TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VW ја намали цената на својот најмал електричен автомобил

Додај Гас - 09.11.2018

Почетната цена на VW e-Up! во Германија сега изнесува 22.975 евра Volkswagen во 2016 година рестилизираниот електричен Up! го ценеше 26.900 евра, што беше повеќе од двојно во споредба со стандардната верзија со бензински мотор.

VW подготвува електричен автомобил со цена од околу 20 илјади евра

USB - 09.11.2018

Основната цена на овој автомобил би требало да изнесува околу 20 илјади евра и планирано е производство на околу 200 илјади парчиња. Кон крајот на следната недела, шефовите на VW ќе одржат состанок на кој ќе се разговара за трансформацијата на ...

Skoda планира проширување на производство во Бугарија или Турција

Бизнис Инфо - 08.11.2018

Фото: Pixabay Германскиот автомобилски производител Volkswagen планира изградба на нова фабрика за производство на автомобилите Skoda надвор од Чешка, а како потенцијални места се наведуваат Бугарија и Турција, пренесува Труд.бг .

Volkswagen Passat отстапува место за електрични модели

Automedia - 07.11.2018

Фабриката на Volkswagen во Емден веројатно ќе стане локација за производство на електрични автомобили. Таму се произведува P assat, но само до 2022 година Фабриката на Volkswagen во Емден ќе служи како дополнителен капацитет за производство на ...

Opel поставува 160 полначи за електромобили во Риселсхајм

Automedia - 07.11.2018

Во развојниот центар на Opel се симулира возен парк како во 2035 година, со голем удел на електрични автомобили. Таму ќе се истражува како да се постави мрежа од полначи што ќе биде најоптимална за користење Развојниот центар во седиштето на Opel во ...