TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: „Кралот“ го реши Милвоки, Никси ги изненадија Вориорси

Gol.mk - 22.01.2021

„Кралот“ Леброн Џејмс ги предводеше Лос Анџелес Лејкерси до победа во „Фиверс Форум“ над Милвоки Бакс (113-106). Првата ѕвезда на „езерџиите“ со 34 поени, шест скокови и осум асистенции за 38 минути на теренот беше најкорисен играч на натпреварот, ...

Лејкерси го добија дербито со Бакси, 30 поени на Кари не беа доволни за „Вориорси“ 🎥

Спортски

Лука Дончиќ - 21 година, 30 трипл дабл учиноци во НБА

Оff.net

ВИДЕО: Никој како Лука Дончиќ – ново историско достигнување во НБА

Дриблинг

Дончиќ стана најмлад играч кој постигнал 30 трипл-дабл

Кајгана

НБА: Нов „трипл дабл“ на Дончиќ и триуфм на Далас, пораз на Бруклин после две продолженија (видео)

OhridNews

Дончиќ како булдожер ги урива рекордите во НБА, најмлад е со 30 трипл-дабл ефекти

Хитпортал

МКД Sport M Слободен Печат

Триото на Бруклин чини колку целиот шампионски тим на Лејкерс!

Екипа - 21.01.2021

Мега-трансферот на Џејмс Харден во Бруклин ги доведе Нетс на врвот на листата на кандидати за титула, но истото скапо ќе го чини сопственикот на тимот, Џозеф Цаи. Верувале или не, платата на триото Харден – Дурент – Ирвинг, чини повеќе отколку ...

Дурент: Уште еднаш се потврди, секој почеток е тежок

Дерби

Се врати Ирвинг: Ми беше потребна пауза, ги разбирам навивачите…

Екипа

Дурант задоволен од својот прв натпревар во Бруклин заедно со Харден и Ирвинг и покрај поразот

MakPress

Ирвинг, Дурант и Харден конечно заиграа заедно, но ги запре само еден човек

Спортклуб

Дурант задоволен од својот прв натпревар во Бруклин заедно со Харден и Ирвинг и покрај поразот

А1 On

Дурант задоволен од својот прв натпревар во Бруклин заедно со Харден и Ирвинг и покрај поразот

Опсервер

Дончиќ никој не може да го запре – ги симна Робертсон, Џонсон и Леброн од врвот! 🎥

СуперСпорт - 21.01.2021

Лука Дончиќ покажа дека гигантите победуваат и остваруваат историски успеси дури и кога не играат врвно. Ловенецот во победата против Индијана (124-112) беше дури петти стрелец за својата екипа, односно постигна 13 поени, но и со неговата скромна ...

НБА Топ 10: Дончиќ тргнува по стапките на Теодосиќ (ВИДЕО)

Екипа

Дончиќ е подобар од Леброн, Оскар Робертсон и Меџик Џонсон заедно!

Спортклуб