TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Промоција на четвртиот роман на Фросина Пармаковска „На враќање“ во МКЦ

Макфакс - 16.09.2020

Вечерва со почеток од 20 часот во МКЦ ќе се одржи промоција на четвртиот роман на Фросина Пармаковска насловен „На враќање“. Фросина Пармаковска е родена во Скопје во 1985 година. Дипломирала на Филолошки факултет, катедра за Општа и компаративна ...

Промоција на четвртиот роман на Фросина Пармаковска „На враќање“ во МКЦ

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Издавачката куќа Или-Или денеска во Младинскиот културен центар со почеток во 20 часот ќе го промовира четвртиот роман на Фросина Пармаковска насловен „На враќање“. За романот ќе говорат Октај Ахмед и Душко Крстевски.

Промоција на романот „На враќање“ од Фросина Пармаковска

Н.Македонија - 16.09.2020

Промоцијата на „На враќање“, новиот роман на писателката Фросина Пармаковска, ќе се одржи денеска со почеток во 20 часот во Младинскиот културен центар. Романот е објавен во едицијата ПРОаЗА на издавачката куќа „Или-Или“.

Промоција на романот „На враќање“ од Фросина Пармаковска во МКЦ

Република - 16.09.2020

Вечерва со почеток од 20 часот во МКЦ ќе се одржи промоција на четвртиот роман на Фросина Пармаковска насловен „На враќање“. Промотори на новиот роман на Пармаковска ќе бидат Октај Ахмед и Душко Крстевски Пишувањето роман бара трпение и посветеност, ...

Промоција на романот „На враќање“ од Фросина Пармаковска во МКЦ

Нетпрес - 16.09.2020

Вечерва со почеток од 20 часот во МКЦ ќе се одржи промоција на четвртиот роман на Фросина Пармаковска насловен „На враќање“. Промотори на новиот роман на Пармаковска ќе бидат Октај Ахмед и Душко Крстевски -Пишувањето роман бара трпение и ...

Промоција на четвртиот роман на Фросина Пармаковска „На враќање“ во МКЦ

Либертас - 16.09.2020

Издавачката куќа Или-Или денеска во Младинскиот културен центар со почеток во 20 часот ќе го промовира четвртиот роман на Фросина Пармаковска насловен „На враќање“. За романот ќе говорат Октај Ахмед и Душко Крстевски.

Промоција на четвртиот роман на Фросина Пармаковска „На враќање“ во МКЦ

А1 On - 16.09.2020

Издавачката куќа Или-Или денеска во Младинскиот културен центар со почеток во 20 часот ќе го промовира четвртиот роман на Фросина Пармаковска насловен „На враќање“. За романот ќе говорат Октај Ахмед и Душко Крстевски.

Промоција на четвртиот роман на Фросина Пармаковска „На враќање“ во МКЦ

MakPress - 16.09.2020

Издавачката куќа Или-Или денеска во Младинскиот културен центар со почеток во 20 часот ќе го промовира четвртиот роман на Фросина Пармаковска насловен „На враќање“. За романот ќе говорат Октај Ахмед и Душко Крстевски.