TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина најстарата жена во Србија

Канал5 - 17.04.2021

Најстарата жена во Србија, Надежда Павловиќ почина синоќа во 110 година од животот во Белград, пренесуваат српските медиуми. Баба Нада на почетокот на 2021 година на 14 јануари го прослави својот 109-ти роденден.

Почина најстарата жена во Србија

24Инфо - 17.04.2021

Најстарата жена во Србија, Надежда Павловиќ почина синоќа во 110 година од животот во Белград, пренесуваат српските медиуми. Баба Нада на почетокот на 2021 година на 14 јануари го прослави својот 109-ти роденден.