TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот на 2,3

+инфо - 09.11.2019

Растот на економијата следната година е проектиран на 3,8 отсто, а буџетскиот дефицит на 2,3 проценти, соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања.

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

ММС - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во ...

Нина Ангеловска: Капиталните инвестиции следната година нема да бидат надувани

Фактор - 08.11.2019

Нина Ангеловска, министерката за финансии, синоќа во своето гостување во емисијата „Што не е јасно?“ на ТВ Алфа рече дека за следната година нема да се проектираат високи суми за капитални инвестиции во буџетот за 2020, откако овие јавни трошења ...

Предлог буџетот за 2020-та се уште е „тајна“

Р.С.Европа - 07.11.2019

Ни од Владата, ни од Министерството не откриваат што содржи Предлог-Буџетот за 2020 година. Од двете институции соопштуваат дека ќе биде објавен кога ќе помине на владина седница. Опозицијата реагира дека може да се очекува предлагање на гломазен ...

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

Алсат-М - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во ...

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

Денар - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во ...

Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

Локално - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во владина процедура.

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

А1 On - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во ...

Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

iPortal - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто, соопшти министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во владина процедура.

Ангеловска: Во буџетот растот на економијата во 2020 година проектиран на 3,8 отсто

еМагазин - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во ...

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

Вечер Прес - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во ...

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

Опсервер - 09.11.2019

Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во ...

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот 2,3

Либертас - 09.11.2019

– Растот на економијата следната година според владината проекција е 3,8 отсто. Ова го соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања, споделувајќи ги основните контури од буџетот за 2020 година која е во ...

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот на 2,3 проценти

Фокус - 09.11.2019

Растот на економијата следната година е проектиран на 3,8 отсто, а буџетскиот дефицит на 2,3 проценти, соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања.

Растот на економијата следната година е проектиран на 3,8 отсто

Независен - 09.11.2019

Фото: Б. Грданоски Растот на економијата следната година е проектиран на 3,8 отсто, а буџетскиот дефицит на 2,3 проценти, соопшти денеска министерката за финансии Нина Ангеловска одговорајќи на новинарски прашања.

Ангеловска: За догодина растот на економијата проектиран на 3,8 отсто

Р.С.Европа - 09.11.2019

За следната година, растот на економијата е проектиран на 3,8 отсто, а буџетскиот дефицит на 2,3 проценти, изјави денеска министерката за финансии, Нина Ангеловска и, без многу детали, додаде дека буџетот следната година ќе биде насочен кон ...

Ангеловска: Растот на економијата во 2020 проектиран на 3,8 отсто, дефицитот на 2,3

Слободен Печат - 09.11.2019

Споделувајќи ги само основните контури од буџетот за 2020 година, Ангеловска потенцира дека буџетот следната година ќе биде насочен кон инвестирање во човечкиот капитал. Растот на економијата следната година е проектиран на 3,8 отсто, а буџетскиот ...