TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грција воведува задолжителен седумдневен карантин за секој што ќе влезе, за нас границата и натаму е затворена

360 степени - 22.01.2021

Одлуката важи до 8 февруари Грција воведува задолжителен седумдневен карантин за сите што ќе влезат во земјата, без разлика на кој начин и од која земја. Ова е предвидено во одлуките за мерките за заштита од коронавирусот кои се во сила до 8 ...

Секој што ќе влезе во Грција оди во седумдневен карантин

+инфо

Грција воведе задолжителен седумдневен карантин за сите кои пристигнуваат во земјата

ТВ21

Грција воведува задолжителен седумдневен карантин за секој што ќе влезе, за нас границата и натаму е затворена

Либертас

Задолжителен карантин по влегување во Грција

Кајгана

Грција воведе задолжителен седумдневен карантин за сите кои пристигнуваат во земјата

Курир

Грчката граница и понатаму останува затворена за Македонците

Фактор

Во Центар

Франција воведува ПЦР-тест за сите патници што сакаат да влезат во земјата

Макфакс - 22.01.2021

Францускиот претседател Емануел Макрон им рече на своите колеги од Европската Унија дека Франција ќе ги направи ПЦР-тестовите задолжителни за сите патници во Франција, вклучително и другите земји на ЕУ, соопшти кабинетот на Макрон.

Франција од недела воведува задолжителен ПЦР тест за сите патници при влез во земјата

Канал5

Најава од недела: Франција воведува задолжителен ПЦР тест за сите патници при влез во земјата

Слободен Печат

Франција воведува ПЦР тест за влез во државата

Независен

Франција воведува задолжителен ПЦР тест за влез во државата

Курир

Франција воведува ПЦР тест за влез во државата

24Инфо

Франција воведува ПЦР тест за влез во државата

Опсервер

Фокус +инфо Кајгана А1 On Либертас 24 Вести Скопје1 Вечер Прес

Европските земји со нови мерки: Франција најавува ПЦР-тестови, Португалија ги затвора училишта

360 степени - 22.01.2021

Германските власти, пак, размислуваат да ги затворат границите со соседните земји доколку не се реагира бргу за спречување на ширењето на коронавирусот Дел од европските земји воведоа или најавија заострување на мерките против ковид-19.

Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез на државјани на трети земји до 8 февруари

Бизнис Вести

Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез на државјани на трети земји до 8 февруари

Фокус

Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез до 8 февруари

24Инфо

Забраната за влез во Грција продолжена до 8 февруари

А1 On

Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез на државјани на трети земји до 8 февруари

24 Вести

ЗАБРАНЕТ ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА: До 8 февруари од Руанда може, но не и од Македонија и Албанија

Денешен

Сител еМагазин Press24 +инфо Курир МКД Frontline Локално

На Кипар досега направени речиси 1,3 милиони тестови

24Инфо - 22.01.2021

Од март 2020 година, заклучно со вчера на Кипар биле направени 1.287.943 ПЦР и рапид тестови, а потврдени се 29.636 случаи на Ковид-19, односно 2,3 отсто од тестираните се позитивни, соопшти Министерството за здравство на Кипар, јави дописничката на ...

На Кипар досега направени речиси 1,3 милиони тестови

Опсервер

На Кипар досега направени речиси 1,3 милиони тестови

MakPress

На Кипар рекордер по бројот на тестирања: Досега направени се речиси 1,3 милиони тестови за Ковид-19

Курир

На Кипар досега направени речиси 1,3 милиони тестови

Сител

Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез на државјани на трети земји до 8 февруари

Опсервер - 22.01.2021

– Од денеска стапува во сила новата, продолжена одлука на грчката Влада за забраната за влез во Грција на државјани на трети земји, како и ограничувањата на копнените граници и поврзувањата со Северна Македонија и Албанија одлука што ќе биде во сила ...

Грција ја продолжи забраната за влез во земјата до 8. февруари

ТВ21

Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез на државјани на трети земји до 8 февруари

Канал5

Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез на државјани на трети земји до 8 февруари

Република

На листата и Македонија: Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез на државјани на трети земји до 8 февруари

Слободен Печат

Грција ја продолжи одлуката за забрана за влез на државјани на трети земји до 8 февруари

Либертас