TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал лесно и убедливо го совлада Химки

Канал5 - 12.01.2018

Екипата на Реал Мадрид забележа убедлива победа над Химки во дерби дуелот од 17.коло на кошаркарската Евролига. На средбата која се одигра вечерва во Москва, составот на Реал го совлада Химки со 95-78.

Црвена звезда без Антиќ поразена во Истанбул

Слободен Печат - 12.01.2018

Кошаркарите на Црвена звезда доживеаја пораз на гостувањето во Истанбул од Анадолу Ефес со 104-95 во рамките на Евролигата. Без Перо Антиќ кој остана на клупата „црвено-белите“ немаа сили за победа над турскиот тим, а не функционираше нивното ...

Без Перо не оди, и не оди...го кажаа тоа и „делиите“!

SportMedia - 12.01.2018

Кошаркарите на Црвена Звезда испуштија убава шанса, во дуелот со една од најслабите екипи во Евролигата да извадат победа кој ќе ги турнеше кон оние ТОП 8 места кои водат во плеј-офот. Иако слабо почнаа, и тоа без помошта на еден од најискусните ...

ВИДЕО: Ц. Звезда без Антиќ немоќна против Ефес, Реал го уништи Химки во Русија

Gol.mk - 12.01.2018

Кошаркарите на Црвена Звезда во рамките на 17. коло во Евролигата се поразени на гостувањето во Турција од Анадолу Ефес со 104-95. За тимот на тренерот Алимпијевиќ денес поради повреда не настапи нашиот Перо Антиќ.

Отсуството на Антиќ ја чинеше пораз Црвена Звезда

Спортски - 12.01.2018

Екипата на Црвена Звезда запиша пораз од Ефес во рамки на Евролигата со 104:95. Отсуството на денешниот меч на нашиот интернационалец, Перо Антиќ се покажа лошо по црвено-белите, кои имаа постојана „дупка“ во одбраната и не можеа да одговорорат на ...

Антиќ остана на клупа, Звезда без „муниција“ во Истанбул

Екипа - 12.01.2018

Црвена звезда се враќа со пораз од Истанбул откако доживеа пораз од тимот на Анадолу Ефес со резултат од 104-95. Домашниот состав константно го контролираше мечот, своевремено имаа и +13 кои Звезда успеа да ги намали и до минимални два поени ...

Црвена Звезда без Антиќ немаше шанси против Ефес

Дерби - 12.01.2018

Црвена Звезда е поразена од Анадолу Ефес со 104:95 во натпревар од кошаркарската Евролига, на кој не настапи нашиот интернационалец Перо Антиќ. Неговото неиграње се чувствуваше пред се во одбраната каде „црвено-белите“ премногу лесно примаа поени и ...

Перо повреден. не игра против „пиварите"

SportMedia - 12.01.2018

Перо Антиќ не е во составот на Црвена Звезда за евролигашкиот дуел со Анадолу Ефес. Непосредно пред официјалниот старт на мечот во Иsтанбул, стручниот штаб на „црвено-белите" потврди дека поради повреда, нема да може да сметаат на услугите на ...

Евролига: Победи на фаворитите

Сител - 12.01.2018

Екипите кои се борат за највисок пласман во кошаркарската Евролига, забележаа победи на средбите од 17 коло. Актуелниот првак Фенербахче славеше на гостувашето кај шпанскиот шампион Валенсија со 88-67.

Макаби се намачи за победа, рутина за ЦСКА, Фенер и Панатинаикос

SportMedia - 11.01.2018

Фаворитите доминираа вечерва во Евролигата и на 4 меча забележаа победи, предводени од актуелниот европски првак Фенербахче. Турскиот состав славеше убедливо на гости кај Валенсија со 80:67, предводени од триото Гудуриќ, Датоме и Томпсон, кои ...

ВИДЕО: Барса без „муниција“ во Атина, Макаби во финишот го скрши отпорот на Бросе Баскет

Gol.mk - 11.01.2018

По двете победи во низа, екипата на Барселона им се врати на поразите во Евролигата, откако вечерва во рамки од 16. коло на најелитното кошаркарско натпреварување на Европа беше надиграна од Панатинаикос, кој на крај славеше со 84-75.

УРНЕБЕСНО: Кошаркарите на Ефес зборуваа српски и го предизвикаа Антиќ и друштвото (Видео)

Спортски - 11.01.2018

Кошаркарите на Анадолу Ефес се спремаат за натпреварот во Евролигата против Црвена Звезда, но никој не очекуваше дека тоа ќе го направат со зборување на српски. Маркетинг тимот на турскиот клуб доби навистина генијална идеја која беше и одлично ...

Перо Антиќ е доказ дека квалитетот е вечен!

SportMedia - 11.01.2018

Никола Вучевиќ е еден од најдобрите играчи во селекцијата на Црна Гора. Но асот на Орландо Меџик е стравствен навивач на Црвена Звезда. И не го крие тоа, јавно говори за неговата „конекција" со "црвено-белата" боја.

Евролига: Победи на фаворитите

Канал5 - 12.01.2018

Екипите кои се борат за највисок пласман во кошаркарската Евролига, забележаа победи на средбите од 17. коло. Актуелниот првак Фенербахче славеше на гостувањето кај шпанскиот шампион Валенсија со 88-67.