TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кадиров го осуди убиството на наставникот во Париз, велејќи дека нечесно се обвинуваат Чеченците

МКД - 18.10.2020

Лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, го осуди терористичкото убиство на наставникот во Париз и му испрати сочувство на семејството, пренесува руската новинска агенција ТАСС. На францускиот наставник по историја кој со своите ученици дискутирал за ...

Кадиров го осудил убиството на учителот во Париз, па порачал: Не е прв пат Франција да се обиде да обвини Чечени за ...

Точка - 18.10.2020

Лидерот на Чеченија, Рамзан Кадиров, го осудил терористичкото убиство на професорот во Париз и упатил сочувство до семејството, пренесува руската новинска агенција "Tass". На францускиот наставник по историја, кој со учениците дискутирал за ...

Чеченец осомничен за нападот во преградието на Париз

24Инфо - 17.10.2020

Мажот, кој беше убиен од француската полициј а откако со нож му ја отсече главата на професор по историја во предградието на Париз, имал 18 години и по потекло е од Чеченија. Идентитетот на осомничениот не е објавен во јавноста.

Чеченец осомничен за нападот во преградието на Париз

Точка - 17.10.2020

Мажот, кој беше убиен од француската полиција откако со нож му ја отсече главата на професор по историја во предградието на Париз, имал 18 години и по потекло е од Чеченија. Идентитетот на осомничениот не е објавен во јавноста.

Чеченец осомничен за нападот во преградието на Париз

Н.Македонија - 17.10.2020

Мажот, кој беше убиен од француската полиција откако со нож му ја отсече главата на професор по историја во предградието на Париз, имал 18 години и по потекло е од Чеченија. Идентитетот на осомничениот не е објавен во јавноста.

Се појави првата видео снимка од местото на бруталното убиство во Париз! Телото лежи на тротоарот, а луѓето ладнокрвно ...

Во Центар - 17.10.2020

Се појави првото видео од убиството во Париз. Како што може да се види, телото на убиениот лежи на тротоарот, додека околу него се припадници на безбедносните сили. Осомничениот за нападот во Париз во кој брутално беше убиен еден наставник е ...

Чеченец осомничен за нападот во преградието на Париз

Опсервер - 17.10.2020

Мажот, кој беше убиен од француската полициј а откако со нож му ја отсече главата на професор по историја во предградието на Париз, имал 18 години и по потекло е од Чеченија. Идентитетот на осомничениот не е објавен во јавноста.