TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy S21 најпродаван во последните четири години

Телефони.мк - 05.03.2021

Samsung го има најдобриот старт на годината според бројот на продадени смартфони, и со најновата серија на премиум модели Samsung Galaxy S21 уште во првиот месец на продажба бележи фантастични резултати.

Apple догодина ќе настапи со iPad Pro со OLED екран

Телефони.мк - 05.03.2021

Apple е еден од ретките брендови кој и натаму е доста успешен во категоријата на таблети иако овие производи не се толку популарни како пред неколку години бидејќи големината на смартфоните постојано растеше.

Xiaomi ќе објавува уште еден буџетски смартфон!?

Телефони.мк - 05.03.2021

Xiaomi Mi 10 серијата станува се поголема и затоа корисниците би можеле да се збунат. Моментално брои осум модели: Mi 10 5G, Mi 10 Pro 5G, Mi 10 Ultra , Mi 10T 5G, Mi 10T Pro 5G, Mi 10 Lite 5G, Mi 10T Lite 5G, и Mi 10i 5G.

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Кајгана - 05.03.2021

Xiaomi ги претстави Note 10 Pro, Note 10, Note 10S и Note 10 5G. Одиме со ред. Најдобриот телефон е Redmi Note 10 Pro. Има 6,67-инчен AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz. Доаѓа со 4 камери.

Xiaomi откри четири нови Redmi Note 10 модели: AMOLED, брзо полнење и 5G

Телефони.мк - 05.03.2021

Xiaomi откри нови Redmi Note 10 модели, со дизајн инспириран од Xiaomi Mi 11: Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10, Redmi Note 10S , и Redmi Note 10 5G. Најважните разлики во моделите може сликовите и најлесно да ги увидите на табелата одоздола: Redmi ...

Гугл Pixel Fold доаѓа оваа година?

Пари - 04.03.2021

Познат инсајдер од социјалната мрежа Твитер откри дека телефонот Pixel Fold доаѓа оваа година. Според Рос Јанг, во втората половина на оваа година треба да видиме најмалку три телефони на Самсунг, четири модели од Oppo, Vivo и Xiaomi, но и еден ...

Samsung Galaxy Note 21: Спецификации, кога излегува и цена

Телефони.мк - 04.03.2021

Samsung го зајакнува арсеналот со флексибилни смартфони во 2021 година. Иако постојано слушаме дека Samsung нема да го пушти Galaxy Note 21 во 2021, но сепак излегоа гласини дека сепак ќе го имаме следниот Note модел.

Samsung ќе го лансира робусниот смартфон Galaxy Xcover 5

Телефони.мк - 04.03.2021

Следниот робустен смартфон на Samsung е Galaxy Xcover 5, кој изгледа малку ретро како за Android смартфон. Како што се очекува, Galaxy Xcover 5 е опремен со 8-јадрен Exynos 850 процесор со 2GHz, чипсетот што придонесе да дебитира во 2019 година.