TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Подобро е да се почнат преговори со Тирана и Скопје отколку тие да се отфрлат

МКД - 20.02.2020

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март. Деновиве 27-те земји членки на Европската Унија се поделени за многу ...

Ангела Меркел и Емануел Макрон: Пропуштената шанса на Европа

Н.Македонија - 20.02.2020

Автор: Филип Стивенс Фајненшел тајмс На историјата добро ѝ се познати гревовите од овластувањата, поточно големите одлуки и лошите последици за кои лидерите силно жалат. Сетете се на војната во Ирак.

Макрон: Франција инсистира на поголема поддршка од ЕУ за земјоделството

Либертас - 20.02.2020

– Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека во преговорите за новиот буџет ќе инсистира на подобрување на условите за развој на заедничката политика во областа на земјоделството. – Потребни ни се средства кои ќе ни овозможат прехранбен ...

Српски „Курир“: Меркел и Макрон војуваат за ЕУ преку Србија

Макфакс - 20.02.2020

Српскиот претседател Александар Вучиќ неодамна навести дека една моќна европска држава барала од Приштина да воведе такси на производите од централна Србија, но иако не сакаше да открие на која земја мисли, српски „Курир“ објави, повикувајќи се на ...

Мустафа Шентоп: „Изјавата на Макрон е сурова исламофобија“

МКД - 20.02.2020

Претседателот на турскиот парламент ја нарече „сурова исламофобија" објавата на францускиот претседател дека на тлото на Франција нема да дозволи „исламистички сепаратизам". „Коментарот на Макрон за борбата против исламистичкиот сепаратизам е пример ...

Претседателот на турскиот Парламент: Изјавата на Макрон е чиста исламофобија

Press24 - 19.02.2020

Претседателот на турскиот Парламент ја нарече „чиста исламофобија“ најавата на францускиот претседател дека во Франција нема да дозволи „исламистички сепаратизам“. -Коментарот на Макрон за борба против исламскиот сепаратизам е пример за чиста ...

Макрон нема да дозволи имами и други верски учители од странство да држат настава во Франција

Канал5 - 19.02.2020

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека ќе ја ограничи практиката на другите земји да испраќаат имами и други верски учители во Франција, со цел да се запре она што го нарече „сепаратизам“.

Шентоп: Изјавата на Макрон е пример за сурова исламофобија

Вечер - 19.02.2020

Претседателот на турскиот Парламент, Мустафа Шентоп, денеска упати критики до францускиот претседател Емануел Макрон поради „исламофобичните коментари”, јави агенцијата Анадолија. – Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример ...

Шентоп: Изјавата на Макрон е пример за сурова исламофобија

Либертас - 19.02.2020

– Претседателот на турскиот Парламент, Мустафа Шентоп, денеска упати критики до францускиот претседател Емануел Макрон поради „исламофобичните коментари“, јави агенцијата Анадолија. – Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се ...

Шентоп: Изјавата на Макрон е пример за сурова исламофобија

+инфо - 19.02.2020

Претседателот на турскиот Парламент, Мустафа Шентоп, денеска упати критики до францускиот претседател Емануел Макрон поради „исламофобичните коментари“, јави агенцијата Анадолија. – Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример ...

Шентоп: Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример за сурова исламофобија

Слободен Печат - 19.02.2020

Шентоп ги даде овие забелешки откако Макрон изјави дека ќе стави крај на системот во кој странските земји испраќаат муслимански проповедници во Франција, во обид за „сепаратизам”. Претседателот на турскиот Парламент, Мустафа Шентоп, денеска упати ...

Шентоп: Изјавата на Макрон е пример за сурова исламофобија

Опсервер - 19.02.2020

– Претседателот на турскиот Парламент, Мустафа Шентоп, денеска упати критики до францускиот претседател Емануел Макрон поради „исламофобичните коментари“, јави агенцијата Анадолија. – Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се ...

Шентоп: Изјавата на Макрон е пример за сурова исламофобија

Денешен - 19.02.2020

Претседателот на турскиот Парламент, Мустафа Шентоп, денеска упати критики до францускиот претседател Емануел Макрон поради „исламофобичните коментари“, јави агенцијата Анадолија. – Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример ...

Шентоп: Изјавата на Макрон е пример за сурова исламофобија

MakPress - 19.02.2020

Претседателот на турскиот Парламент, Мустафа Шентоп, денеска упати критики до францускиот претседател Емануел Макрон поради „исламофобичните коментари“, јави агенцијата Анадолија. – Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример ...

Макрон: Франција инсистира на поголема поддршка од ЕУ за земјоделството

24Инфо - 20.02.2020

– Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека во преговорите за новиот буџет ќе инсистира на подобрување на условите за развој на заедничката политика во областа на земјоделството. – Потребни ни се средства кои ќе ни овозможат прехранбен ...

Макрон: Франција инсистира на поголема поддршка од ЕУ за земјоделството

Слободен Печат - 20.02.2020

Потребни ни се средства кои ќе ни овозможат прехранбен суверенитет, квалитетни производи и транзиција кон климатски одржлив развој, рече Макрон. Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека во преговорите за новиот буџет ќе инсистира на ...

Макрон: Франција инсистира на поголема поддршка од ЕУ за земјоделството

Нетпрес - 20.02.2020

Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека во преговорите за новиот буџет ќе инсистира на подобрување на условите за развој на заедничката политика во областа на земјоделството. – Потребни ни се средства кои ќе ни овозможат прехранбен ...

Макрон: Франција инсистира на поголема поддршка од ЕУ за земјоделството

Опсервер - 20.02.2020

Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека во преговорите за новиот буџет ќе инсистира на подобрување на условите за развој на заедничката политика во областа на земјоделството. – Потребни ни се средства кои ќе ни овозможат прехранбен ...

Макрон: Франција инсистира на поголема поддршка од ЕУ за земјоделството

MakPress - 20.02.2020

Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека во преговорите за новиот буџет ќе инсистира на подобрување на условите за развој на заедничката политика во областа на земјоделството. – Потребни ни се средства кои ќе ни овозможат прехранбен ...