TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партиски конгреси- Заев заминува, Мицкоски ќе се освежи со нов мандат

Р.С.Европа - 03.12.2021

Следната недела, на 12 декември, партиските членови и претставници на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ќе бираат лидери на сопствените партии. Во владејачката партија секој член има право на глас, а во опозициската гласаат делегати.

ДОСЕГА ЧЕТИРИ КАНДИДАТУРИ ЗА ЛИДЕР НА СДСМ, ПОДНЕСЕ И ЈОВАН ДЕСПОТОВСКИ - рокот завршува во 16 часот

Фактор

Доставени три кандидатури за претседател на СДСМ, рокот истекува денеска

Локално

Ковачевски: Не ми смета Заев да остане премиер до средување на политичката криза

Сител

Кои се најважните столбови во партиската програма на Фросина Ременски?

ТВ21

Освен Деспотовски, има и други кандидати за лидер на СДСМ

Алсат-М

Ковачевски: Не ми пречи Заев да остане премиер до средување на политичката криза

Република

Република ТВ21 Телма 360 степени 24 Вести Нова ТВ Фокус Телма

ВИДЕО | Ковачевски: Со Алтернатива зборуваме за одговорности во Владата, не за распределба на ресори

Слободен Печат - 02.12.2021

Претпоставки и шпекулации се информациите во јавноста дека со Алтернатива сме разговарале за распределување ресори или за определени имиња. Не сме дојдени на тоа ниво, туку зборуваме за одговорности во Владата по одредени прашања, вели кандидатот за ...

Ковачевски: Со Алтернатива зборуваме за одговорности во Владата, не за распределба на ресори

Сител

Ковачевски: Со Алтернатива зборуваме за одговорности во Владата, не за распределба на ресори

ТВ21

Ковачевски: Со Алтернатива зборуваме за одговорности во Владата, не за распределба на ресори

Frontline

Ковачевски се правда: Со Алтернатива зборуваме за одговорности во Владата, не за распределба на ресори

Курир

КОВАЧЕВСКИ ЗА МАНДАТОТ НА ЗАЕВ КАКО ПРЕМИЕР Не би го ограничувал на денови, недели или месец-два

+инфо

Ковачевски: Со Алтернатива зборуваме за одговорности во Владата, не за распределба на ресори

Lider

Press24 Кајгана Zoom 360 степени CivilMedia Вечер Прес Нова ТВ Опсервер

И Јован Деспотовски размислува за кандидатура за лидер на СДСМ

Сител - 02.12.2021

На помалку од 24 часа пред архивата на СДСМ да прогласи крај на рокот за прием на кандидатури, 4 имиња најавуваат влез во трката за наследник на Заев. По Ременски и Ковачевски кои и официјално побараа место на гласачкото ливче, влез во изборната ...

И активист од Куманово во трка за лидер на СДСМ

Фокус

Активист од Куманово се вклучи во трката за лидер на СДСМ

Независен

ТРОЈЦА СИГУРНИ, УШТЕ КОЛКУ ВЛЕГУВААТ: Последен ден за кандидирање, кој ја сака позицијата на Заев во СДСМ

Фактор

Доставени три кандидатури за претседател на СДСМ, рокот истекува денеска во 16 часот

Бизнис Вести

Доставени три кандидатури за претседател на СДСМ, рокот истекува денеска во 16 часот

24Инфо

Доставени три кандидатури за претседател на СДСМ, рокот истекува денеска во 16 часот

Бриф

Независен Курир Нетпрес Опсервер Сител ТВ21 Lider 24 Вести

Рамковен договор на Бранко Црвенковски и Зоран Заев околу “изборот” на Димитар Ковачевски за “лидер” на СДСМ!?

Во Центар - 02.12.2021

Дали имаше средба на луѓе на лидерот на СДСМ, Зоран Заев и екс лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски и дали е постигнат некаков рамковен договор на крупните кланови во СДСМ и во државата околу изборот на Димитар Ковачевски Таче за нов лидер на СДСМ? ...

Ременски: Не правам ништо од револт, сакам да го подготвам СДСМ да победи, а не да ја предаде власта на тацна

МКД

Ако Ковачевски биде избран за лидер на СДСМ: Идентификување на најдобрите кадри, стручни лица однадвор, од дијаспората, од приватниот сектор и науката

360 степени

ВИДЕО | Ременски: Јас немам конфликт со наследството на Заев во партијата

Слободен Печат

Ковачевски и Ременски во трка за претседател на СДСМ, ќе следат ли и други

Независен

Една година од барањето на Црвенковски СДСМ да се огради од Заев: Лидерот си заминува, последиците и поделбите остануваат

PressingTV

Eдна година по повикот на Црвенковски СДСМ да се огради од Заев: Интервјуто за БГНЕС му ја запечати кариерата

Република

Опсервер Frontline Скопје инфо Кајгана МКД Нова ТВ Сител Локално

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Канал5 - 02.12.2021

Директорот на Дирекцијата на ТИРЗ Јован Деспотовски утре ќе соопшти дали ќе се кандидира за претседател на СДСМ, а денешниот ден, како што вели, ќе го искористи за да се исконсултира со најблиските и семејството. -Сериозно размислувам за тоа.

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Сител

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Слободен Печат

Деспотовски сериозно размислува за кандидатура за претседател на СДСМ

Р.С.Европа

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Вечер Прес

И директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски размислува да се кандидира за лидер на СДСМ

еМагазин

Деспотовски: Утре ќе соопштам дали ќе се кандидирам за лидер на СДСМ

Либертас

Бриф Независен MakPress Скопско Ехо 365

Ковачевски: Нема потреба луѓето да ме бараат на Гугл, за Заев имам голема почит

Локално - 02.12.2021

Јас сум човек кој има 30 години партиски стаж. Сум поминал голем број победи и порази со СДСМ. Сум бил дел речиси од сите партиски сектори и луѓето ме знаат. Затоа сметам дека воопшто не треба да ме бараат на Гугл, вели заменик-министерот за ...

Ковачевски: Нема потреба луѓето да ме бараат на Гугл, имам 30 години партиски стаж

Република

Ковачевски: Нема потреба луѓето да ме бараат на Гугл, за Заев имам голема почит

24Инфо

Ковачевски: За Заев имам голема почит, ги донесе најтешките одлуки

Либертас