TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КФМ го зголеми бројот на странци кај дамите, наскоро истото ќе го направи и кај мажите!?

Sport 1 - 20.09.2021

Екипите од Првата лига-жени почнувајќи од сезонава наместо две ќе може да имаат четири странски кошаркарки во составот, откако денеска и официјално беше потврдена промената на Регистрацискиот правилник во делот на зголемување на бројот ...

МЗТ Скопје ќе ја бојкотираа репрезентацијата, побара солидарност од сите прволигаши

Независен - 20.09.2021

Кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром во иднина нема да настапуваат за македонската репрезентација, соопшти денеска актуелниот шампион како одговор на одбивањето на Кошаркарската федерација да покрие дел од обесштетувањето за петмина свои играчи, кои се ...

КФСМ му одговори на МЗТ: По кој знае кој пат, крајно тенденциозно пишувате невистини, сакате да покажете лажна ...

SportMedia - 20.09.2021

По обвинувањата од страна на МЗТ Скопје дека КФСМ не сака да превземе одговорност за повредените репрезентативци од редовите на актуелниот првак, се огласија и челниците на нашата „куќа на кошарката“.

МЗТ Скопје ќе им забрани на своите кошаркари да играат за репрезентацијата

Спортклуб - 20.09.2021

Актуелниот освојувач на двојната круна во македонската кошарка упте еднаш, преку соопштение, остро ја нападна Кошаркарската федерација на Македонија. Причина за гневната реакција се големиот број повредени кошаркари во пресрет на новата сезона.

КФСМ со демант до „штрковите“: МЗТ Скопје пишува невистини, ФИБА правилата за осигурување на играчи се многу јасни

Екипа - 20.09.2021

Кошаркарската федерација на Македонија излезе со контра реакција пред јавноста, па ги обвини челниците на МЗТ Скопје дека објавуваат невистини. Откако МЗТ посочи дека по репрезентативните обврски нивните кошаркари се враќаат повредени во клубот, се ...

КФСМ му одговори на МЗТ: Лажните и манипулативни соопштенија никому не му носат добро

Gol.mk - 20.09.2021

Кошаркарската федерација на Македонија одговори на наводите на МЗТ Скопје и соопштението со кое кошаркарската куќа се обвинува дека бега од одговорност. Имено, аеродромци денес излегоа со соопштение во кое ја обвинија федерацијата за проблеми со ...

КФМ му одговори на МЗТ: Не сме виновни што задоцнивте со барањето за отштета!

Sport 1 - 20.09.2021

Не минаа ниту десетина часа од соопштението на МЗТ Скопје, во која ги нападнаа предводниците на макбаскетот за одбивање да ги покријат трошоците за плати и рехабилитација на повредените кошаркари за време за настапот за Македонија, а веќе дојде ...

КФСМ одговори на обвинувањата: МЗТ Скопје Аеродром крајно некоректно и тенденциозно пишува невистини, Федерацијата ги ...

Слободен Печат - 20.09.2021

Кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) експресно реагираше на соопштението на МЗТ Скопје кој претходно се закани дека нема да ги пушта своите кошаркари да играат за репрезентацијата доколку нема потврда за осигурување на кошаркарите.

КФСМ со одговор до МЗТ Скопје по лажните обвинувањата

Дриблинг - 20.09.2021

По обвинувањата од страна на МЗТ Скопје дека КФСМ не сака да превземе одговорност за повредените репрезентативци од редовите на актуелниот првак, се огласија и челниците на нашата „куќа на кошарката“.

МЗТ Скопје Аеродром нема да настапува за македонската репрезентација

Курир - 20.09.2021

Кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром во иднина нема да настапуваат за македонската репрезентација, соопшти денеска актуелниот шампион како одговор на одбивањето на Кошаркарската федерација да покрие дел од обесштетувањето за петмина свои играчи, кои се ...

МЗТ Скопје ќе ја бојкотираа репрезентацијата, побара солидарност од сите прволигаши

Опсервер - 20.09.2021

– Кошаркари на МЗТ Скопје Аеродром во иднина нема да настапуваат за македонската репрезентација, соопшти денеска актуелниот шампион како одговор на одбивањето на Кошаркарската федерација да покрие дел од обесштетувањето за петмина свои играчи, кои ...

МЗТ Скопје се закани: Во иднина нема да им дозвoлиме на кошаркарите да настапат за репрезентацијата

Екипа - 20.09.2021

МЗТ Скопје мака мачи во претсезоната откако актуелниот шампион на Македонија поради повреди не може да смета на целиот состав во подготвителниот период. Тренерот Радуловиќ веќе подолго време е без услугите на капитенот Дамјан Стојановски кој се ...

МЗТ Скопје: КФСМ ни ги повреди играчите и не презема одговорност

Gol.mk - 20.09.2021

Челниците на МЗТ Скопје испратија официјално соопштение до јавноста, во кое се пожалија на третманот од КФСМ. Клубот од Аеродром има жалби за отсутните играчи, кои летово се здобија со повреди настапувајќи за репрезентацијата на Македонија во ...

МЗТ жестоко ја нападна КФМ: Ни ги повредивте играчите, а не сакате да (ги) платите!

Sport 1 - 20.09.2021

Кога многумина помислија дека е завршена војната помеѓу МЗТ Скопје и Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ), од таборот на аеродромци доаѓа соопштение со жесток напад врз Куќата на кошарката, поради нивниот наводен однос кон сино-белите ...

МЗТ Скопје обвинува: КФМ ни ги повреди кошаркарите и не сака да ја превземе одговорноста!

SportMedia - 20.09.2021

МЗТ Скопје одново со „огнени стрели пука“ кон КФСМ. Овој пат причина за револт кај раководството на актуелниот шампион се репрезентативците на овој тим, кој се повредиле за време на настапот во националниот дрес.

МЗТ повторно најави дека нема да ги пушти своите играчи да настапат за репрезентација

Спортманија - 20.09.2021

Металците се лути што КФМ не презема одговорност, иако кошаркарите на МЗТ се повредија играјќи за националниот тим. МЗТ Скопје Аеродром нема да им дозволи на своите играчи да настапуваат во дресот на репрезентацијата, доколку од федерацијата не ...

МЗТ Скопје се закани: Нема да ги пуштаме нашите играчи да играат за репрезентација

Sport M - 20.09.2021

МЗТ Скопје се закани дека во иднина може да донесе одлука да не ги пушта нивните кошаркари да настапуваат за репрезентацијата. Како што велат од таму, при настапите за националниот тим, кошаркарите се повредуваат, а потоа Федерацијата не сака да ...

МЗТ Скопје се закани: Нема да ги пуштаме нашите играчи да играат за репрезентација

Zoom - 20.09.2021

МЗТ Скопје се закани дека во иднина може да донесе одлука да не ги пушта нивните кошаркари да настапуваат за репрезентацијата. Како што велат од таму, при настапите за националниот тим, кошаркарите се повредуваат, а потоа Федерацијата не сака да ...

МЗТ Скопје контра КФСМ: Во иднина нема да ги пуштаме нашите кошаркари да играат за репрезентацијата без потврда за ...

Слободен Печат - 20.09.2021

Освојувачот на двојната круна од минатата сезона МЗТ Скопје, во пресрет на стартот на новиот шампионат, има сериозни проблеми со повредите на дел од клучните кошаркари. Дамјан Стојановски ќе го пропушти стартот на езоната, а на една недела пред ...