TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стеф Кари ќе стане татко по четврти пат

Спортклуб - 04.03.2024

Кошаркарската суперѕвезда Стеф Кари ќе стане татко по четврти пат. Ова стана јасно по објавата на социјалната мрежа Инстаграм. Кошаркарот на Голден Стејт вориорс и неговата сопруга Ајша ја објавија среќната вест на своите профили на социјалните ...

Голден стејт понижен како никогаш до сега

Вечер Прес - 04.03.2024

Екипата на Голден стејт го доживеа едно од најголемите понижувања во историјата на франшизата, откако на гостувањето кај Бостон загуби со 140:88. На полувремето на семафорот стоеше резултат каков што не се гледа ниту на видео игрите, беше 82:38 за ...

ВИДЕО: Залуден блесок на Дончиќ во поразот на Далас, Бостон го декласира Голден Стејт

Gol.mk - 04.03.2024

Кошаркарите на Филаделфија 76ерс славеа на тешкото гостување кај Далас Маверикс (116-120). Средбата во „Американ Еирлајнс Центарот“ во Тексас понуди борба до самиот крај, а по мечот се радуваа гостите.

Бостон постави рекорд

24 Вести - 04.03.2024

Бостон селтикс синоќа го совлада тимот на Голден Стејт вориорс со 140:88. Селтикси поставија рекорд во НБА со третата победа сезонава со 50 или повеќе поени и ја продолжија победничката серија на 11 натпревари.

ВИДЕО: На Далас не му помогна ни магичниот Дончиќ, Бостон ги посрамоти Кари и „воините“

Gol.mk - 04.03.2024

Кошаркарите на Филаделфија запишаа важна победа на гостувањето кај Далас со 116-120 во натпреварот од европскиот неделен термин од американската НБА лига. Тобијас Харис со 28, Тајрис Макси со 24 и Кели Оубре со 21 поен ја предводеа Филаделфија до ...

Бостон на полувреме против Голден стејт го имаше највисокото водство остварено некогаш! (ВИДЕО)

Sport 1 - 04.03.2024

Бостон му одржа лекција на Голден стејт совладувајќи го со 140-88, а првото полувреме беше посебно, поставен е клупски рекорд. На полувремето Бостон имаше водство против Голден стејт од неверојатни 82-38.

Кари: Начинот на размислување ме направи одличен во НБА

Н.Македонија - 04.03.2024

Стивен Кари, четирикратен победник на кошаркарската НБА-лига со Голден стејт, изјави за „Скај спорт“ дека „паднал на тестот за вид“ како дете, обидувајќи се да направи нешто во спортот пред да стане еден од најголемите.

ВИДЕО: Бостон со 52 коша разлика го декласираше Голден Стејт

Слободен Печат - 04.03.2024

Бостон убедливо го совлада Голден Стејт со 140:88 во НБА кошаркарската лига во неделата навечер. Најдобриот тим во лигата на тој начин ја постигна третата најголема победа во историјата на клубот, додека Вориорси го претрпеа четвртиот најтежок пораз ...

(ВИДЕО) Историски дебакл на Голден Стејт, Бостон го растури со 52 разлика

Кош - 04.03.2024

Бостон Селтикс го растури Голден Стејт со 140-88 во мечот кој требаше да биде дерби на вечерта во НБА лигата. Најдобрата екипа сезонава со тоа ја оствари третата највисока победа во својата историја, а Вориорс го претрпеа четвртиот највисок пораз со ...

(Видео) Невиден дебакл на Голден Стејт во Бостон

TopSport - 04.03.2024

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс доживеаја еден од најтешките порази во историјата на франшизата, загубија во Бостон со 140:88. Бостон на овој натпревар постигнаа 25 тројки со што го изедначија клупскиот рекорд.

НБА лига: Бостон го победи Голден Стејт со 52 разлика

Нетпрес - 04.03.2024

Кошаркарите на Бостон Селтикс и Голден Стејт Вориорс одиграа неверојатен натпревар во НБА лигата, ноќта кон понеделникот, во кој Бостон победи со 52 поени разлика, на крајот резултатот гласеше 140:88.

(ВИДЕО) НБА лига: Бостон со трета победа од над 50 поени разлика; историски пораз на Голден Стејт!

Спортклуб - 04.03.2024

Најдобриот тим во лигата сезонава, Бостон селтикс ги декласираше Голден Стејт вориорс, 140:88 и ја постигна третата најголема победа во клупската историја. Вориорс го претрпеа четвртиот најтежок пораз.

Историски пораз на Голден Стејт кај Бостон селтикс

Спортманија - 04.03.2024

Бостон селтикс на убедлив начин покажа зошто е најдобриот тим сезонава во НБА лигата, откако на неверојатен начин славеше против Голден Стејт со 140:88. Оваа победа од 52 разлика е трета највисока во клупската историја на Бостон, а за Воините ова ...

Бостон го разби Голден Стејт со 52 разлика, Кари го имаше најлошиот меч во кариерата

Кајгана - 04.03.2024

Кошаркарите на Бостон Селтикс му го нанесоа еден од најтешките порази во историјата на Голден Стејт Вориорс, а Стеф Кари го одигра најлошиот натпревар во кариерата. Бостон го победи Голден Стејт со дури 52 поена разлика (140:88) и покажа зошто ...

(Видео) Невиден дебакл на Голден Стејт во Бостон

Макфакс - 04.03.2024

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс доживеаја еден од најтешките порази во историјата на франшизата, загубија во Бостон со 140:88. Бостон на овој натпревар постигнаа 25 тројки со што го изедначија клупскиот рекорд.

(Видео) Невиден дебакл на Голден Стејт во Бостон

Опсервер - 04.03.2024

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс доживеаја еден од најтешките порази во историјата на франшизата, загубија во Бостон со 140:88. Бостон на овој натпревар постигнаа 25 тројки со што го изедначија клупскиот рекорд.

Невиден дебакл на Голден Стејт во Бостон

Точка - 04.03.2024

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс доживеаја еден од најтешките порази во историјата на франшизата, загубија во Бостон со 140:88. Бостон на овој натпревар постигнаа 25 тројки со што го изедначија клупскиот рекорд.

Невиден дебакл на Голден Стејт во Бостон

24Инфо - 04.03.2024

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс доживеаја еден од најтешките порази во историјата на франшизата, загубија во Бостон со 140:88. Бостон на овој натпревар постигнаа 25 тројки со што го изедначија клупскиот рекорд.

Бостон постави рекорд

Канал5 - 04.03.2024

Бостон селтикс синоќа го совлада тимот на Голден Стејт вориорс со 140:88. Селтикси поставија рекорд во НБА со третата победа сезонава со 50 или повеќе поени и ја продолжија победничката серија на 11 натпревари.

Бостон на полувреме против Голден стејт го имаше највисокото водство остварено некогаш (ВИДЕО)

МКД - 04.03.2024

Бостон му одржа лекција на Голден стејт совладувајќи го со 140-88, а првото полувреме беше посебно, поставен е клупски рекорд. На полувремето Бостон имаше водство против Голден стејт од неверојатни 82-38.

Бостон Селтикс поставија рекорд во НБА

Frontline - 04.03.2024

Бостон селтикс синоќа го совлада тимот на Голден Стејт вориорс со 140:88. Селтикси поставија рекорд во НБА со третата победа сезонава со 50 или повеќе поени и ја продолжија победничката серија на 11 натпревари.

Бостон постави рекорд

MakPress - 04.03.2024

Бостон селтикс синоќа го совлада тимот на Голден Стејт вориорс со 140:88. Селтикси поставија рекорд во НБА со третата победа сезонава со 50 или повеќе поени и ја продолжија победничката серија на 11 натпревари.

НБА лига: Бостон го победи Голден Стејт со 52 разлика

365 - 04.03.2024

Кошаркарите на Бостон Селтикс и Голден Стејт Вориорс одиграа неверојатен натпревар во НБА лигата, ноќта кон понеделникот, во кој Бостон победи со 52 поени разлика, на крајот резултатот гласеше 140:88.