TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Пријателите снимија песна за Маринко Маџгаљ: Никогаш нема да те заборавиме

Репортер - 26.03.2020

Четири години по смртта на глумецот Маринко Маџгаљ, неговите пријатели ја снимија песната „Животот е лотарија“ и испратија порака дека никогаш нема да го заборават. Песната ја напиша неговиот најдобар пријател, водителот Огњен Амиџиќ, со кого Маџгаљ ...

ТОН ЕМОЦИИ: Маринко никогаш нема да биде заборавен, пријателите му посветија песна (ВИДЕО)

Курир - 26.03.2020

Поминаа четири години откако почина славниот актер Маринко Маџгаљ. Секој кој го познава знае дека најблзок беше со Огњен Амиџиќ, со кога имаше и група, а и приватно се дружеа. Токму водителот, напиша песна за својот покоен пријател, ги собра нивните ...