TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марс, тачдаун

Оff.net - 23.02.2021

НАСА го објави видееото од камерата на Персеверенс. Чисто за да видиме како изгледа слетување на Марс. Како изгледа кога некој ќе падне од Марс, гледаме секој ден од македонските ...

НАСА објави фасцинантна снимка од роверот Персевиренс на Марс (ВИДЕО)

МКД

Можете да ја истражувате површината на Марс со помош на видеа во 4К-резолуција

Факултети

Што би се случило ако астронаутите се обидат да слетаат на Јупитер?

Факултети - 23.02.2021

Најдобар начин да истражиме нов свет е ако астронаутите слетаат на него. Затоа луѓето испратија вселенски летала на Месечината, Венера, Марс, месечината на Сатурн, Титан, и други планети. Но, постојат неколку места во Сончевиот Систем што никогаш ...

Иднината на вселената може да зависи од самоуништувачките сателити

Факултети - 22.02.2021

Ако ја комерцијализираме вселената, треба да ја одржуваме чиста Каде и да одат луѓето, ги следат машините. Од 50-тите години наваму човештвото испрати сателити подлабоко во вселената отколку што можеше да се замисли - вклучително и на Месечината, ...