TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Излезни анкети за изборите во Украина: Партијата на претседателот Зеленски пред победа

Нова ТВ - 21.07.2019

Партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски освои 43,9 отсто гласови на денешните парламентарни избори во земјата. Ова се резултати во основа на обработените податоци на излезните анкети.

Зеленски на пат да победи и на парламентарните избори

МКД - 21.07.2019

Партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски е на пат да победи на предвремените парламентарни избори, консолидирајќи ја својата политичка моќ. Излезните анкети покажуваат дека партијата Слуга на народот ќе има мнозинство во парламентот - ...

Партијата на Зеленски победи и на парламентарните избори во Украина

Вечер - 21.07.2019

Партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, според првичните резултати, e победник на парламентарните избори во земјата. Поранешниот комичар Володимир Зеленски во април беше избран за претседател но не успеа да назначи министрите по ...

Партијата на Зеленски победи на предвремените избори во Украина

MTM - 21.07.2019

Партијата на украинскиот претседател Владимир Зеленски победи на парламентарните избори со рекорден број од 43,9 отсто од гласовите, според прелиминарните резултати. "Ние сме благодарни на Украина за поддршката.

Украина- Зеленски вети укинување на пратеничкиот имунитет

Р.С.Европа - 21.07.2019

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска по гласањето на предвремените парламентарни избори што се одржуваат во земјата рече дека смета оти една од првите задачи на новиот парламентарен состав треба да биде укинувањето на законот со кој на ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

Сител - 21.07.2019

Во Украина денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори на кои се очекува партијата на новиот шеф на државата Володимир Зеленски да освои мнозинство гласови. Анкетите покажуваат дека неговата партија „Слуга на народот“ би можела да добие ...

Украинците гласаат на предвремени парламентарни избори

Р.С.Европа - 21.07.2019

Украинците денеска гласаат за нов парламентарен состав на избори на кои се гледа како барометар за популарноста на претседателот Володимир Зеленски, кој на позицијата е два месеца. Зеленски победи на претседателските избори по години лоша економија, ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

Макфакс - 21.07.2019

Во Украина, денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори, каде што партијата на новиот претседател Владимир Зеленски се очекува да го освои мнозинството гласови. Анкетите пред изборите покажуваат дека неговата партија би можела да ја освои ...

Украина одржува парламентарни избори

1tv - 21.07.2019

Украина одржува парламентарни избори. Поранешниот комичар Володимир Зеленски беше избран за претседател во април, но не успеја да ги назначи министрите кои тој ги сака на функција. Партијата на Зеленски „Слуга на народот“ која беше именувана по ...

Во Украина се одржуваат парламентарни избори

Фактор - 21.07.2019

Предвремени парламентарни избори се одржуваат денес во Украина. Според анкетите партијата на претседателот Владимир Зеленски е фаворизирана меѓу граѓаните. Партијата „Слуга на народот“, именувана по комедиската серија во која учествувал ...

Украина избира парламент

Локално - 21.07.2019

Украинците гласаат на предвремени парламентарни избори . Се очекува Володимир Зеленски да ја повтори својата победа на претседателската трка во април, објави Ројтерс. Но, не е сигурно дека неговата партија може да освои апсолутно мнозинство.

ЗЕЛЕНСКИ убедливо води на парламентарните избори во Украина

Слободен Печат - 21.07.2019

Украинските граѓани денеска се изјаснуваа за вкупно 424 мандати од кои 225 отпаѓаат на пропорционалниот модел, а 199 на мнозинскиот. Партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски освои 43,9 отсто гласови на денешните парламентарни избори ...

Украина: Комичарот- претседател на чекор до апсолутно мнозинство

Deutsche Welle - 20.07.2019

На претстојните парламентарни избори во Украина партијата на претседателот Зеленски се стреми кон апсолутно мнозинство. Тоа во парламентот ќе донесе многу нови, млади лица. Но, и проруските сили може повторно да зајакнат На му беа потребни едвај ...

Партијата на Зеленски води на изборите во Украина, тој ја повика рок ѕвездата Вакарчук за партнер во владата

Телма - 21.07.2019

Партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски, според првичните резултати, e победник на парламентарните избори во земјата. Поранешниот комичар Володимир Зеленски во април беше избран за претседател но не успеа да назначи министрите по ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

Курир - 21.07.2019

Во Украина денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори на кои се очекува партијата на новиот шеф на државата Володимир Зеленски да освои мнозинство гласови. Анкетите покажуваат дека неговата партија „Слуга на народот“ би можела да добие ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

24Инфо - 21.07.2019

Во Украина, денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори, каде што партијата на новиот претседател Владимир Зеленски се очекува да го освои мнозинството гласови. Анкетите пред изборите покажуваат дека неговата партија би можела да ја освои ...

Украина одржува парламентарни избори

Либертас - 21.07.2019

Украина одржува парламентарни избори. Поранешниот комичар Володимир Зеленски беше избран за претседател во април, но не успеја да ги назначи министрите кои тој ги сака на функција. Партијата на Зеленски „Слуга на народот“ која беше именувана по ...

Украина: Комичарот – претседател на чекор до апсолутно мнозинство

Либертас - 21.07.2019

На претстојните парламентарни избори во Украина партијата на претседателот Зеленски се стреми кон апсолутно мнозинство. Тоа во парламентот ќе донесе многу нови, млади лица. Но, и проруските сили може повторно да зајакна, пишува Дојче веле .

Предвремени парламентарни избори во Украина

Опсервер - 21.07.2019

Во Украина денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори на кои се очекува партијата на новиот шеф на државата Володимир Зеленски да освои мнозинство гласови. Анкетите покажуваат дека неговата партија „Слуга на народот“ би можела да добие ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

Н.Македонија - 21.07.2019

Во Украина, денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори, каде што партијата на новиот претседател Владимир Зеленски се очекува да го освои мнозинството гласови. Анкетите пред изборите покажуваат дека неговата партија би можела да ја освои ...

Украина одржува парламентарни избори

Канал5 - 21.07.2019

Украина одржува парламентарни избори. Поранешниот комичар Володимир Зеленски беше избран за претседател во април, но не успеа да ги назначи министрите кои тој ги сака на функција. Партијата на Зеленски „Слуга на народот“ која беше именувана по ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

Нова ТВ - 21.07.2019

Во Украина денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори на кои се очекува партијата на новиот шеф на државата Володимир Зеленски да освои мнозинство гласови. Анкетите покажуваат дека неговата партија „Слуга на народот“ би можела да добие ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

Точка - 21.07.2019

Во Украина, денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори, каде што партијата на новиот претседател Владимир Зеленски се очекува да го освои мнозинството гласови. Анкетите пред изборите покажуваат дека неговата партија би можела да ја освои ...

Партијата на Зеленски победи на парламентарните избори во Украина

1tv - 21.07.2019

Партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски e победник на парламентарните избори во земјата, според првичните резултати. Поранешниот комичар Володимир Зеленски беше избран за претседател во април, но не успеја да ги назначи министрите ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

24 Вести - 21.07.2019

Во Украина денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори на кои се очекува партијата на новиот шеф на државата Володимир Зеленски да освои мнозинство гласови. Анкетите покажуваат дека неговата партија „Слуга на народот“ би можела да добие ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

Centar - 21.07.2019

Во Украина, денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори, каде што партијата на новиот претседател Владимир Зеленски се очекува да го освои мнозинството гласови. Анкетите пред изборите покажуваат дека неговата партија би можела да ја освои ...

Партијата на Зеленски победи на парламентарните избори во Украина

Либертас - 21.07.2019

Партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски e победник на парламентарните избори во земјата, според првичните резултати. Поранешниот комичар Володимир Зеленски беше избран за претседател во април, но не успеја да ги назначи министрите ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

Денешен - 21.07.2019

Во Украина денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори на кои се очекува партијата на новиот шеф на државата Володимир Зеленски да освои мнозинство гласови. Анкетите покажуваат дека неговата партија „Слуга на народот“ би можела да добие ...

Партијата на Зеленски победи на парламентарните избори во Украина

Нетпрес - 21.07.2019

Партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски e победник на парламентарните избори во земјата, според првичните резултати. Поранешниот комичар Володимир Зеленски беше избран за претседател во април, но не успеја да ги назначи министрите ...

Украинците денека гласаат на предвремени парламентарни избори

CivilMedia - 21.07.2019

Во Украина денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори на кои се очекува партијата на новиот шеф на државата Володимир Зеленски да освои мнозинство гласови. Анкетите покажуваат дека неговата партија „Слуга на народот“ би можела да добие ...

Предвремени парламентарни избори во Украина

MakPress - 21.07.2019

Во Украина денеска се одржуваат предвремени парламентарни избори на кои се очекува партијата на новиот шеф на државата Володимир Зеленски да освои мнозинство гласови. Анкетите покажуваат дека неговата партија „Слуга на народот“ би можела да добие ...