TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Судир на бродови во Грција, товарен брод уништи воен, капетанот уапсен

Канал5 - 29.10.2020

Товарен брод преполови воен брод во судир во Егејското море, капетанот на товарниот брод веднаш уапсен. Во судирот е уништен воениот брод „Калипсо“ , а капетанот на товарниот брод „Маерск Лаунсестон“ е уапсен по налог на обинителот на Пиреја, под ...

Грција го уапси капетанот на товарен брод што се судри со брод на грчката армија

Слободен Печат - 28.10.2020

Грчките власти денес го уапсија капетанот на товарниот кој брод под знамето на Португалија се судри со грчки воен брод во близина на пристаништето Пиреја. Крајбрежната стража соопшти дека капетанот е уапсен за кршење на грчкиот кривичен законик и ...

Уапсен капетанот на товарниот брод кој при судар потопи грчки миниловец

ММС - 28.10.2020

Грчките власти го уапсија капетанот на товарниот брод, кој пловел под португалско знаме, под сомнение дека од невнимание го предизикал сударот со воениот брод на грчката морнарица, кој е уништен, пишува „Та неа“, а пренесува РТС.

Капетанот на товарниот брод што удри во грчки воен брод ќе биде уапсен и изведен пред јавен обвинител

Либертас - 28.10.2020

За предизвикување несреќа поради небрежност и за прекршување на меѓународните правила за избегнување судир ќе одговара полскиот капетан на товарниот брод под португалско знаме што вчера се судри со брод на грчката воена морнарица во близина на ...

Капетанот на товарниот брод што удри во грчки воен брод ќе биде уапсен и изведен пред јавен обвинител

Опсервер - 28.10.2020

– За предизвикување несреќа поради небрежност и за прекршување на меѓународните правила за избегнување судир ќе одговара полскиот капетан на товарниот брод под португалско знаме што вчера се судри со брод на грчката воена морнарица во близина на ...

Капетанот на товарниот брод што удри во грчки воен брод ќе биде уапсен и изведен пред јавен обвинител

24Инфо - 28.10.2020

За предизвикување несреќа поради небрежност и за прекршување на меѓународните правила за избегнување судир ќе одговара полскиот капетан на товарниот брод под португалско знаме што вчера се судри со брод на грчката воена морнарица во близина на ...

Капетанот на товарниот брод што удри во грчки воен брод ќе биде уапсен и изведен пред јавен обвинител

А1 On - 28.10.2020

За предизвикување несреќа поради небрежност и за прекршување на меѓународните правила за избегнување судир ќе одговара полскиот капетан на товарниот брод под португалско знаме што вчера се судри со брод на грчката воена морнарица во близина на ...

Капетанот на товарниот брод што удри во грчки воен брод ќе биде уапсен и изведен пред јавен обвинител

MakPress - 28.10.2020

За предизвикување несреќа поради небрежност и за прекршување на меѓународните правила за избегнување судир ќе одговара полскиот капетан на товарниот брод под португалско знаме што вчера се судри со брод на грчката воена морнарица во близина на ...

Уапсен капетанот на товарен брод што се судри со брод на грчката армија

Нетпрес - 28.10.2020

Грчките власти денес го уапсија капетанот на товарниот кој брод под знамето на Португалија се судри со грчки воен брод во близина на пристаништето Пиреја. Крајбрежната стража соопшти дека капетанот е уапсен за кршење на грчкиот кривичен законик и ...

Кривична пријава против В.С.(21) од Македонски Брод

Опсервер - 28.10.2020

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Македонски Брод поднесе кривична пријава против В.С.(21) од Македонски Брод, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.