TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung најпрвин во лаптоп ќе ја имплементира камерата под дисплеј (ВИДЕО)

USB - 15.01.2021

Samsung Display објави видео тизер за претстојниот лаптоп со OLED дисплеј, кој ќе има и камера под дисплејот. Уредот се вика Blade Bezel и ќе биде првиот од портфолиото на Samsung што ќе имплементира камера под екранот.

„LG“ претстави телефон со екран „на извлекување“: Ја менува големината по потреба

Точка - 15.01.2021

Еден од најголемите глобални саеми, технолошкиот саем „CES“, секоја година носи некои новитети кои илустрираат дека им нема крај на новите уреди, се додека постои креативноста. Таков е случајот и сега, кога компанијата „LG“ претстави телефон со ...