TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дневен хороскоп: Еден знак го очекува средба со личност за која го врзуваат убави спомени

Женски магазин - 14.08.2019

Овен Во емотивниот живот делувате вознемирено и имате лошо претчувство, но за среќа партнерот умее да ве орасположи во вистинскиот момент. Пробувате да одложите средба со личност која очекува конкретни одговори или голема отстапка од ваша страна.

Среќен дневен хороскоп за 14. август 2019 година

Среќа.mk - 13.08.2019

Овенот може да очекува поволни услови на работа, Девицата ќе ужива во денот, Стрелецот ќе го реши проблемот кој долго го мачи. ОВЕН Поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе успеете да остварите некои важни успеси на ова поле.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Вагите во бајка, Биковите пред нова авантура

Слободен Печат - 12.08.2019

Оваа недела носи неверојатна динамика скоро кај сите хороскопски знаци На некои хороскопски знаци работата ќе им попречи да се остварат на емотивно поле, а други ќе сфатат дека не можат секогаш да се во право.

Дневен хороскоп: Љубовта ќе допринесе на добро расположение кај три знаци

Женски магазин - 13.08.2019

Овен Некој пробува да ве инспирира за позитивно расположение. Но, вие имате однапред зацртани цели и не отстапувате од своите емотивни намери. Нови информации или случувања на деловната сцена претставуваат повод за заеднички успех.

Среќен дневен хороскоп за 13. август 2019 година

Среќа.mk - 12.08.2019

Бикот ќе се соочи со компликации на работа, Девицата треба да има сериозен разговор со саканата личност, Рибите ги мачи здравјето. ОВЕН Доколку планирате патување може да очекувате дека околностите добро ќе се наместат.

Ракот ужива во љубовта, Вагата размислува за брак

Сител - 14.08.2019

ОВЕН Поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе успеете да остварите некои важни успеси на ова поле. Доколку сте во заедница или брак, потребно е да бидете флексибилни и подготвени за компромиси. Вкочанетост во пределот на вратот.

Проблематичен ден за Бикот, нови авантури за Вагата – Дневен хороскоп 13.08.2019

Скопје24 - 13.08.2019

ОВЕН Исплашени сте, но морате да воспоставите рамнотежа меѓу барањата на претпоставените и приватните проблеми. Внимавајте и со комуникацијата, измерете двапати пред што било да кажете. Работните проблеми ви влијаат и врз љубовта, пречувствителни ...

Дневен хороскоп: Вторник (13.Август,2019 година)

Вистина.мк - 13.08.2019

ОВЕН Доколку планирате патување може да очекувате дека околностите добро ќе се наместат. Вашата емотивна ситуација е многу комплицирана. Не ви е лесно да се ослободите од влијанието на минатото. Избегнувајте пороци.

Дневен хороскоп за 14 август

Вистина.мк - 14.08.2019

Овенот може да очекува поволни услови на работа, Девицата ќе ужива во денот, Стрелецот ќе го реши проблемот кој долго го мачи. ОВЕН Поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе успеете да остварите некои важни успеси на ова поле.

Ракот ужива во љубовта, Вагата размислува за брак

4NEWS - 14.08.2019

ОВЕН Поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе успеете да остварите некои важни успеси на ова поле. Доколку сте во заедница или брак, потребно е да бидете флексибилни и подготвени за компромиси. Вкочанетост во пределот на вратот.