TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Твитерџиите го „искинаа“ Богац за Свети Валентин

Република - 14.02.2018

Градоначалникот на Карпош Стефан Богоев денеска организираше ручек за осамените лица по повод празникот „Свети Валентин“. Популарниот Богац со овој гест практично ја продолжи традицијата на својот претходник, Стевчо Јакимовски, кој секоја година на ...

Твитерџиите се шегуваат со Богоев за Денот на вљубените

Репортер - 14.02.2018

Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, денеска организираше ручек за осамените лица по повод празникот Свети Валентин. Тој на дамите им подари рози, а со мажите наздрави со вино. Тоа не остана незабележано од твитерџиите.

Богоев уништува огромни зелени површини – Исечени 30 дрва во Карпош, невладините молчат

Курир - 14.02.2018

Стефан Богоев од утрово врши масовна сеча на дрва на потегот од Партизанска во Карпош 3 до Лептокарија . Карпошани се загрижени за масовната сеча на зеленилото во нивната општина. Богоев пред локалните избори ветуваше дека ќе се залага за зачување ...

Стефан по стапките на Стевчо: Карпош повторно ги собра осамените на ручек

Макфакс - 14.02.2018

По примерот на ексградоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, сегашниот општински татко, Стефан Богоев, организира ручек со рози за осамените лица од неговата општина по повод празникот Свети Валентин.

Стефан Богоев со рози и вино за денот на вљубените

Репортер - 14.02.2018

Градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев, организираше ручек со рози за осамените лица по повод празникот Свети Валентин. Со тивка музика на светски љубовни хитови, избрани повозрасни жители од Карпош, кои добиле покана од градоналачникот, го славеа ...

Богоев денеска се дружеше со социјално загрозените и со повозрасните карпошци

+инфо - 14.02.2018

Треба да се покаже почит и разбирање кон овие наши сограѓани, не само денеска туку во текот на целата година, рече градоначалникот на Карпош. По повод празникот „Св.Трифун“ и Денот на љубовта кој се празнува на меѓународно ниво, градоначалникот на ...

Градоначалникот Богоев ќе лекува скршени срца во Карпош

Скопје инфо - 14.02.2018

Денеска во 11:30 часот, во ресторанот „ Ден и ноќ“, градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев, ќе се дружи со осамените лица од Општина Карпош, информираат од општината Карпош. Денешната средба, ќе се одржи по повод на Денот на љубовта „ Св.

Стефан по стапките на Стевче: Карпош повторно ги собра осамените на ручек

Вечер - 14.02.2018

По примерот на ексградоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски, сегашниот општински татко, Стефан Богоев, организира ручек со рози за осамените лица од неговата општина по повод празникот Свети Валентин.

Рози за дамите: Богоев на дружба со карпошани

Скопје инфо - 14.02.2018

По повод празникот Св.Трифун и Денот на љубовта кој се празнува на меѓународно ниво, Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев денеска се дружеше со дел од повозрасните и социјално загрозени лица од Општината.

(ВИДЕО) Стефан по стапките на Стевче: Карпош повторно ги собра осамените на ручек

А1 On - 14.02.2018

По примерот на ексградоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски, сегашниот општински татко, Стефан Богоев, организира ручек со рози за осамените лица од неговата општина по повод празникот Свети Валентин.

Стефан по стапките на Стевчо: Карпош повторно ги собра осамените на ручек

Точка - 14.02.2018

По примерот на ексградоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, сегашниот општински татко, Стефан Богоев, организира ручек со рози за осамените лица од неговата општина по повод празникот Свети Валентин.

Стефан по стапките на Стевчо: Карпош повторно ги собра осамените на ручек за Валентин

Либертас - 15.02.2018

По примерот на ексградоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, сегашниот општински татко, Стефан Богоев, организира ручек со рози за осамените лица од неговата општина по повод празникот Свети Валентин.