TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слабеењето на Адел отвори многу комплицирана тема: Што е феноменот slim shaming?

Кајгана - 14.02.2020

Британската пејачка Адел ја изненади јавноста со нејзиното драстично слабеење и во изминативе неколку месеци се појавува во сѐ повито издание. Адел намали околу 45 килограми за помалку од една година и според извори блиски до пејачката, тоа го ...

“Еве што ви прави развод”: Пејачката толку ослабнала што изгледа како друга личност

Точка - 14.02.2020

Британската музичка ѕвезда Адел потполно се трансформираше во последните две години. Повеќекратната добитничка на Еми наградата и сопственичка на три албуми кои се продадени во над 80 милиони примероци била фотографирана во Лос Анџелес во близина на ...

Адел повторно шокира – Најпрвин се „преполови“, а сега ги корегирала усните и носот

Убавина и Здравје - 14.02.2020

Адел деновиве гордо ја истакнува својата трансформација, а фановите ја прозваа и и замерија за новиот изглед. Имено, за релативно краток временски период пејачката успеа да ослабе 45 килограми, а покрај енормната намалена тежина, има и извесни ...

ФОТО: Адел ослабе 45 килограми, но промени се видливи и на нејзиното лице

Press24 - 13.02.2020

Пејачката Адел успеа да ослабе дури 45 килограми. Но нејзините последни фотографии кои ги објави на социјалните мрежи покажуваат дека не го променила само своето тело. Странските медиуми забелжаа дека по доделувањето на оскарите цртите на лицето на ...

Дали верувате дека ова е Адел: Пејачката видливи промени по ослабувањето нема само на телото, таа и во ликот изгледа ...

Курир - 13.02.2020

Славната пејачка Адел успеа да ослаби дури 45 килограми, а со најновите нејзини фотографии е јасно дека на себе не го променила само своето тело. Имено по доделувањето на оскарите каде таа блесна како вистинска убавица очигледно на сите им стана ...

Нови фотки од Адел со -40kg: Како се трансформираше пејачката низ годините?

Црнобело - 13.02.2020

На забавата по Оскарите Адел изгледаше прекрасно, а сега го покажа телото и во спортска облека – како се трансформираше пејачката? На почетокот на годината Адел ја покажа својата нова фигура, кога се појавија фотки од неа на плажа на кои е речиси ...

Ослабна 45 килограми: Неверојатната трансформација на Адел

Хаштаг - 12.02.2020

Пејачката од ден во ден изгледа се подобро, а тоа придонесе напорното вежбање со приватен тренер и посебна исхрана до кои со години се држи. Но, најважно од се е тоа што таа никогаш не била посреќна и поздрава.

Адел премногу слаба, но во топ форма (ФОТО)

МакМода - 12.02.2020

Пејачката беше забележана на забавата после Оскарите, која беше организирана од нејзината колешка Бијонсе. Според фотографиите, преслаба е. View this post on Instagram Adele attended Beyoncé and Jay Z’s Oscar after party yesterday.