TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мото ГП нема да започне во мај

24 Вести - 26.03.2020

Сезоната во Мото ГП нема да започне на почетокот на мај, соопштија официјални лица. Петтата трка за ГН на Шпанија на патеката „Херез“, закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирус.

Одложена новата сезона на „Мото ГП“

Алсат-М - 26.03.2020

Поради пандемијата со Ковид 19, одложена е новата сезона во Мото ГП. Се очекуваше, првата трка да се одржува на 3 мај во Шпанија, но поради тешката ситуација во оваа земја е одложена. Сега, раководството на овој спорт бараат нов термин за трката во ...

МОТО ГП шампионатот нема да почне ниту во мај

SportMedia - 26.03.2020

Сезоната во Мото ГП шампионатот нема да започне ниту на почетокот на мај, соопштија официјални преставници на натпреварувањето. Петтата трка од календарот за 2020, трката за ГН на Шпанија на патеката Херез, која беше закажана за 1-3 мај, е одложена ...

Ништо ново: Уште една трка во Мото ГП е откажана поради коронавирусот!

Sport 1 - 26.03.2020

Откако новиот коронавирус запре сè во нормалниот живот и во спортот, веќе не е ни новост дека некој предвиден спортски настан е откажан, а последено во низа е откажувањето на Големата награда на Шпанија во мотоциклизам.

Стартот на Мото ГП сезоната одново пролонгиран, откажана трката во Херез

Gol.mk - 26.03.2020

Пандемијата на коронавирусот го пролонгира стартот на новата сезона во Мото ГП шампионатот. Борбата за бодови и титула требаше да започне на патеката „Анхел Нието“ на трети мај, но поради лошата ситуација во Шпанија, трката е одложена.

Мото ГП нема да започне во мај

Локално - 26.03.2020

Сезоната во Мото ГП нема да започне на почетокот на мај, соопштија официјални лица. Петтата трка за ГН на Шпанија на патеката „Херез“, закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирус.

Мото ГП нема да започне во мај

MakPress - 27.03.2020

Сезоната во Мото ГП нема да започне на почетокот на мај, соопштија официјални лица. Петтата трка за ГН на Шпанија на патеката „Херез“, закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирус.

Мото ГП нема да започне во мај

Опсервер - 27.03.2020

– Сезоната во Мото ГП нема да започне на почетокот на мај, соопштија официјални лица. Петтата трка за ГН на Шпанија на патеката „Херез“, закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирус.