TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никој не ја препознал слабата Адел, сѐ додека не го фатила микрофонот на венчавката ФОТО+ВИДЕО

+инфо - 17.02.2020

Адел се обидува да се скрие, но обожавателите и папараците со задоволство го снимаат секој нејзин чекор. Линијата на британската пејачка Адел и понатаму е главна тема во светските медиуми. Адел ослабела дури 45 килограми.

Адел никој не ја порепознал на свадбата, но кога го пуштила гласот… (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 17.02.2020

Изминатиов викенд, популарната Адел (31), која неодамна се најде во центарот на вниманието поради фотографиите што ги преплавија социјалните мрежи и медиумите, а на кои е евидентно дека популарната пејачка значително ослабела, поточно цели 45 ...

Публиката нетрпелива: Адел го најави новиот албум, еве кога ќе излезе

Локално - 17.02.2020

Адел не издава нови албуми секоја година, но никогаш не ни губи на популарност. Секогаш знае да се врати со нова песна која е уште подобра од претходните хитови. Пејачката открила дека планира да го реализира новиот албум во септември оваа година.

Адел, главен забавувач на свадбата на најдобрата пријателка

Локално - 17.02.2020

Секогаш во улога на забавувач, 31-годишната пејачка не се срамеше да го земе микрофонот и да испее неколку песни пред гостите на свадбата на нејзината најдобра пријателка Лаура Докрил, изминатиот викенд.

Изгуби 45kg, но не и гласот – Адел во цветен аутфит пее боса на свадба (фото+видео)

Црнобело - 17.02.2020

Викендов Адел повторно ја покажа новата топ форма, облечена во цветно здолниште за свадба на пријателка, каде што пееше и лудо се забавуваше. Адел во последно време воодушевува каде и да се појави со нејзината нова фигура , откако изгуби 45 ...

Адел изменета до непрепознавање (ФОТО)

Денешен - 16.02.2020

Адел во спортско издание, го истакна своето тело. Облечена во хеланки, џемпер, капа и патики, пејачката покажа совршено витка линија. Пред само еден месец, таа се појави на плажа со својот син, покажувајќи колку е тенка.

Адел го најави новиот албум

ЗаЗабава - 18.02.2020

Адел никогаш не ни губи на популарност и покрај тоа што не издава нови албуми секоја година. Секогаш знае да се врати со нова песна која е уште подобра од претходните хитови. Пејачката открила дека планира да го реализира новиот албум во септември ...