TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претседателот на СДСМ и мандатар Ковачевски на Фејсбук: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше ...

Бриф - 14.01.2022

Претседателот на СДСМ и мандатар за состав на нова Влада, Димитар Ковачевски на Фејсбук објави дека Владата ги активираше сите механизми, обезбедено е парно греење за скопјани. „Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и ...

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше сите механизми

Канал5

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има, Владата ги активираше сите механизми

А1 On

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат цела грејна сезона

Сител

Ковачевски смирува: Парно за граѓаните ќе има

МКД

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе има

Lider

Ковачевски: Парно ќе има, скопјани да бидат спокојни

Скопје1

24Инфо Курир ТВ21 +инфо Вечер Прес ММС 24 Вести Нетпрес

Додека град Скопје не се замара, Ковачевски со добра вест: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој ...

Centar - 14.01.2022

Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона со соодветна температура, соопшти Димитар Ковачевски, мандатар за новата влада. – Како што најавив, Владата ги активираше сите механизми, ги презеде ...

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска, и овој викенд и во текот на цела грејна сезона

Frontline

Парно ќе има, објави новиот мандатар Ковачевски

Независен

Ковачевски: Скопјани да бидат спокојни – парно ќе има цела грејна сезона

Press24

Ковачевски: Парно ќе има и овој викенд и цела грејна сезона

Фокус

Ковачевски: Скопјани да бидат сигурни, парно ќе имаат во текот на цела грејна сезона

Либертас

Ковачевски: Парно ќе има во текот на целата грејна сезона, скопјани да бидат спокојни

Макфакс

Точка Н.Македонија Република Zoom

Бидете спокојни парно ќе има: Ковачевски со порака до скопјани

360 степени - 14.01.2022

Грижата за нашите сограѓани не е предизборен памфлет, туку преземање одговорност кога е најпотребно, вели мандатарот во објава на Фејсбук Мандатарот за состав на новата Влада им се обрати вечерва на жителите на главниот град со порака на Фејсбук да ...

Скопјани да бидат мирни – парно ќе има, уверува Ковачевски

Слободен Печат

Ковачевски смирува: Парно ќе има во текот на цела грејна сезона

Локално - 14.01.2022

Новиот мандатар на Владата, Димитар Ковачевски денеска информираше дека Скопје нема да остане без парно до крајот на грејната сезона. Тој ги повика скопјани да бидат спокојни. -Парното ќе биде со соодветна температура.

(ФОТО) „Метаморфози и еволуција – Скопјани и топлификација“ уметничка акција од ЦСУ – Скопје

Frontline - 14.01.2022

„Метаморфози и еволуција – Скопјани и топлификација“ е насловот на новата уметничка акција од Центарот за современи Уметности – Скопје (ЦСУ), посветена на проблемот со парното греење во Скопје.

Во Скопје е поставена уметничка инсталација насловена како „Метаморфози и еволуција – Скопјани и топлификација„

Телма