TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија ја доби психолошката војна и освои двa важни бода против фаворитот Словенија

МКД - 14.01.2018

Голема победа на македонската национална селекција на ЕП во Хрватска. Победа на македоскиот спорт. Победа на целиот македоснки народ. Победа како доказ за големото македонско срце и силната ментална сила на дружината на капитенот Лазаров и „ел ...

Зарабец: Направивме повеќе грешки од противникот

Шеталиште - 14.01.2018

Репрезентативецот на Словенија, Миха Зарабец, признава дека неговата селекција одиграла под очекувањата против Македонија но, дека ништо не е загубено. „Мислам дека на крајот направивме повеќе грешки во нападот и дека примивме многу голови од ...

Зарабец: Македонците не нѐ изненадија, ние се изненадивме самите себе!

Gol.mk - 14.01.2018

Репрезентацијата на Словенија го оценува поразот од Македонија како голем шок. Барем така вели Јуре Зарабец, организаторот на играта на тимот на Вујовиќ, кој по средбата изјави дека неуспехот пристигнал неочекувано.

Анализа на Ѓоргоноски: Дружината и „Ел Команданте“ покажаа срце и ментална сила!

Gol.mk - 14.01.2018

Репрезентацијата на Македонија го отвори Европското првенство (ЕП) во Хрватска со голем триумф над Словенија. Момците на Раул го изненадија т.н фаворит на хартија, а играта и победата на националниот тим, во колумна за Gol.mk ја анализира Горан ...