TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УМА ТУРМАН ОТКРИ МРАЧНА ТАЈНА „Бев тинејџерка, не знаев како да го задржам бебето“ (ФОТО)

+инфо - 22.09.2021

Имав 15 години кога започнав да глумам во работна средина во која бев единственото дете во собата. Во доцните тинејџерски години, случајно забременив со многу постар човек. Живеев патувајќи од град во град, далеку од моето семејство.

Во шокантно писмо, Ума Турман ја открила својата најмрачна тајна

Екран - 22.09.2021

За „Вашингтон пост“, актерката Ума Турман ја открила својата „најмрачна тајна“ во отворено писмо во кое ја критикува забраната за абортус во Тексас. Актерката Ума Турман открила дека имала абортус во доцните тинејџерски години, пишувајќи дека „ќе ...

„Мојата најтемна тајна“: Ума Турман откри своја тинејџерска траума

Слободен Печат - 22.09.2021

Ума Турман во емотивна изјава ја откри својата најтемна тајна до сега дека имала абортус во доцните тинејџерски години. 51-годишната актерка за прв пат објави дека имала абортус додека била тинејџерка, додека го критикуваше новодонесениот закон за ...

Ума Турман ја откри својата најмрачна тајна во отворено писмо

Локално - 22.09.2021

Актерката Ума Турман во отворено писмо ја призна својата долго чувана тајна и остро ја критикуваше забраната за абортус во Тексас. Турман откри дека абортирала во доцните тинејџерски години, пишувајќи дека „ќе светне малку светлина, допирајќи до ...

36 години подоцна, Ума Турман ја сподели својата ‘најмрачна тајна’

MTM - 22.09.2021

Ума Турман ја сподели својата најмрачна тајна, како што напиша, откривајќи дека таа абортирала во доцните тинејџерски денови. Ѕвездата на Kill Bill („Убиј го Бил“) го сподели своето искуство за прекинување на бременоста во раната младост кога го ...