TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првиот снег падна во Македонија

Скопје24 - 21.11.2020

Според најавата од Хидрометерелошкиот завод на Македонија, денешното студено време, придонесе на дел од планините низ Македонија да се појави и слаб снег. На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија.

Во Македонија падна првиот снег (ВИДЕО)

Канал5 - 21.11.2020

На повисоките места и во ски центрите падна слаб снег, што беше најавен од Управата за хидрометеоролошки работи. Снег попладнево и вечерва паѓа во Маврово , Пелистер , Нижеполе и на Караџица.

Падна снег на Маврово и на Пелистер

+инфо - 21.11.2020

Падна снег на Маврово, Нижеполе и Пелистер., објавуваат граѓаните фотографии по социјалните мрежи. Управата за хидрометерелошки работи најави дека во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег.

ВИДЕО: Денеска падна првиот снег во Македонија

Слободен Печат - 21.11.2020

Откако хидрометерелошкиот завод на Македонија го најави денешното студено време, низ високите предели на макдонските планини провеа и првиот снег. Снег попладнево и вечерва засега паѓа во Маврово, Пелистер, Нижеполе и на Караџица.

Падна првиот снег на планините низ Македонија (фото+видео)

Црнобело - 21.11.2020

Планинарски дом Караџица објави видео од првиот снег, годинава задоцнет, а на Инстаграм има неколку фотки и од првиот снег во Маврово. Првиот слој снежна покривка падна на планините низ Македонија.

Падна првиот снег во Македонија (ФОТО+ВИДЕО)

ТВ21 - 21.11.2020

Денешното студено време, придонесе на дел од планините низ Македонија да се појави и слаб снег. Ова го најави и Хидрометерелошкиот завод на Македонија. Така првиот снег попладнево падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер.

Падна првиот снег во Македонија

Сител - 21.11.2020

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од првиот снег кој падна во Македонија. Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер.

Падна првиот снег во Маврово (фото+видео)

24Инфо - 21.11.2020

Во попладневните часови првиот снег на територијата на нашата земја падна во Маврово. За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен ...

Снег на Пелистер и Караџица (ВИДЕО)

Локално - 21.11.2020

На Фејсбук страната на Караџица — дом вечерва беше објавено видео на кое се гледа како паѓа првиот снег. За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен ...

УХМР издаде метео предупредување: Поларен студ со силен ветер, дожд и снег во делови од Македонија

Centar - 21.11.2020

Поради продор на студен воздух денес ќе дува засилен северен ветер, особено на повисоките места и вдолж Повардарието. На планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови.

ВИДЕО: Падна првиот снег во Србија

Press24 - 21.11.2020

Во Србија денес е постудено отколку во претходните денови. Како што најавија метеоролозите, на планините годинава падна првиот снег. Фотографиите од првите снегулки беа објавени и на социјалните мрежи.

СНЕГОТ ДОЈДЕ ВО СРБИЈА - денеска се очекуваше и во земјава

Фактор - 21.11.2020

Во Србија денес е забележливо постудено отколку во претходните денови. Како што објавија метеоролозите, оваа година на планините падна првиот снег. Фотографии од првите снегулки на нивните профили објавија и корисници на социјалните мрежи ...

Денеска студено со ветер, најавен и првиот снег во Македонија

ТВ21 - 21.11.2020

Во западните делови од земјава, денеска ќе има услови за појава на краткотраен снег, јавува Управата за хидрометеролошки работи во Македонија. Оттаму велат дека е можен снег и во крајните северо-источни делови каде утринските температури ќе бидат во ...

Од утре стабилно време со утрински температури под -5 степени

Опсервер - 21.11.2020

– Стабилно време најавуваат метеоролозите за утре, но со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени. Како што информираат од УХМР, во понеделник, како и во втората половина од следната седмица по одделни котлини ...

Денес значително пониска температура: Какво време не очекува!?

Во Центар - 21.11.2020

Управата за хидрометеоролошки работи објави предупредување дека: Поради продор на студен воздух од изутрина ќе дува умерен до засилен северен ветер. Преку денот понекаде на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде ...

Студено време со ветeр и услови за снег

Макфакс - 21.11.2020

Преку ден времето ќе биде претежно облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а понекаде во овие региони во ...

Денеска облачно со засилен северен ветер

Нетпрес - 21.11.2020

Времето во саботата наутро во Македонија е студено и ветровито, а преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава ...

Време: Од денес пониски температури

ММС - 21.11.2020

Денеска наутро студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а некаде ...

Студено и ветровито

OhridNews - 21.11.2020

Поради продор на студен воздух денеска ќе дува засилен северен ветер. Минималната темпаратура во Охрид ќе се спушти до 2 степени Целзиусови, а максималната ќе се искачи само до 6 степени. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за ...

Студен бран, на планините краткотраен снег

МКД - 21.11.2020

Наутро времето во целата земја ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен вдолж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на ...

Облачно со засилен северен ветер

Опсервер - 21.11.2020

– Времето утрово е студено и ветровито, а преку ден ќе биде облачно со засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а некаде во ...

Студено време со ветeр и услови за снег

Скопје1 - 21.11.2020

Времето утрово е студено и ветровито, а преку ден ќе биде облачно со засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а некаде во ...

Временска прогноза: во Битола облачно и ќе дува засилен северен ветер

Битола Њуз - 21.11.2020

Денес, сабота, 21 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеолопки работи времето ќе биде наутро студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер. Температурата во Битола до 6°С.

Викендов ни доаѓа снег во Македонија, температурeн шок од понеделник и минусни температури

Нетпрес - 20.11.2020

Времето утре ќе биде наутро студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен ...

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Фокус - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините можен слаб снег

+инфо - 20.11.2020

Минималната температура ќе биде во интервал од минус 5 до 3, а максималната ќе достигне од 4 до 11 степени. Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер.

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Независен - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Frontline - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Од вечерва студен северен ветер и слаб снег на планините

Канал5 - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините снег

МКД - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Вонредни најави на УХМР: Очекувајте врнежи од снег и засилен ветер

Press24 - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Денеска студено и ветровитo време, снег на планините

Слободен Печат - 20.11.2020

Времето денеска ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, ...

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Либертас - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Денешен - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Еве какво време не очекува за викенд

iPortal - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

ММС - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Ни следи студена ноќ: Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Скопје24 - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Северен ветер ќе донесе заладување, на планините услови за слаб снег

А1 On - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Кајгана - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Утре студено и ветровито време, на планините слаб снег

Опсервер - 20.11.2020

Времето утре наутро ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен ...

Утре студено и ветровито време, на планините слаб снег

Вечер - 20.11.2020

Времето утре наутро ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен ...

Утре студено и ветровито време, на планините слаб снег

24Инфо - 20.11.2020

Времето утре наутро ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен ...

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Вечер Прес - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Утре студено и ветровито време, на планините слаб снег

Centar - 20.11.2020

Времето утре наутро ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен ...

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

Бриф - 20.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.

Утре студено и ветровито време, на планините слаб снег

Н.Македонија - 20.11.2020

Времето утре наутро ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен ...

Утре студено и ветровито време, на планините слаб снег

MTM - 20.11.2020

Времето утре наутро ќе биде студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен ...

Време: Облачно со засилен северен ветер

Денешен - 21.11.2020

Времето во Македонија изутрина студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен ...

Засилен северен ветер вечерва и утре, на планините услови за слаб снег

MakPress - 21.11.2020

Поради продор на студен воздух од крајот на денов и утре ќе дува засилен северен ветер. Од ноќеска на планините на северот ќе има услови за провејување на слаб снег, а понекаде во котлините за појава на краткотраен дожд.