TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Бендот „Вајлд Јут“ ќе го носи ирското знаме на Евровизија

Еспресо - 05.02.2023

Тие во првата полуфинална вечер ќе ги одмерат силите со претставници на 14 земји, а 10-те најуспешни ќе се пласираат во финалето. Џон Лајдон, поранешниот фронтмен на групата „Секс Пистолс“, не успеа да победи на натпреварот за претставување на ...

(Видео) Поранешниот пејач на „Секс пистолс“ не успеа да победи за Евросонг во Ирска

Независен - 05.02.2023

Поранешниот пејач на „Секс Пистолс“, Џони Лајдон (67), попознат како Џони Ротен, се обиде да избори настап на Евросонг оваа година, но не успеа. Ротен настапи на изборот на песна за Евровизија во Ирска, со песната „Хаваи“, која ја посвети на својата ...

Панк-иконата Џони Ротен не успеа да биде ирски претставник на Евровизија

Сакам да кажам - 05.02.2023

Панк-иконата Џон Лајдон, чие панкерско име е Џони Ротен, не успеа да стане претставник на Ирска за Евровизија. Поранешниот фронтмен на „Секс пистолс“ ја изведе песната „Хаваи“ со неговиот пост-панк бенд „Паблик имиџ ЛТД“ на националниот избор за ...

Панк иконата Џон Лајдон нема да ја претставува Ирска на Евровизија

Слободен Печат - 06.02.2023

Бендот „Wild Youth“ е избран да го носи ирското знаме на музички натпревар во мај во Ливерпул. Тие во првата полуфинална вечер ќе ги одмерат силите со претставници на 14 земји, а 10-те најуспешни ќе се пласираат во финалето.