TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ го растури Нишикори, загуби само два гејма од Јапонецот и се пласираше во полуфинале

МКД - 29.07.2021

Новак Ѓоковиќ полесно од очекувањата ја помина јапонската тениска ѕвезда, Кеи Нишикори и се пласираше меѓу четирите најдобри на Олимписките игри. Нишикори не е во својата најдобра форма, но се очекуваше да му пружи посериозен отпор на Ѓоковиќ од тоа ...

Ѓоковиќ му одржа тениска лекција на домашниот миленик во Токио, Србинот е во полуфиналето на ОИ

Дерби

Ѓоковиќ го „прегази“ Нишикори и се пласира во полуфинале

Спортски

ВИДЕО: Ѓоковиќ со лекција за Нишикори на патот до полуфиналето на ЛОИ

Дриблинг

„Супер-Ноле“ – Ѓоковиќ му дозволи само два гема на Нишикори

Екипа

ОИ: Ѓоковиќ како брз воз против Нишикори

OhridNews

Ѓоковиќ за 70 минути го збриша Нишикори и стигна до олимписко полуфинале

Спортманија

Спортклуб Gol.mk Sport 1 Локално Спортклуб Нетпрес Спортски OhridNews

Ѓоковиќ го удри Марсело со топче во грбот, го обвинија за агресивност (ВИДЕО)

+инфо - 29.07.2021

Мело рекол дека јас го провоцирам? Сериозно? Навистина немам што да кажам во врска со тоа – рече Ѓоковиќ за Спорт Клаб, пренесува Tennisworldusa. Ѓоковиќ несакајќи го погоди Мело Марсело со топче во грбот, а потоа беше обвинет за агресивност од ...

Ѓоковиќ шокиран од критиките на бразилскиот тенисер кон него

Спортклуб

Бразилецот го нападна Ѓоковиќ: Ме провоцираше на теренот

Слободен Печат

Бразилец разочаран од Ѓоковиќ: Не провоцираше на теренот, треба да има одредени граници

Дерби

„Ѓоковиќ провоцираше и ме погоди во грб, мислам дека треба да има граница“

Sport 1

Бразилскиот тенисер разочаран од Ѓоковиќ: Ништо не му направивме за да се однесува така

Спортклуб

Мело по поразот „удри“ по Ѓоковиќ: Вели ги сака Бразилците, па провоцира…

Точка

Денар

Ѓоковиќ: Притисокот е привилегија, ако сакаш да бидеш на врвот…

Дерби - 28.07.2021

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ бележи одлични резултати во оваа календарска година и е во позиција да го нападне достигнувањето на легендарната Штефи Граф од 1988 година. Германката тогаш успеа да ги освои сите четири грен слем турнири, ...

За Ѓоковиќ притисокот е привилегија

Слободен Печат

Ѓоковиќ мораше да зема кислород за време на мечот поради ненормална топлина

Sport M

Ѓоковиќ во текот на мечот мораше да зема кислород поради високи температури!

СуперСпорт

Новак се избори за похумани услови во Токио, тенисерите му се заблагодаруваат!

SportMedia

Тенисерите победија – нови термини поради високите температури

Слободен Печат

Жалбите се исплатија, тениските мечеви во Токио нема да се играат кога е најжешко

Спортманија

Република Скопје24 Lider Точка Спортманија