TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бесплатно скијање за пензионери

Вест - 03.01.2014

Сите лица над 65 години во Маврово ќе скијаат беспалтно. Ова на заедничка прес- конференција со министерот за образование и наука Спиро Ристовски го соопшти Огњан Циговски, управителот на ски ...

Пензионерите ќе скијаат бесплатно

А1 On - 03.01.2014

Освен студентите, кои на Маврово ќе скијаат поевтино, се офајдија и пензионерите. Сите повозрасни од 65 години на планина и на скии ќе можат да уживаат бесплатно, се разбира доколку се чувствуваат ...

30 % поевтино скијање на бистра за студентите, бесплатно за пензионерите/ Обновен.

Канал5 - 03.01.2014

Новогодишно изненадување за сите студенти од државните и од приватните универзитети. 30 проценти пониски цени за дневните карти за скијање во ски- центарот ,, Заре Лазаревски,, во Маврово.

Попуст од 30% за сите студенти во Маврово

Нова ТВ - 03.01.2014

Студентите од сите универзитети во Македонија ќе добијат попуст од 30 отсто на ски билетите, најави денеска министерот за образование и наука, Спиро Ристовски.

Студентите ќе скијаат на Маврово со попуст, а пензионерите бесплатно?

+инфо - 03.01.2014

Дневниот билет во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово, оваа сезона за студентите ќе биде со 30 отсто попуст, а од следната година, вакви промотивни билети се најавуваат и за средношколците.

Студентски попуст од 30% за ски билети на Маврово

МКД - 03.01.2014

Студентите од сите универзитети во Македонија во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе добијат 30 отсто поевтини билети, најави денеска министерот за образование и наука, Спиро ...

Ристовски: Поевтини ски-билети за студентите

24 Вести - 03.01.2014

Поевтини ски- билети ќе добијат студентите за скијачкиот центар Заре Лазаревски во Маврово. За студентите, попустот ќе биде 30 отсто и ќе важи цела ...

Пензионерите бесплатно, студентите со 30 % поевтина ски карта во Маврово

Канал5 - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст.

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

А1 On - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст.

Бесплатно скијање за пензионерите, а попуст за студентите во Маврово

еМагазин - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст, а сите лица над 65 години во Маврово ...

Поевтини ски карти за студентите

Курир - 03.01.2014

На планината Бистра во Маврово, студентите ќе скијаат по поевтини цени. На иницијатива на ски-центарот „Заре Лазаревски“, поддржана од Министерството за образование и наука, ски-карта за студент ќе ...

Поевтини карти за скијање за студентите - пензионерите ќе скијаат бесплатно

Press24 - 03.01.2014

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, информираше дека на планината Бистра во Куманово студентите ќе скијаат по пониски цени. Ски-карта за студент ќе чини 30 отсто помалку од обичните ...

Пензионерите ќе скијаат бесплатно, а студентите со попуст

Sky - 03.01.2014

Студентите ќе скијат по пониски цени на планината Бистра во Куманово најави министерот за образование и наука, Спиро Ристовски. Студентите ќе треба да понесат студенска легитимација или индекс за ...

Попуст од 30% за студентите во ски-центарот Заре Лазаревски

Бизнис Инфо - 03.01.2014

За 30% поевтинија дневните билети за студентите од државните и приватните факултети во ски-центарот Заре Лазаревски во Маврово. Поевтувањето доаѓа на иницијатива на раководството на ски-центарот Заре ...

Студентите ќе скијаат поефтино на Бистра, а пензионерите бесплатно

Inpress - 03.01.2014

Скопје, 3. јануари 2014 (ИНПРЕС) Студентите ќе скијаат по пониски цени на планината Бистра во Куманово. Ски-картата за нив ќе чини 30 проценти помалку во споредба со обичните билети.

Ристовски ќе информира за ски центарот во Маврово

Lider - 03.01.2014

Во Министерството за образование и наука, денеска во 10.15 часот прес конференција ќе одржи министерот за образование и наука, Спиро Ристовски и управителот на ски-центарот “Заре Лазаревски“ – ...

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

Бриф - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст.

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

Радио МОФ - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст, соопшти денеска Управителот на ски ...

На Бистра поефтини ски – карти за студентите , лицата над 65 години бесплатно

Lider - 03.01.2014

На иницијатива на ски-центарот „Заре Лазаревски“, поддржана од Министерството за образование и наука,на планината Бистра во Маврово , ски-карта за студент ќе чини 30 % помалку од обичните карти.

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

Утрински - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст.

Студентите ќе можат поевтино да скијаат на Маврово

Макфакс - 03.01.2014

Студентите ќе плаќаат поевтин билет за 30 отсто за скијање во Маврово, рече во петок министерот за образование и наука Спиро Ристовски. Намалувањето е на иницијатива на ски-центарот „Заре ...

Поевтини ски-карти за студентите, пензионерите ќе скијаат бесплатно

Алфа - 03.01.2014

Студентите годинава ќе скијаат по поевтини цени на планината Бистра во Маврово. Дневните карти за студентите од сите универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ ќе бидат ...

Студентите ќе можат да скијаат поевтино, a пензионерите бесплатно на Маврово

Кајгана - 03.01.2014

Студентите ќе плаќаат поевтин билет за 30 отсто за скијање во Маврово, а лицата над 65 годишна возраст овде може да скијаат бесплатно, рече денеска министерот за образование и наука Спиро Ристовски.

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

Нетпрес - 03.01.2014

Поевтини ски карти за 30 отсто ќе добијат студентите од сите универзитети во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово, а за тоа ќе биде потребно да приложат индекс или студентска легитимација, ...

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

Денешен - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст.

МАВРОВО: Студентите ќе скијаат со попуст

Телеграф - 03.01.2014

Оваа иницијатива е на раководството на ски-центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово Дневните билети за студентите од државните и приватните универзитети оваа скијачка сезона во ски-центарот „Заре ...

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

Либертас - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст.

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

Точка - 03.01.2014

Поевтини ски карти за 30 отсто ќе добијат студентите од сите универзитети во ски центарот "Заре Лазаревски" во Маврово, а за тоа ќе биде потребно да приложат индекс или студентска легитимација, ...

Поевтини ски карти за студентите во Маврово

Економски - 03.01.2014

Дневните карти за студентите од државните и приватни универзитети оваа скијачка сезона во ски центарот „Заре Лазаревски“ во Маврово ќе бидат со 30 отсто попуст.