TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емили Ратајковски обвини фотограф за сексуално злоставување:Ме болеше!

Канал5 - 16.09.2020

Емили Ратајковски го обвини фотографот Џонатан Ледер за сексуална напад врз неа за време на снимањето во неговиот дом во Катскилс во 2012 година. Тој ги негира обвинувањата. Во долгиот есеј објавен вчера од NY mag, 29-годишната манекенка и актерка ...

Емили Ратајковски со шокантно откритие: Бев сексуално напаствувана од фотографот

+инфо - 16.09.2020

Американската манекенка и актерка, Емили Ратајковски го обвини фотографот Џонатан Ледер за сексуално напаствување кое наводно се случило во 2012 година во неговиот дом во планинската област Кетскилс во американската сојузна држава Њујорк.

Шокантна исповест на Емили Ратајковски: Ги почувствував неговите прсти како…

Слободен Печат - 16.09.2020

Инстинктивно го фатив за зглобот и насилно го извадив од мене. Јас ништо не реков. Стана и тивко се повлече на горниот кат, се присетува моделот на настанот на едно снимање. Американската манекенка и актерка Емили Ратајковски (29) го обвини ...

Емили Ратајковски била сексуално вознемирувана

Репортер - 16.09.2020

Манекенката и глумица Емили Ратајковски го обвини фотографот Џонатан Ледер дека сексуално ја вознемирувал во 2012 година. Ова, според Емили, се случило во неговата куќа во планинската област Кетскилс, во американската сојузна држава Њујорк.

Емили Ратајковски обвини фотограф за сексуално злоставување: Откри шок детаљи!

Локално - 16.09.2020

Манекенката и актерка Емили Ратајковски го обвини фотографот Џонатан Ледер за сексуален напад, што, како што тврди, се случил во 2012 година во неговиот дом во Њујорк, во времето кога таа имала 20 години.

Емили Ратајковски обвинила фотограф за сексуално злоставување: „Го мразам тоа што...“

Точка - 16.09.2020

Американската манекенка и актерка, Емили Ратајковски го обвинила фотографот Џонатан Ледер за сексуално злоставување кое наводно се случило во 2012-та година во неговиот дом во планинската област Кетскилс во американската сојузна држава Њујорк.

Емили Ратајковски проговори за злоупотребата на моќта во модниот свет

Н.Македонија - 16.09.2020

Научив дека моите слики, мојот одраз, не се мои лични, напиша манекенката Емили Ратајковски во колумната на „Њујорк магазин“. Иако мислиме дека секоја фотографија од нас, ни припаѓа нам, тоа правно не е издржано, посебно во светот на моделите.

Емили Ратајковски била сексуално злоставувана

iPortal - 16.09.2020

Американската манекенка и актерка, Емили Ратајковски го обвинила фотографот Џонатан Ледер за сексуално злоставување кое наводно се случило во 2012-та година во неговиот дом во планинската област Кетскилс во американската сојузна држава Њујорк.

Пијана, но сексуално злоставувана: Емили Ратајковски откри тајна чувана со години

Фактор - 16.09.2020

По светското движење „Me too“ формирано најмногу поради злоставување на жените, а преку кое голем број ѕвеЗди проговорија за сескуалните злосторста над нив, тоа сега го стори и Емили Ратајковски.