TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува потрагата по Вања и тлее надежта дека таа ќе се врати дома

Слободен Печат - 29.11.2023

Министерството за внатрешни работи продолжува со преземање интензивни мерки и активности за пронаоѓање на 14-годишната Вања Ѓорчевска , ученичка која завчера утрото на пат кон училиште исчезна во централниот дел на Скопје, во населбата Дебар Маало.

МВР вклучи потрага, втор ден нема трага од исчезнатата Вања

Сител

Во кој поткат на пеколот сме...Јавните личности се молат за среќен крај на исчезнувањето на Вања

Скопје инфо

Денес се вклучуваат и кучиња трагачи по изчезнатото девојче во Скопје!

Фокус

ДЕВОЈЧЕТО ВАЊА Е СТАВЕНО НА ВЕБ СТРАНИЦАТА НА МВР ЗА ИСЧЕЗНАТИ ЛИЦА - еве кои се препораките

Фактор

И кучиња трагачи се вклучуваат во потрагата по Вања, вели нејзината мајка

Скопје инфо

МВР за КУРИР: Интензивно работиме на пронаоѓање на Вања

Курир

4NEWS А1 On Lider Денешен

МВР објави фотографија и опис на исчезнатото девојче од Скопје

360 степени - 28.11.2023

Во описот се наведува дека девојчето има темнокафеава коса и кафеави очи, носи протези на горните и долните заби и има бенка на десна страна од лицето. Висока е 175 сантиметри, а тешка 58 килограми.

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања, облечена е во син блузон, повикајте 112 ако ја забележите

24Инфо

МВР објави фотографија од исчезнатата Вања: висока 175 см, со протези, облечена во син блузон

Макфакс

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис: носи протези, има бемка на десната страна од лицето, школски ранец и Ајфон

4NEWS

Фотографија од Вања на листата на МВР за исчезнати лица

Сител

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис

Скопје инфо

МВР ја објави Вања за исчезната со слика и опис: носи протези, има бемка на десната страна од лицето, школски ранец и Ајфон

Скопје1

Опсервер Кајгана Денар Press24 ТВ21 MTM Телма +инфо

Има протези, бемка на десната страна од лицето, носи црна јакна – МВР објави детали за исчезнатата Вања

Република - 28.11.2023

Министерството за внатрешни работи со фотографија и опис ја објави Вања Ѓорчевска во регистарот на исчезнати лица на Македонија. Министерството за внатрешни работи претходно потенцираше дека се преземаат интензивни мерки за пронаоѓање на девојчето ...

Мистеријата продолжува: И натаму се трага по Вања, а МВР веќе објави нејзина фотографија и опис

Centar

МВР трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, објавени фотографија и опис

Gostivarpress.mk

Се уште ја нема 14-годишната Вања Ѓорчевска

А1 On

МВР објави фотографија од исчезнатата тинејџерка: Се бара Вања, висока 175 см, со темнокафена коса...

МКД

МВР објави фотографија од исчезнатата тинејџерка Вања Ѓорчевска

Нетпрес

МВР објави фотографија од Вања Ѓорчевска во регистарот на исчезнати

Н.Македонија

Бизнис Вести Женски магазин Независен CivilMedia 365 Во Центар Бриф Zoom