TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Игор Џамбазов за саканата: „Илина потполни некои празнини во мојот живот“

Скопје24 - 16.09.2020

Во последниве неколку месеци на големо се зборува за новата љубов на легендарниот Игор Џамбазов, а среќниот пар пак постојано објавува заеднички фотографии на социјалните мрежи и ја скокотка заинтересираноста на јавноста.

Јас го направив првиот чекор: Игор Џамбазов за почетоците со Илина Арсова

Женски магазин - 16.09.2020

За екстрадниот магазин „Бекстејџ“, Игор Џамбазов отворено и за прв пат проговори за врската со алпиниската Илина Арсова. Во мај годинава, за Женски магазин, Илина ексклузивно ја потврди веста за нивната врска .

Игор Џамбазов откри како се освојува срце што има освоено врв како Монт Еверест

Слободен Печат - 16.09.2020

Сите љубови личат една на друга, а сепак секоја е приказна за себе. Игор Џамбазов и Илина Арсова се пар за кој се чини како никогаш да не престана да се зборува. Сите реагираа, шпекулираа а тие само уште повеќе ги разгоруваа приказните поврзани со ...

Игор Џамбазов за саканата: „Илина потполни некои празнини во мојот живот“

Црнобело - 16.09.2020

Во интервју за „Backstage“ Игор Џамбазов се присетува на убави спомени од детството, но и отворено говори за љубовта кон Илина Арсова. Тој открива дека се запознале пред 5 години во Охрид..

„Ѝ реков: 'Сите сакаат да се запознаат со мене, а јас сакам да те запознаам тебе'“ - Џамбазов со ексклузивно интервју ...

Точка - 16.09.2020

Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборувал за љубовта со планинарката Илина Арсова, па открил како се запознале и како почнала нивната емотивна приказна. „Се запознавме пред пет години, преку наши заеднички пријатели во Охрид.

Игор Џамбазов откри со каква финта ја освоил Илина Арсова

+инфо - 16.09.2020

Не сакаме да носиме избрзани одлуки, ќе оставиме на времето, спонтано сè нека се случува. Сепак, сигурен сум дека ова ќе потрае – вели шоуменот Игор Џамбазов. Шоуменот Игор Џамбазов во интервјуто за ТВ магазинот „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со ...

Игор Џамбазов открива што му помогнало да ја освои Илина Арсова

Република - 16.09.2020

Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со алпинистката Илина Арсова. За време на разговорот, Џамбазов откри како се запознале со Илина и како почнала нивната љубовна врска. – раскажа Џамбазов.

Игор Џамбазов прозборе за љубовта со Илина: „Среќен сум што најдов таква жена!“

Курир - 16.09.2020

Водителот, шоумен, музичар и писател Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со планинарката Илина Арсова, па откри како се запознале и како почнала нивната емотивна приказна.

Игор Џамбазов откри како ја запознал Илина Арсова: „Сите сакаат да се запознаат со мене, а јас сакам со тебе!“ (ВИДЕО)

Вистина.мк - 16.09.2020

Водителот, шоумен, музичар и писател Игор Џамбазов во интервјуто за ТВ магазинот „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со алпинистката Илина Арсова, па откри како се запознале и како почнала нивната емотивна приказна.

Игор Џамбазов во негов стил: ЕВЕ ШТО МИ ПОМОГНА ДА ЈА ОСВОЈАМ ИЛИНА

Вечер - 16.09.2020

Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со алпинистката Илина Арсова. За време на разговорот, Џамбазов откри како се запознале со Илина и како почнала нивната љубовна врска.

(ВИДЕО) Игор Џамбазов за саканата: Илина потполни некои празнини во мојот живот

iPortal - 16.09.2020

Во последниве неколку месеци на големо се зборува за новата љубов на легендарниот Игор Џамбазов, а среќниот пар пак постојано објавува заеднички фотографии на социјалните мрежи и ја скокотка заинтересираноста на јавноста.

Игор Џамбазов прозборе за љубовта со Илина (ВИДЕО)

PressingTV - 17.09.2020

Водителот, шоумен, музичар и писател Игор Џамбазов во интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со планинарката Илина Арсова, па откри како се запознале и како почнала нивната емотивна приказна.