TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазо Лечиќ има верба во националниот тим: Да ги поддржиме за да го израдуваат овој народ

Екипа - 18.02.2020

Еден од најдобрите македонски кошаркарски тренери, Лазар Лечиќ, не го губи ентузијазмот за омилениот спорт. Тој ги следи и тренинзите на македонската репрезентација која се подготвува за стартот на квалификациите за пласман на следното Европско ...

Лечиќ верува во новата Македонија: Имаме млад и полетен тим кој може до ЕП 2021!

Sport 1 - 18.02.2020

Лазар Лечиќ, кој важи за основоположник на македонската кошарка, во кариерата минал многу работи па и бил на кратко и селектор на Македонија, поради што денеска дојде на тренингот на сегашните репрезентативци да им даде поддршка пред стартот на ...

Лекиќ: Гледам млад и полетен тим кој може на ЕВРО 2021!

Спортски - 18.02.2020

Легендарниот Лазар Лечиќ важи за еден од творците на македонската кошарка, во својата кариера имал многу улоги, а беше и селектор на Македонија. Денес Лечиќ дојде да даде поддршка пред стартот на квалификациите за Европското првенство во 2021 година.

Стигна поддршка од Лечиќ: Навистина сум изненаден, гледам еден млад и полетен тим

SportMedia - 18.02.2020

Кошаркарите полека влегуваат во финалната фаза од подготовките за дуелот со Естонија (четврток, 20:15 часот), прв во квалификациите за место на ЕП 2021 година. Салата „Борис Трајковски“ е базата на нашите момци, на голем дел од тренинзите има по ...

Лечиќ: Кошаркарите нека го израдуваат народот со победа над Естонците!

Слободен Печат - 18.02.2020

Убава мотивирачка најава на македонската кошаркарска легенда на два дена пред почетокот на евроквалификациите во главниот град против Естонците… Иако со многу години зад себе, најголем дел од нив во кошаркарските арени ширум Европа и поранешната ...

Лечиќ: Сите заедно треба да ги поддржиме овие момчиња

Gol.mk - 18.02.2020

Иако со многу години зад себе, најголем дел од нив во кошаркарските арени ширум Европа и поранешната држава, на Лазар Лечиќ не му беше воопшто тешко синоќа да дојде до А1 Арената „Борис Трајковски“, за да ги посети нашиот стручен штаб, играчи, и дел ...

Стручна анализа и поддршка од легендата Лазар Лечиќ за кошаркарите пред мечот со Естонија

Спортклуб - 18.02.2020

Легендата на македонската кошарка Александар Лечиќ и легендата на онаа прва генерација на Југославија која го освои првото злато во 1970 година, им дава потполна поддршка на македонските кошаркари за идните предизвици.