TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Елмас и Наполи не успеаја, Обамејанг е херојот на Арсенал

Спортклуб - 25.02.2021

Вечерва во терминот од 18:55 часот се одиграа првите реванш натпревари од 1/16-финалето во Лигата на Европа. Беа видени неколку интересни натпревари и интересни резултати. Арсенал во првиот меч одигран во Рим како гостин ремизираше со Бенфика, но ...

Сака и Обамејанг ја решија драмата во Пиреја, Елмас и Наполи се збогуваа од Лига Европа (Видео)

Дерби - 25.02.2021

Арсенал и Бенфика го одиграа убедливо највозбудливиот и најинтересен реванш натпревар во средбите од 18:55 часот, бидејќи на пресметката во Пиреја видовме два пресврти, пет гола и пласман на благиот фаворит во наредната рунда во Лига Европа.

Наполи и Елмас испаднаа, Обамејанг во финишот го однесе Арсенал во осминафинале (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.02.2021

Наполи со 2-1 ја победи Гранада, шпанскиот клуб со вкупни 3-2 се пласираше во осминафиналето, Арсенал со гол на Обамејанг во самиот финиш од мечот ја совлада Бенфика со 3-2 за пласман во следната фаза.

Обамејанг јунак за Арсенал, Наполи елиминиран!

Спортски - 25.02.2021

Во терминот од 18:55 одиграни се неколку реванш натпревари од 1/16 финалето во ЛЕ каде беа видени неколку изненадувања. Арсенал во првиот натпревар одигран во Рим како гостин ремизираше со Бенфика, но малку недостасуваше на крајот да испадне.

Елмас се збогуваше од Европа, Обамејанг е херојот на Арсенал

Екипа - 25.02.2021

Елиф Елмас и Наполи неславно ја завршија овосезонската авантура во Лигата на Европа, откако едвај ја победија Гранада со 2-1, резултат недоволен да се надополнат оние 2-0 од поразот на првиот меч во Шпанија.

ЛИГА ЕВРОПА: Арсенал ја пројде Бенфика, Молде во осминафинале, Наполи елиминиран (видео)

SportMedia - 25.02.2021

Арсенал успеа да се пласира во осминафиналето на Лигата на Европа откако вечерва на домашен терен славеше со 3:2 против Бенфика. Мечот имаше интересен тек и два пресврти, „топчиите“ поведоа со голот на Обамејанг но пред крајот на првиот дел изедначи ...

Обемејанг го спаси Арсенал од елиминација во Лига Европа, испадна Хофенхајм (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.02.2021

Најголемата ѕвезда на лондонски Арсенал, Пјер Емерик Обемејанг го спаси Арсенал од срам и елиминација уште во првата елиминациска рунда, откако три минути пред крајот даде втор гол од трите на „топчиите“ за победа со 3-2 против Бенфика и место во ...

ВИДЕО: Каков шмекерски гол на Обамејанг

Sport M - 25.02.2021

Арсенал ја совладата Бенфика со 3:2 и ја елиминираше во 1/16 финалето во ЛЕ. Играч на мечот е Обамејанг кој постигна два гола. Особено првиот беше прекрасен, кога со шмекерски потег го измами гостинскиот голман.

ВИДЕО: Обамејанг е херој, Арсенал ја доби драмата и ја елиминира Бенфика

Gol.mk - 25.02.2021

Фудбалерите на Арсенал ја победија Бенфика со 3-2 (1-1), триумф кој ги одведе во осминафиналето на Лигата на Европа. Средбата која се одигра на неутрален терен на „Георгиос Караискакис“ во Пиреја понуди пет погодоци, два пресврти и англиско славје ...

ВИДЕО: Обамејанг со гол во 87 минута му донесе осминафинале на Арсенал, Молде го елиминираше Хофенхајм

Дриблинг - 25.02.2021

Арсенал се пласираше во осминафиналето од Лига Европа откако ја совлада Бенфика со 3:2 во натпревар на кој гостинот во Лондон имаше предност од 2:1. На ова следуваа головите на Тирни и на Обамејанг за победа од 3:2 и со вкупни 5:4, „Топџиите“ го ...

ВИДЕО: Арсенал ја елиминираше Бенфика, но сите зборуваат за голот на Гонзалвеш, ја скина пајажината од голот

Sport M - 25.02.2021

Арсенал се пласираше во осминафиналето од ЛЕ откако вечерва ја совлада Бенфика на домашен терен со 3:2 во супер интересен меч. Првиот меч заврши со резултат 1:1. Иако ова е важна победа за Арсенал, сепак сите зборуваат за голот на фудбалерот на ...

Фудбалерот на Арсенал како да е во дневна соба, а не на фудбалски натпревар

Спортски - 25.02.2021

Арсенал натпреварот од 1/16 финалето во ЛЕ го игра на неутрален терен и тоа во Грција. Топџиите играат против Бенфика, а Александре Лаказет во моментот на пишување на овој текст беше на клупата.

ВИДЕО: Неверојатно каква грешка направија дефанзивците на Арсенал, Силва тоа го казни

Дриблинг - 25.02.2021

Без разлика дали Арсенал ќе се пласира во осминафиналето од Лига Европа, Микел Артета нема да биде задоволен од грешките на неговите фудбалери. Откако Консалвес постигна неверојатен гол од слободен удар и израмни на 1:1 во првото полувреме, во ...

Бенфика со голчиште го изедначи резултатот против Арсенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.02.2021

Фудбалерите на Арсенал и на Бенфика со изедначени 1-1 заминаа на одмор по првото полувреме од реванш-дуелот од шеснаесетина финалето во Лига Европа, што е идентичен резултат по првиот натпревар одигран во Лисабон. „Топчиите“ поведоа во 21.

Голазо од слободен удар на Гонсалвеш против Арсенал, ова не го бранат двајца голмани (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.02.2021

Диего Гонсалвеш постигна прекрасен гол на дуелот помеѓу Арсенал и Бенфика, погоди во аголот и не му даде шанса на Лено да одбрани. Бенфика замина на пауза со резултат 1-1 против Арсенал. Откако Обамејанг го отвори резултатот, Диего Гонсалвеш ...

ВИДЕО: Ова не го бранеа ниту двајца – Гонсалвеш му даде голчиште на Арсенал!

Gol.mk - 25.02.2021

Фудбалерите на Бенфика успеаа да се вратат во дербито од шеснаестинафиналето во Лигата на Европа, откако Обамејанг го доведе Арсенал во предност. Диого Гонсалвеш ја реализира практично првата шанса за „орлите“ од Лисабон, за израмнување (1-1) пред ...

Гонсалвеш против Арсенал го постигна еден од најубавите голови сезонава во ЛЕ 🎥

Спортски - 25.02.2021

Еден од поубавите голови оваа сезона во Лигата на Европа вечерва го постигна Гонсалвеш од Бенфика. Во натпреварот помеѓу Арсенал и Бенфика Гонсалвеш изедначи со мајсторски гол од слободен ...

Пораз значи крај на сезоната, Арсенал на неутрален терен ја пречекува Бенфика

Gol.mk - 25.02.2021

„Финалето го имаме во четврток, бидејќи сакаме да продолжиме да се натпреваруваме во Лигата на Европа“, изјави Микел Артета по поразот од Манчестер Сити. Тоа беше единаесетти пораз за Арсенал оваа сезона, а шпанскиот стручњак е свесен дека ќе биде ...

Артета го нарече финале реваншот со Бенфика

Опсервер - 25.02.2021

– Тренерот на Арсенал, Микел Артета го оквалификува како финале денешниот реванш со Бенфика од осминафиналето во Лигата на Европа. Првата средба заврши нерешено 1:1. – Голот на гости е секогаш важен, но во овој контекст не мислам дека е толку ...

Артета го нарече финале реваншот со Бенфика

Курир - 25.02.2021

Тренерот на Арсенал, Микел Артета го оквалификува како финале денешниот реванш со Бенфика од осминафиналето во Лигата на Европа. Првата средба заврши нерешено 1:1. – Голот на гости е секогаш важен, но во овој контекст не мислам дека е толку ...

Лига на Европа: Артета го нарече финале реваншот со Бенфика

Денешен - 25.02.2021

Тренерот на Арсенал, Микел Артета го оквалификува како финале денешниот реванш со Бенфика од осминафиналето во Лигата на Европа. Првата средба заврши нерешено 1:1. – Голот на гости е секогаш важен, но во овој контекст не мислам дека е толку ...

Артета го нарече финале реваншот со Бенфика

MakPress - 25.02.2021

Тренерот на Арсенал, Микел Артета го оквалификува како финале денешниот реванш со Бенфика од осминафиналето во Лигата на Европа. Првата средба заврши нерешено 1:1. – Голот на гости е секогаш важен, но во овој контекст не мислам дека е толку ...

Артета го нарече финале реваншот со Бенфика

Вечер Прес - 25.02.2021

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета го оквалификува како финале денешниот реванш со Бенфика од осминафиналето во Лигата на Европа. Првата средба заврши нерешено 1:1. Голот на гости е секогаш важен, но во овој контекст не мислам дека е толку ...

Артета го нарече финале реваншот со Бенфика

Sport M - 25.02.2021

Тренерот на Арсенал, Микел Артета го оквалификува како финале денешниот реванш со Бенфика од осминафиналето во Лигата на Европа. Првата средба заврши нерешено 1:1. – Голот на гости е секогаш важен, но во овој контекст не мислам дека е толку ...

Елмас и Наполи елиминирани од Лига Европа, Обамејанг е херојот на Арсенал (ВИДЕО)

МКД - 25.02.2021

Наполи со 2-1 ја победи Гранада, шпанскиот клуб со вкупни 3-2 се пласираше во осминафиналето, Арсенал со гол на Обамејанг во самиот финиш од мечот ја совлада Бенфика со 3-2 за пласман во следната фаза.

Обамејанг му носи осминафинале на Арсенал, крај за Наполи во Лига Европа!

СуперСпорт - 25.02.2021

Во терминот од 18:55 одиграни се неколку реванш натпревари од 1/16 финалето во ЛЕ каде беа видени неколку изненадувања. Арсенал во првиот натпревар одигран во Рим како гостин ремизираше со Бенфика, но малку недостасуваше на крајот да испадне.