TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИА повторно ќе ја разгледува легалноста на Ферарито!

TopSport - 16.05.2018

Ферари може да се соочи со уште една истрага на Светската автомобилистичка федерација (ФИА) пред гламурозната трка во Монако следниот викенд. Откако Себастијан Фетел доминантно победи на првите две трки од сезоната, се поставија многу прашања околу ...

Фетел: Во Ферари мора да решиме три проблеми...

Gol.mk - 16.05.2018

Германскиот Ф1-пилот Себастијан Фетел смета дека во тимот треба да се решат три проблеми, за повторно да се вратат посакуваните резултати и италијанскиот тим да ја освои титулата оваа сезона.

Ферстапен најбрз на тестирањето во Барселона

TopSport - 15.05.2018

Возачот на Ред бул, Макс Ферстапен го заврши првиот ден тестирање во Барселона со најдобро време, совладувајќи го Карлос Саинс Јуниор во Рено за само 0.034 секунди. Холанѓанецот своето најдобро време од 1:17.528 го постави на „супер-меки“ гуми на ...

Новиот договор со Хамилтон не е приоритет за Мерцедес

Локално - 15.05.2018

Тимот на Мерцедес во Формула 1 соопшти дека причина за одложувањето на договорот со нивниот возач и актуелен светски шампион, Луис Хамилтон, е недостигот на време поради фокусираноста на натпреварите и развојот на болидите.

Почнаа дводневните Ф1 тестови во Барселона

Стандард - 15.05.2018

Почнаа дводневните тест во Формула 1 во Барселона. Луис Хамилтон, Себастијан Фетел и Макс Верстапен се меѓу пилотите, кои ќе возат денес за своите тимови на патеката „Каталонија“. Правилата пропишуваат дека во два од четирите тестови во текот на ...

Фетел: Двете заминувања во боксот беа правилна одлука

А1 On - 14.05.2018

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ја оправда одлуката на неговиот тим за два пати да ги менува гумите на трка за Големата награда на Шпанија, што на крајот го чинеше место на подиумот. Фетел заврши на четвртата позиција, додека неговиот најголем ...

Фетел: Не можевме ништо со новите гуми на Пирели

TopSport - 14.05.2018

Себастијан Фетел имаше фрустрирачка недела во Каталонија, откако мораше да се задоволи со четвртото место со цели 27 секунди заостанување зад победникот Луис Хамилтон, кој сега „бега“ дури 17 поени во генерален пласман.

Мерцедес заинтересиран за Рикардо

Стандард - 14.05.2018

Шефот на Мерцедес, Тото Волф, изјави дека тимот се уште е заинтересиран за Рикардо. Неодамна Волф беше цитиран како вели „Ако си среќен со својата сопруга, не погледнуваш кон други жени“. Тогаш зборовите му беа протолкувани дека ако Хамилтон или ...

Фетел: Влезот во боксот беше единствената опција

Sport M - 14.05.2018

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, заврши на четвртото место на вчерашната трка за големата награда на Шпанија. Фетел поголемиот дел од трката во Барселона беше на второто место и имаше подиумот, но на самиот крај по совет од тимот на Ферари отиде ...

Ферстапен најбрз на тестирањето во Барселона

Макфакс - 15.05.2018

Возачот на Ред бул, Макс Ферстапен го заврши првиот ден тестирање во Барселона со најдобро време, совладувајќи го Карлос Саинс Јуниор во Рено за само 0.034 секунди. Холанѓанецот своето најдобро време од 1:17.528 го постави на „супер-меки“ гуми на ...

Новиот договор со Хамилтон не е приоритет за Мерцедес

Sport M - 15.05.2018

Тимот на Мерцедес во Формула 1 соопшти дека причина за одложување на договорот со нивниот возач и актуелен светски шампион, Луис Хамилтон, е недостигот на време поради фокусираноста на натпреварите и развојот на болидите.

Фетел: Двете заминувања во боксот беа правилна одлука

Локално - 14.05.2018

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ја оправда одлуката на неговиот тим за два пати да ги менува гумите на трка за Големата награда на Шпанија, што на крајот го чинеше место на подиумот. Фетел заврши на четвртата позиција, додека неговиот најголем ...

Новиот договор со Хамилтон не е приоритет за Мерцедес

А1 On - 15.05.2018

Тимот на Мерцедес во Формула 1 соопшти дека причина за одложување на договорот со нивниот возач и актуелен светски шампион, Луис Хамилтон, е недостигот на време поради фокусираноста на натпреварите и развојот на болидите.

Фетел: Двете заминувања во боксот беа правилна одлука

Sport M - 14.05.2018

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ја оправда одлуката на неговиот тим за два пати да ги менува гумите на трка за Големата награда на Шпанија, што на крајот го чинеше место на подиумот. Фетел заврши на четвртата позиција, додека неговиот најголем ...

Новиот договор со Хамилтон не е приоритет за Мерцедес

Либертас - 15.05.2018

Тимот на Мерцедес во Формула 1 соопшти дека причина за одложувањето на договорот со нивниот возач и актуелен светски шампион, Луис Хамилтон, е недостигот на време поради фокусираноста на натпреварите и развојот на болидите.

Фетел: Двете заминувања во боксот беа правилна одлука

Либертас - 14.05.2018

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, ја оправда одлуката на неговиот тим за два пати да ги менува гумите на трка за Големата награда на Шпанија, што на крајот го чинеше место на подиумот. Фетел заврши на четвртата позиција, додека неговиот најголем ...

Времето не ни дозволува да потпишеме нов договор со Хамилтон

Вечер - 16.05.2018

Тимот на Мерцедес во Формула 1 соопшти дека причина за одложувањето на договорот со нивниот возач и актуелен светски шампион, Луис Хамилтон, е недостигот на време поради фокусираноста на натпреварите и развојот на болидите.