крвта кои не треба никогаш да ги игнорирате

Centar

Дали постои поврзаност помеѓу векторските вакцини и појавата на тромбози?

Либертас

Русите тврдат: Нашите вакцини не предизвикуваат згрутчување на крвта

Канал5

Шведска ја одложува вакцинацијата со Johnson & Johnson

Канал5

Шведска ја одложува вакцинацијата со Johnson & Johnson

Press24

Што ги предизвикува ретките згрутчувања на крвта поврзани со некои вакцини против ковид-19?

МКД

Глас на Америка Локално МКД Фокус Екран Тера Pedijatar.mk Екран

Фаучи: Сите вакцини против Ковид-19 се безбедни

Скопје инфо - 15.04.2021

Водечкиот американски експерт за заразни болести Ентони Фаучи потврди дека вакцините против Ковид-19 одобрени во САД се безбедни. Неговата изјава доаѓа откако регулаторите на САД ја запреа испораката на вакцини на компанијата „Џонсон и Џонсон“ ...

Фаучи: Сите вакцини одобрени во САД се безбедни

Press24

Фаучи: Сите вакцини одобрени во САД се безбедни

24Инфо

Фаучи: Сите вакцини одобрени во САД се безбедни

Точка

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 се безбедни

Н.Македонија

Фаучи: Сите вакцини одобрени во САД се безбедни

MTM

Фаучи: Сите вакцини одобрени во САД се безбедни

Centar

Слободен Печат

Американските регулатори ја одложија препораката за вакцината на Џонсон и Џонсон

Бизнис Вести - 15.04.2021

Експертската комисија во Центарот за контрола и превенција на болести во САД (ЦДЦ) донесе одлука да го одложи решението за вакцината на „Џонсон и Џонсон”, јави ДПА. По вонредниот состанок, ЦДЦ објави дека треба да соберат повеќе информации пред да ...

Американските регулатори ја одложија препораката за вакцината на Џонсон и Џонсон

Опсервер

Американските регулатори ја одложија препораката за вакцината на Џонсон и Џонсон

Независен

Американските регулатори ја одложија препораката за вакцината на Џонсон и Џонсон

Слободен Печат

САД ја одложија препораката за вакцината на Џонсон и Џонсон

Курир

Во САД прекината вакцинацијата со Џонсон и Џонсон

+инфо

Американските регулатори ја одложија препораката за вакцината на Џонсон и Џонсон

Канал5

Република Либертас Нетпрес 24Инфо MakPress

САД: Се прекинува со употреба на вакцините Џонсон и Џонсон. Се одлага и дистрибуцијата во ЕУ. И тие прават тромбови

Во Центар - 14.04.2021

Соединетите држави, Европската унија и Јужноафриканската Република донесоа одлука за привремено запирање на употребата на вакцината против ковид-19 на компанијата Џонсон и Џонсон. Одлуката уследи по извештајот за ретка појава на тромб, објави Гласот ...

САД, ЕУ и Јужна Африка ја суспендираа ковид вакцината на „Џонсон и Џонсон“ по шест случаи на тромбоза

Сакам да кажам

Вакцината на „Џонсон и Џонсон“ се најде во слична ситуација како и „Астра зенека“

Н.Македонија

Бајден: Вакцинацијата во САД не е доведена во прашање по одлуката за „пауза“ на употребата на вакцината на „Џонсон и Џонсон“

Либертас

И ЕУ и Јужноафриканска Република ја прекинаа употребата на вакцините на „Џонсон и Џонсон“

24Инфо

И ЕУ и Јужноафриканска Република ја прекинаа употребата на вакцините на „Џонсон и Џонсон“

Centar

И ЕУ и Јужноафриканска Република ја прекинаа употребата на вакцините на „Џонсон и Џонсон“

Точка

MTM Lider 360 степени Канал5 Frontline Денешен MakPress Локално

Германија: Вакцинираните под 60 години со „Астра Зенека“ ќе примаат втора доза од друг производител

360 степени - 14.04.2021

Германија: Вакцинираните под 60 години со „Астра Зенека“, ќе примаат втора доза од друга вакцина Граѓаните кои се на возраст под 60 години, а кои веќе се вакцинирани со прва доза од „Астра Зенека“, ќе примаат втора доза од вакцината од друг ...

Германците под 60 години кои примиле „астра зенека“ за втора доза ќе добијат друга вакцина

24Инфо

Германците под 60 години кои примиле „астра зенека“ за втора доза ќе добијат друга вакцина

Press24

Германците под 60 години кои примиле „Aстра Зенека“ за втора доза ќе добијат „Фајзер“ или „Модерна“

Република

Граѓаните на Германија под 60 години кои примиле „АстраЗенека“ за втора доза ќе добијат друга вакцина

Сител

Германците под 60 години кои примиле „АстраЗенека“ за втора доза ќе добијат друга вакцина

Точка

Германија против втора доза од вакцината на „АстраЗенека“ за помлади од 60 години

Локално