TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО ги доби списите од „Монструм“, судењето одложено за 17-ти април

МРТ - 14.03.2018

СЈО ги доби списите од случајот „Монструм“, трае законскиот рок за нивнот разгледување по што ќе следува одлуката за произнесување надлежност за убиствата крај Смилковско Езеро во 2012-та. Судењето се повторува по решението на Врховниот суд.

СЈО го побара „Монструм“, судењето одложено

Независен - 14.03.2018

Информацијата дека Специјалното јавно обвинителство го побарало предметот наречен „Монструм“ внесе бура во судницата на скопскиот кривичен суд, каде се одвива повторениот судски процес за петкратното убиство кај Смилковско езеро.

Родителите на убиените момчиња до судијата: Нашите деца скапуваат во гроб, а вие купувате време

МКД - 14.03.2018

„До кога ќе се купува време, ова е политички пазар. Нашите деца скапуваат во гроб. Имате ли душа судија, имате ли и вие деца", го прашаа денеска судијата, Огнен Ставрев родителите на момчињата кои пред шест години беа убиени кај Смилковските езера.

Зошто судењето за случајот „Монструм “ тапка во место?

Фактор - 14.03.2018

Иако за денес, најавено дека ќе продолжи судењето на обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012, познат и како случај „Монструм“, судењето беше одложено. Судењето за овој случај денеска по вторпат беше одложено, а како ...

Одложено судењето за Монструм, СЈО го бара предметот

Р.С.Европа - 14.03.2018

Судењето за случајот „Монструм“ денеска беше е одложено за 17 април, поради отсуство на јавниот обвинител. Причина за тоа, според судијата, можеби е барањето на Специјалното јавно обвинителство да го преземе предметот.Адвокатот на обвинетите, Сашо ...

СЈО го побара „Монструм“, судењето одложено

24 Вести - 14.03.2018

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното второ одложување на случајот „Монструм“ одкако Врховен го врати предметот на почеток и ги ослободи од притвор обвинетите.

Денес ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковскoто Езеро

МКД - 14.03.2018

За денес во Основниот суд Скопје 1 е закажано ново рочиште за случајот „Монструм“. На минатото рочиште судијата Огнен Ставрев го задолжи обвинителот Наум Пановски кон обвинението кое во судница го читаше да го спои и делот во кој кривично се гони ...

Предметот „Монструм“ пратен во СЈО

Макфакс - 14.03.2018

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител. Судијата наведе дека утрово добил известување дека специјалното јавно обвинителство пред два дена го побарало ...

СЈО го разгледува „Монструм“, семејствата прашуваат за паднат телефон на разузнавач

+инфо - 14.03.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ повторно е одложено, на него не се појави обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Причината е што списите од предметот пред два дена се испратени во Специјалното ...

Во кривичен рочиште за „Монструм“

24 Вести - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро. На обвинителна клупа на минатото рочиште беа четворица обвинети, додека првообвинетите Алил Демири и Африм ...

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Макфакс - 14.03.2018

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни. Минатиот месец, рочиштето беше одложено за денеска, затоа што Обвинителството технички не ги споило двете обвиненија ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Локално - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

„Децата ни скапуваат во гроб, имате ли душа" - СЈО го побара Монструм, бурни реакции кај родителите

Press24 - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

Предметот „Монструм“ пратен во СЈО

Вечер - 14.03.2018

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител. Судијата наведе дека утрово добил известување дека специјалното јавно обвинителство пред два дена го побарало ...

Јанева ни вети дека ова ќе и биде прв случај, рекоа родители на убиените деца кај Смилковско езеро

Фокус - 14.03.2018

Семејствата на убиените кај Смилковско езеро со негодување реагираа откако судијата одлучи да се одложи денешното рочиште по предметот „Монструм“, затоа што Специјалното јавно обвинителство информирало дека ги бара списите. „Знаевме. Срамота.

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Вечер - 14.03.2018

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни. Минатиот месец, рочиштето беше одложено за денеска, затоа што Обвинителството технички не ги споило двете обвиненија ...

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Press24 - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

„Децата ни скапуваат во гроб, имате ли душа" - бурни реакции од родителите, за случајот “Монструм”

Скопје инфо - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година . Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

Судењето за „Монструм“ одложено, предметот пратен во СЈО

Нетпрес - 14.03.2018

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител. Причината е што списите од предметот пред два дена се испратени во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кое за ...

СЈО го разгледува „Монструм“, семејствата вознемирени од одложувањето

Либертас - 14.03.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ повторно е одложено, на него не се појави обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција. Причината е што списите од предметот пред два дена се испратени во Специјалното ...

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Точка - 14.03.2018

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни. Минатиот месец, рочиштето беше одложено за денеска, затоа што Обвинителството технички не ги споило двете обвиненија ...

Ново судско рочиште за обвинитетите за убиството кај Смилковско Езеро

Независен - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судија" - oдложено судењето за Монструм

Сител - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

Неочекуван потег на СЈО во врска со судењето за Смиљковско

Sky - 14.03.2018

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител. Судијата наведе дека утрово добил известување дека специјалното јавно обвинителство пред два дена го побарало ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Алсат-М - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судијо – oдложено судењето за Монструм!

Република - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

Предметот „Монструм“ пратен во СЈО

Точка - 14.03.2018

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител. Судијата наведе дека утрово добил известување дека специјалното јавно обвинителство пред два дена го побарало ...

Монструмите денеска повторно пред судот

Република - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судијо“ – oдложено судењето за Монструм!

Курир - 14.03.2018

-До кога ќе се купува време, ова е политички пазар судија, нашите деца шест години скапуваат во гроб, имате ли душа судијо, имате ли деца – беа само дел од негодувањата кои родителите ги упатија до судијата Огнен Ставрев.

НОВА дознава: СЈО ги презема случаите „Монструм“ и „Шпион“

Нова ТВ - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство ќе го преземе случајот „Монструм“, дознава НОВА. Од СЈО, го побарале предметот од судот и тој им бил доставен вчера. Официјално, одлуката дали СЈО има надлежност над овој предмет, ќе биде позната за една недела.

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

CivilMedia - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

„Нашите деца скапуваат во гроб! Oва е политички пазар!“ - му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско ...

Вечер - 14.03.2018

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното второ одложување на случајот „Монструм" откако Врховен го врати предметот на почеток и ги ослободи од притвор обвинетите, поради ...

СЈО ги презема случаите „Монструм“ и „Шпион“

Слободен Печат - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство ќе го преземе случајот „Монструм“, дознава НОВА . Од СЈО, го побарале предметот од судот и тој им бил доставен вчера. Официјално, одлуката дали СЈО има надлежност над овој предмет, ќе биде позната за една недела.

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

А1 On - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судија” – oдложено судењето за Монструм

МК News - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Канал5 - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

Бриф - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

еМагазин - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Курир - 14.03.2018

Адвокатот Насер Рауфи забележа дека било прочитано првичното обвинение од 26 октомври 2012 година, но не и тоа за Сами Љута кое во претходниот судски процес беше споено со обвинителниот акт за Алил Демири, Африм и Агим Исмаиловиќ и Езим и Хаки Азири.

Во Кривичен рочиште за „Монструм“...

Н.Македонија - 14.03.2018

Во Кривичен рочиште за „Монструм“ Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го бара „Монструм“, рочиштето одложено

Нова ТВ - 14.03.2018

И покрај најавите дека денеска ќе продолжи судењето на обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012, познат и како случај „Монструм“, тоа е одложено за 17 април.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Сител - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Скопје инфо - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Рочиште за случајот „Монструм“ во Кривичен суд

МРТ - 14.03.2018

На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на 12-ти февруари, беше прочитан обвинителниот акт. Обвинителот Наум Пановски рече дека остануваат на првичниот обвинителен акт, со кој обвинетите се товарат за тероризам.

Продолжува повторното судење за „Монструм“

Нетпрес - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Ова е второ рочиште од повторното судење за масакрот кај Смилковци, а на претходното беше прочитано само ...

Во Кривичен рочиште за „Монструм”

Слободен Печат - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

Денеска продолжува судењето за „Монструм“

Канал 77 - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“, кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година – објави МИА. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што ...

Во кривичен рочиште за „Монструм“

Телма - 14.03.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на ...

СЈО бара да го преземе „Монструм“, судењето одложено за 17 април

Либертас - 14.03.2018

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април. Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на ...

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април...

Н.Македонија - 14.03.2018

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд. Судењето за овој случај е одложено за 17 април.