TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најпосакуван избор за ова лето – новиот Порше 911 Кабрио

Канал5 - 11.01.2019

По месец и половина од претставувањето на новиот Порше 911 , стигна и верзијата Кабрио. Отворената изведба ги воодушеви приврзаниците на најпопуларниот спортски автомобил уште од 1981 година, кога беше претставен првиот концепт на овој модел.

Новата верзија на Bentayga е подобра од Urus во перформанси

Авто Плус - 11.01.2019

На средина на оваа година, Bentley ќе претстави водечка верзија на Bentayga. Овој автомобил ќе биде опремен со подобрена верзија на својот мотор W12, сподели Autocar. Во принцип, сегашните 608 КС под капакот на Bentayga треба да бидат доволно за ...