TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Така се станува шампион на Англија: Трева од 19 милиметри, пејнтбол, шетање во чорапи и моќен цитат

Спортклуб - 17.04.2018

Парите се тука. Пеп Гвардиола е тука. Скапите играчи се тука. Но, ни тоа не е само по есбе доволно за да станете шампион на Англија. За таков подвиг е потребно да имате еден дополнителен кваитет. Оној кој е најтешко да се достигне.

Вештачко славје: Критики за видеото во коe сe прикажува шампионското славје на Сити (Видео)

Дерби - 17.04.2018

Манчестер Јунајтед изгуби од страна на ВБА, и благодарение на тој пораз, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана нов шампион во Премиерлигата. Коментари по успехот на „граѓаните“ стигнуваа од сите страни, а некој од раководството на ...

Клоп ја „крпи“ дефанзивната линија – пристигнува фудбалер од Севиља!?

СуперСпорт - 17.04.2018

По Вирџил Ван Дајк, тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, во наредниот преоден рок сака да донесе уште еден дефанзивен фудбалер. Одамна е познато дека Ливерпул е заинтересиран за Клемон Ленгл, а очигледно ќе се обидат летово да го ангажираат во свои ...

Гвардиола има буџет од 200 милиони: Еве кои имиња се на неговиот список!

Спортски - 17.04.2018

Раководството на Манчестер Сити ќе одвои 200 милиони фунти за засилувања ова лето, пренесуваат англиските медиуми. „Граѓаните“ супериорно ја освоија титулата во Премиер лигата, но Гвардиола сака додатно да го засили тимот за следната сезона.

Петта титула за Манчестер сити, прва за тренер Шпанец

Н.Македонија - 17.04.2018

Манчестер сити е новиот шампион на Англија, третпат последниве седум сезони (2012, 2014 и 2018-та), вкупно пет пати (уште и во 1937 и 1968 година) во клупската историја долга 138 години. Сити се израмни со Манчестер јунајтед од сезоните 1907/1908 и ...

Манчестер сити сега брка пет англиски рекорда на Челси

Н.Македонија - 17.04.2018

Манчестер сити ја освои титулата во англиската фудбалска Премиер-лига, но во преостанатите пет кола од сезонава има шанса да собори барем пет англиски рекорда, сите во сопственост на Челси.

Гвардиола не мирува: Има две желби и веќе работи на нивна реализација

Дерби - 17.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана нов шампион во Премиерлигата. Коментари по успехот на „граѓаните“ стигнуваат од сите страни, но по се изгледа најзадоволен е Пеп ...

Пеп Гвардиола има две летни желби

Екипа - 17.04.2018

Манчестер сити ја осигура шампионската титула во Премиер-лигата, а бидејќи веќе испадна од ЛШ сега Пеп Гвардиола погледите ги насочува кон претстојниот преоден рок. „Граѓаните“ веќе имаат составено вистински дрим-тим, но трофејниот стратег планира ...

Линекер: Гвардиола позитивно ќе влијае на англискиот фудбал

Точка - 17.04.2018

Гери Линекер смета дека тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола позитивно ќе влијае генерално на англискиот фудбал. Манчестер Сити е новиот шампион во англиската Премиер лига, а еден од најзаслужните за таквиот подвиг на „Граѓаните“ секако е ...

Гвардиола подготвува нови 200 милиони за селекција

Локално - 17.04.2018

Раководството на англискиот шампион Манчестер Сити ќе одвои 200 милиони фунти за трансфери во текот на летото, пренесува „Мирор“. Според изданието, менаџерот Пеп Гвардиола сака да привлече централен дефанзивец, потпорен играч и напаѓач.

Како петок и сабота: Гвардиола ќе го донесе во Сити својот миленик од Барса

Спортклуб - 17.04.2018

Манчестер Сити ќе биде третиот клуб во кој заедно ќе работат Пеп Гвардиола и Тијаго Алкантара. Шпанските медиуми објавија дека трофејниот стручњак веќе ја подготвил понудата до Баерн за играчот од средниот ред и таа изнесува околу 50 милиони евра.

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

Курир - 17.04.2018

Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат шпанскиот стручњак најмалку до 2020 година.

Линекер: Гвардиола позитивно ќе влијае на англискиот фудбал

24Инфо - 17.04.2018

Гери Линекер смета дека тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола позитивно ќе влијае генерално на англискиот ...

Гвардиола во Сити го носи својот миленик од деновите во Барса и Баерн

СуперСпорт - 16.04.2018

Пеп Гвардиола веќе се подготвува се за следната сезона и го подготвува списокот на засилувања за да изгради поконкурентен тим кој ќе ја нападне и Лигата на шампионите. Гвардиола на „Етихад“ ќе се обиде да го донесе Тиаго Алкантара од редовите на ...

Колимор: Ливерпул има одлична сезона, но само тројца играчи би можеле да конкурираат за тимот на Сити

Дерби - 16.04.2018

Стен Колимор е поранешен фудбалер на Ливерпул и човек кој во првиот дел од сезоната го критикуваше тимот на Јирген Клоп поради слабата игра во одбрана. Но, сега екс англискиот напаѓач вели дека ситуацијата е променета.

Гвардиола си го купува својот миленик од Баерн!?

Sport 1 - 16.04.2018

Англиските медиуми пишуваат дека тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, сака да го ангажира Тијаго Алкантара од Баерн Минхен. Играчот за врска е негов миленик, а сите се сеќавате дека токму Гвардиола инсистираше Баварците да го купат Алкантара ...

Линекер: Гвардиола е голема придобивка за англискиот фудбал

Дерби - 16.04.2018

Пеп Гвардиола од втор обид ја освои првата титула во англиската Премиер лига, а Гери Линекер смета дека сите инволвирани во Премиер лигата треба да му бидат благодарни на шпанскиот менаџер за влијанието кое го има на англискиот фудбал.

Чави ја долови тактичката генијалност на Пеп од историските 2:6 во Мадрид

Дерби - 16.04.2018

Пеп Гвардиола вчера и официјално ја освои својата прва титула во англиската Премиер лига, трофеј кој самиот тој еден ден претходно го најави како едно од неговите најглеми достигнувања во кариерата, од едноставна причина што смета дека првенството ...

Гвардиола го посочи мечот по кој знаел дека ќе бидат шампиони – уште во септември

Спортклуб - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, во изјава за англиските медиуми, посочи еден момент по кој почнал да верува дека тие ќе бидат следните шампиони во првенството. Тој се присети на нивната победа на „Стемфорд Бриџ“ кај Челси со 1:0, со гол ...

Јунајтед, немој да бидеш како стариот „добар“ Ливерпул!

Спортклуб - 16.04.2018

Веќе 5. сезона по заминувањето на големиот тренер Алекс Фергусон, Јунајтед никако неможе да се извлече од провалијата во која се повеќе тоне во домашното првенство. Уште кога се повлекуваше Фергусон од тренерското столче на Манчестер Јунајтед, ...

Пеп пак по својот миленик, „граѓаните“ спремија 50 милиони фунти

Спортски - 16.04.2018

Своевремено управата на Баерн Минхен му излезе во пресрет дали сега истото ќе го направи и оваа на Манчестер Сити? Островските медиуми утрово пренесуваат вест дека Пеп Гвардиола сака да го засили својот тим со Тијаго Алкантара.

Манчестер Сити ја освои титулата и почна да фрла милиони за нови играчи

Локално - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола тргнува по потписот на Вилфрид Заха од Кристал Палас, објави „Сан“. Шпанецот сака да ја зголеми конкуренцијата за следната сезона и запрел на поранешниот играч на Јунајтед.

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

Курир - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

Манчестер сити победува и брка нови рекорди

Н.Македонија - 16.04.2018

Манчестер сити го доби дербито на 33-то коло, на гости против Тотенхем, на „Вембли“, со 3-1, и е пред официјализирање на титулата првак на Англија. За такво нешто на „граѓаните“ им е потребна уште една победа, но можно е до неа да стигнат и со ...

Шест кандидати за признанието најдобар фудбалер во Премиер лигата

Н.Македонија - 16.04.2018

Здружението на професионални фудбалери во Англија, ги објави имињата на претендентите за освојувањето на наградата за играч на годината. Меѓу номинираните, тројца се од Манчестер Сити, а по еден фудбалер од Манчестер Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем.

Гвардиола плаќа „безобразна“ сума за ѕвездата на Кристал Палас

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити само што ја освои титулата во Премиер лигата, а менаџерот Пеп Гвардиола веќе крои планови за следната сезона. Англиските медиуми пренесуваат дека прва цел на „граѓаните“ ова лето ќе биде универзален фудбалер, кој може да игра на сите ...

Ливерпул веќе има 300 гола под водство на Клоп

Стандард - 16.04.2018

Напаѓачкото трио на Ливерпул – Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино, се истакна со дежурен гол за победата со 3:0 над Борнемут во дуелот од 34-тото коло на Премиер лигата. За Египќанецот голот беше 40-ти од почетокот на сезоната, а тројцата ...

Специјалниот: Верувам во себе, мојата последна титула не е од пред 20 години

Локално - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед има потреба од постојаност, за да биде повторно шампион на Англија, изјави менаџерот Жозе Мурињо по поразот со 0:1 против Вест Бромвич. Токму со тој пораз „црвените ѓаволи“ ги загубија и математички шансите да се израмнат со ...

Гвардиола е првиот Шпанец кој ја освоил Премиер Лигата

Локално - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е првиот шпански тренер во историјата на Премиер лигата, кој станува шампион на Англија со својот тим. Оваа сезона со клубот тој исто така го освои Лига Купот на земјата.

Компани: Сити не е најдобриот тим во историјата на Премиер лигата

Локално - 16.04.2018

Дефанзивецот Венсан Компани изјави дека е премногу рано Манчестер Сити да биде сметан за еден од најдобрите тимови во историјата на Премиер лигата. Неговиот тим стана шампион по поразот на Манчестер Јунајтед против Вест Бромвич, а како целина до ...

Гвардиола има буџет од 200 милиони: Еве кои имиња се на неговиот список!

Таратур - 17.04.2018

Раководството на Манчестер Сити ќе одвои 200 милиони фунти за засилувања ова лето, пренесуваат англиските медиуми. „Граѓаните“ супериорно ја освоија титулата во Премиер лигата, но Гвардиола сака додатно да го засили тимот за следната сезона.

Гвардиола не мирува: Има две желби и веќе работи на нивна реализација

Точка - 17.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана нов шампион во Премиерлигата. Коментари по успехот на „граѓаните“ стигнуваат од сите страни, но по се изгледа најзадоволен е Пеп ...

Гвардиола подготвува нови 200 милиони за селекција

Либертас - 17.04.2018

Раководството на англискиот шампион Манчестер Сити ќе одвои 200 милиони фунти за трансфери во текот на летото, пренесува „Мирор“. Според изданието, менаџерот Пеп Гвардиола сака да привлече централен дефанзивец, потпорен играч и напаѓач.

Манчестер Сити и официјално шампион на Англија

Алсат-М - 15.04.2018

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1-0 на Олд Трафорд во рамки на 34-то коло.

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

А1 On - 17.04.2018

Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат шпанскиот стручњак најмалку до 2020 година.

ВБА го шокираше Јунајтед, Сити и официјално е нов шампион на Англија

Слободен Печат - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед успеа да го одложи шампионското славје на Манчестер Сити минатиот викенд откако направи неверојатен пресврт на „Итихад“, но сепак, ова попладне истакна „бело знаме“ на домашниот „Олд Трафорд“ откако загуби од фенерџијата во ...

Шокантен пораз на Манчестер Јунајтед, Сити нов шампион на Англија

Независен - 15.04.2018

Англија - Фудбалерите на Манчестер Сити се нови шампиони на Англија откако нивниот градски ривал Манчестер Јунајтед денес претрпе пораз од ВБА на „Олд Трафорд“ (0:1). Единствениот погодок на средбата го постигна Џеј Родригез во 76.

Момците на Пеп се шампиони: Првото славје за титулата започна од домот на Компани

Поглед - 15.04.2018

“Граѓаните“ веќе слават! Откако Црвените ѓаволи не успеаа да победат против ВБА на домашен терен и официјално, Манчестер Сити, ја крунисаа својата титула односно се нов шампион во англиската Премиерлига.

Гвардиола: Уште во септември знаев дека ќе ја освоиме титулата

А1 On - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

Објавени кандидати за играч на сезоната во Премиер лигата, доминираат „граѓаните“

Gol.mk - 17.04.2018

Здружението на професионални фудбалери во Англија, ги објави шесте кандидати за освојувањето на наградата за играч на годината. Доминираат тројца асови на новиот шампион Манчестер Сити и по еден фудбалер од Манчестер Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем.

Гвардиола плаќа „безобразна“ сума за ѕвездата на Кристал Палас

Таратур - 16.04.2018

Манчестер Сити само што ја освои титулата во Премиер лигата, а менаџерот Пеп Гвардиола веќе крои планови за следната сезона. Англиските медиуми пренесуваат дека прва цел на „граѓаните“ ова лето ќе биде универзален фудбалер, кој може да игра на сите ...

Манчестер Сити и официјално шампион на Англија

Локално - 15.04.2018

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1-0 на Олд Трафорд во рамки на 34-то коло.

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

+инфо - 17.04.2018

Тековниот договор на Гвардиола завршува на крајот од сезоната 2018/19. Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат шпанскиот ...

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

+инфо - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

Манчестер Сити и официјално шампион на Англија

Либертас - 15.04.2018

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1-0 на Олд Трафорд во рамки на 34-то коло.

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

Канал5 - 17.04.2018

Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат шпанскиот стручњак најмалку до 2020 година.

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

Независен - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

Sport M - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...