TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ноле, ти си единствениот со нас колегите, дури и кога доживуваш удари од другите“

Екипа - 24.01.2021

Швајцарската тенисерка Белинда Бенчиќ застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ, кој беше нападнат поради предлогот за поблаги мерки за тениските играчи кои се наоѓаат во карантин. Новак, Рафаел Надал и Доминик Тим имаат подобри услови и сместување од ...

ВИДЕО: Ѓоковиќ го избра Надал за негов најголем ривал, за Шпанецот тоа е Федерер

А1 On - 24.01.2021

Унијата на професионални тенисери АТП направи анкета меѓу најдобрите играчи за да ги изберат најголемите противници во нивните кариери. Роџер Федерер не беше дел од анкетата, затоа што не игра неколку месеци, но Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал, Доминик ...

Новак е единствен кој се бори за нас тенисерите

Слободен Печат - 24.01.2021

Швајцарската тенисерка Белинда Бенчиќ застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ кој е цел на критики поради неговиот предлог до организаторот на Австралија Опен за поблаги мерки на тенисерите и тенисерки кои се наоѓаат во карантин во Мелбурн.

Јастремска е во карантин во Австралија, допинг-казната потврдена!

TopSport - 24.01.2021

Обидот на украинската тениска ѕвезда Дајана Јастремска да добие „кревање“ на нејзината допинг-суспензија пред Австралија опен беше одбиена од страна на Интернационалната тениска федерација (ИТФ).

(ВИДЕО) Новак заигра Ужичко оро на тераса: Хотелот во кој Ѓоковиќ е во карантин е вистински луксуз

Фактор - 24.01.2021

Фото: Твитер и Инстаграм/Novak Djokovic Најдобриот тенисер на светот очигледно е одлично расположен и подготвен да се забавува во секој момент Карантинот на Новак Ѓоковиќ во Аделаида очигледно не е премногу тежок, судејќи според снимките што се ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

А1 On - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Независен - 23.01.2021

Австралија – Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу ...

Во пресрет на „Австралија Опен”, Мелбурн 17-ти ден без случаи на ковид-19

Слободен Печат - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен” следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн повеќе од две недели без случаи на корона вирус

Курир - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Република - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Во Мелбурн 17 дена нема зараза од ковид-19, опасноста сега доаѓа од тенисерите

+инфо - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен”

24Инфо - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен” следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19

Фокус - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19

ТВ21 - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

iPortal - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Либертас - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Австралија шести ден без локална трансмисија на ковид-19

360 степени - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Вечер Прес - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Мелбурн 17 дена без заразен од Ковид-19, опасноста доаѓа од тенисерите

Нетпрес - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Австралија: Мелбурн е 17-ти ден без ниту еден нов заразен со Ковид-19

Денешен - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

24 Вести - 23.01.2021

Шкотскиот тенисер Енди Мареј, кој е позитивен на коронавирус, соопшти денеска дека нема да настапи на претстојниот Австралија Опен, откако не успеал да постигне договор со организаторите околу карантинот за време на кој би му било дозволено да ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

MakPress - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...

Јастремска е во карантин во Австралија, допинг-казната потврдена!

Макфакс - 24.01.2021

Обидот на украинската тениска ѕвезда Дајана Јастремска да добие „кревање“ на нејзината допинг-суспензија пред Австралија опен беше одбиена од страна на Интернационалната тениска федерација (ИТФ).

Аргентинскиот тенисер бесен: Балконот на Ѓоковиќ е поголем од мојата соба, каде се Рафа и Тим да кажат нешто?

Кумановски м. - 23.01.2021

Аргентинскиот тенисер Гвидо Пеља е фрустриран поради карантинот во кој треба да остане до почетокот на Австралија опен, но од неговите изјави може да се види дека е лут на секого и на сè. Сместувањето го спореди со местото каде се наоѓа Новак ...

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Сител - 23.01.2021

Шкотскиот тенисер Енди Мареј, кој е позитивен на коронавирус, соопшти денеска дека нема да настапи на претстојниот Австралија Опен, откако не успеал да постигне договор со организаторите околу карантинот за време на кој би му било дозволено да ...

Мари разочаран што нема да игра на Аустралијан Опен

Дерби - 22.01.2021

Енди Мари до последен момент се надеваше дека ќе може да биде подготвен за настап на Аустралијан Опен, но денеска тој официјално потврди дека сепак нема да патува во Мелбурн. Британскиот тенисер се зарази со коронавирусот во периодот кога требаше да ...

Енди Мареј дефинитивно нема да настапи на Австралија Опен

Дриблинг - 22.01.2021

Поранешниот светски број еден, Енди Мареј официјално потврди дека нема да биде дел од првиот овосезонски Грен слем, Австралија Опен. Британецот поради Ковид-19 го пропушти првиот лет кој беше обезбеден од организаторот на Австралија Опен и откако ...

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Опсервер - 23.01.2021

Австралиската сојузна држава Викторија веќе 17 дена е без нови локални случаи на коронавирусот, а властите прават напори ваквата ситуација да не го расипе одржувањето на тенискиот турнир „Австралија опен“ следниот месец затоа што меѓу спортистите ...