TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЦЕЛИ 14 ГОДИНИ БЕЗ ТОШЕ ПРОЕСКИ „Никогаш да не згасне“ ѕвезденото небо од последниот концерт

+инфо - 16.10.2021

За време на неговиот последен концерт, што го одржа на 5 октомври 2007 година во родното Скопје, публиката направи „ѕвездено небо“ со светла на нивните мобилни телефони. Пејачот беше толку воодушевен од ова што ги замоли да го направат тоа повторно ...

ВИДЕО+ФОТО | „14 години без тебе и пак врне“: Весна, Каролина, Игор, Калиопи, Тамара, Елена… со емотивни објави за Тоше

Слободен Печат

Маратон во чест на Тоше по 14-ти пат

Н.Македонија

Не грижи се, јас безбедно стигнав!

Фокус

Познатите се сеќаваат: Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески

Вистина.мк

14 години од трагичната смрт на Тоше Проески

Канал5

Поминаа 14 години, а болката не стивнува- на денешен ден трагично загина Тоше Проески

Вечер Прес

ТВ21 Екран Мастило Убавина и Здравје 4NEWS Тера Хаштаг Црнобело

„Маратон на љубовта“: Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

Слободен Печат - 16.10.2021

Во Крушево денеска пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески и се поклонија во спомен обележјето на Гумење. Крушевчани ултрамаратонците ги пречекаа со црвени рози. Петмина ултрамаратонци пред два дена го започнаа симболичното ...

Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

Бриф

Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

Канал5

Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

Опсервер

Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

Курир

Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше Проески

Нова ТВ

Во Крушево пристигнаа ултрамаратонците кои трчаа во чест на Тоше

Фокус

Вечер Прес Независен Zoom +инфо Денешен Сител ММС Нетпрес

Калиопи не го заборава Тоше: Некако си тука, како никогаш да не замина… (ФОТО)

Убавина и Здравје - 16.10.2021

На овој црн и тажен 16-ти октомври се присетува и нашата поп-дива Калиопи Букле . И таа преку објава на социјалните мрежи сподели спомен со прерано загинатиот ангел Тоше Проески. – И овој октомври нема боја откако замина ти засекогаш.

Калиопи објави емотивна порака и му посвети стихови на Тоше: „Tагата ми го стега грлото сè повеќе“

Точка

ТОШЕ „БАРЕМ ДА СИ ТУКА“ Калиопи му посвети стихови на македонскиот великан Проески (ВИДЕО)

+инфо

Калиопи со емотивна порака за Тоше: Тагата ми го стега грлото се повеќе и повеќе

Press24

Калиопи со емотивна порака за Тоше: Тагата ми го стега грлото се повеќе и повеќе

Скопје24

Тагата ми го стега грлото се повеќе: Калиопи со солзи во очите се потсети на Тоше Проески, по повод неговото прерано заминување (ВИДЕО)

Курир

Калиопи за Тоше: Наближува 16 октомври, и тагата ми го стега грлото се повеќе и повеќе

Локално