TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко повреден скопјанец по удар во канделабра

Скопје инфо - 14.02.2018

Вчера околу 16,30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, Ф.Н (67) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување. Ф.Н.

Скопјанец со Тико се заби во бандера - со крварење на мозокот итно на Ургентен

Press24 - 14.02.2018

Во 16 часот и 30 минути во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, 67-годишниот Ф.Н. од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во канделабра за улично осветлување.

Тешка сообраќајка во Бутел, маж во крварење во главата итно пренесен во болница

Курир - 14.02.2018

Шеесет и седум годишниот Ф.Н. од Скопје е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 16:30 часот се случила на улицата „Втора Македонска Бригада“ во скопски Бутел. -Ф.Н управувајќи „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола ...

Тешка сообраќајка во Скопје - маж заврши на Ургентно

Сител - 14.02.2018

Во 16 часот и 30 минути во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада“, 67-годишниот Ф.Н. од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Тико“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во канделабра за улично осветлување.

Тешка сообраќајка во Скопје - маж со крварење во главата итно пренесен во болница

Вечер - 14.02.2018

Шеесет и седум годишниот Ф.Н. од Скопје е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 16:30 часот се случила на улицата „Втора Македонска Бригада" во скопски Бутел. -Ф.Н управувајќи „Тико" со скопски регистарски ознаки изгубил контрола ...

Скопјанец изгубил контрола и удрил во канделабра, однесен на Клинички во несвест

МКД - 14.02.2018

Вчера околу 16.30 часот во Скопје на улица „2-ра Македонска Бригада", 67-годишниот Ф.Н од Скопје управувајќи автомобил тико, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во канделабра за улично осветлување. Ф.Н.