TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реакции по обелоденувањето на шест нови истраги на СЈО

24 Вести - 11.10.2018

Новите кривични истраги коишто вчера ги најави специјалната јавна oбвинителка, Катица Јанева со различен оддек во јавноста. Реакциите се различни и се во зависност од тоа дали некој е лично засегнат или не.

Прекршена е презумпција на невиност, тврди адвокатката на Груевски која се чуди одкаде Јанева знае кога екс премиерот ...

Телма - 11.10.2018

Адвокатката на екс премиерот Никола Груевски, Сања Алексиќ во изјава за Телма тврди дека со вчерашните изјави на специјалната обвинителка Јанева е прекршена презумпцијата на невиност на осомничените во 6 нови истраги на СЈО.

Без мандат и кредибилитет, СЈО продолжува со монтирани процеси само против опозицијата

Република - 11.10.2018

Со завршен мандат и без никаков кредибилитет вчера СЈО во соработка со Канал 5, ги погази сите правни и човечки принципи, објавувајќи 6 нови предмети на кои работи. Сите тие се насочени кон членови на опозицијата.

Катица Јанева очекува за дваесетина дена Груевски да биде во затвор

еМагазин - 11.10.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во „Само Вистина“ на Канал 5 рече дека според сите законски рокови, поранешниот премиер Никола Груевски на издржување на затворската казна за пресудата за набавката на мерцедесот за случајот на ...

Се надевам дека за 20 дена ќе го видиме Груевски зад решетки, рече Јанева

МКД - 10.10.2018

Обвинителката на СЈО, Катица Јанева во гостувањето на Канал 5 рече дека се надева оти поранешниот премиер Никола Груевски кој е правосилно осуден на затвор од 2 години, наскоро ќе го види зад решетки.

Јанева: Се надевам дека брзо ќе го видиме Груевски зад решетки, би требало тоа да се заврши за 20 дена

Фокус - 10.10.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното гостување на Канал 5 откри дека се очекува до петок да стигне второспената одлука за пресудата на Никола Груевски, и потоа тече рокот од 20 дена во кој треба да му биде доставен упатен акт ...

Јанева: Во случајот „Монструм“ постапуваме со 4 обвинители на највисоко ниво

МКД - 10.10.2018

Специјалната обвинителка Катица Јанева во вечерашното гостување на Канал 5 телевизија за случајот „Монструм" нагласи дека за да се докаже вистината за овој предмет СЈО постапува со 4-ца обвинители кои постапуваат на највисоко ниво.

Јанева во „Само Вистина“- Според законските рокови Груевски во затвор за дваесетина дена

Канал5 - 10.10.2018

Катица Јанева во вечерашното издание на „Само Вистина“ рече дека според сите законски рокови , Груевски на издржување на затворската казна за пресудата за набавката на мерцедесот би требало да оди за дваесет дена.

Јанева: Според законските рокови, Груевски ќе оди во затвор до крајот на октомври

+инфо - 10.10.2018

СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните, рече специјалната ...

Јанева: СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните

Слободен Печат - 10.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Јанева: Преслушани се 90% од разговорите – останатите се на преведување

ТВ21 - 10.10.2018

Во вечерашното гостување на Катица Јанева во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 рече дека 90% од разговорите се преслушани, а останатите разговори се испратени кај преведувачи со безбедносен сертификат и дека ги очекуваат преводите по што ќе ги ...

Адвокатката на Груевски до Јанева: Не е точно дека ќе оди в затвор за 20-тина дена

Фактор - 11.10.2018

Адвокатката на екс премиерот Никола Груевски, Сања Алексиќ во изјава за Телма тврди дека со вчерашните изјави на специјалната обвинителка Катица Јанева како гостинка во емисијата „Само Вистина“ е прекршена презумпцијата на невиност на осомничените ...

Прекршена е презумпцијата на невиност, тврди адвокатката на Груевски

Курир - 11.10.2018

Адвокатката на екс премиерот Никола Груевски, Сања Алексиќ во изјава за Телма тврди дека со вчерашните изјави на специјалната обвинителка Јанева е прекршена презумпцијата на невиност на осомничените во 6 нови истраги на СЈО.

Без мандат и кредибилитет, СЈО продолжува со монтирани процеси кршејќи ја презумпцијата на невиност

Курир - 11.10.2018

Со завршен мандат и без никаков кредибилитет вчера СЈО во соработка со Канал 5, ги погази сите правни и човечки принципи, објавувајќи 6 нови предмети на кои работи, пишува Република . Сите тие се насочени кон членови на опозицијата.

За колку дена Катица Јанева очекува Груевски да биде в затвор?

Фактор - 10.10.2018

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева во интеврју на Канал 5 вечерва изјави дека се надева дека поранешниот премиер Никола Груевски кој е правосилно осуден на затвор од 2 години, наскоро ќе го види зад решетки.

Јанева: Се надевам дека брзо ќе го видиме Груевски зад решетки, би требало тоа да се заврши за 20 дена

iPortal - 10.10.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното гостување на Канал 5 откри дека се очекува до петок да стигне второспената одлука за пресудата на Никола Груевски, и потоа тече рокот од 20 дена во кој треба да му биде доставен упатен акт ...

Јанева: Груевски во затвор за дваесетина дена

Независен - 10.10.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното издание на „Само Вистина“ на Канал 5 рече дека според сите законски рокови , Груевски на издржување на затворската казна за пресудата за набавката на мерцедесот би требало да оди за дваесет ...

Јанева: СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните

Стандард - 10.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Тимот на Јанева чека преводи - на кои се јазици има разговори во „бомбите“?

Фактор - 11.10.2018

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 синоќа изјави дека 90% од разговорите се преслушани, а останатите разговори се испратени кај преведувачи со безбедносен сертификат.

Адвокатката на Груевски тврди – Екс премиерот нема да замине во затвор! Еве зошто!

iPortal - 11.10.2018

Адвокатката на екс премиерот Никола Груевски, Сања Алексиќ во изјава за Телма тврди дека со вчерашните изјави на специјалната обвинителка Катица Јанева како гостинка во емисијата „Само Вистина“ е прекршена презумпцијата на невиност на осомничените ...

Прекршена е презумпцијата на невиност, тврди адвокатката на Груевски

Република - 11.10.2018

Адвокатката на екс премиерот Никола Груевски, Сања Алексиќ во изјава за Телма тврди дека со вчерашните изјави на специјалната обвинителка Јанева е прекршена презумпцијата на невиност на осомничените во 6 нови истраги на СЈО.

Катица Јанева изјави за колку денови очекува Груевски да биде в затвор

Радар - 10.10.2018

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева во интеврју на Канал 5 вечерва изјави дека се надева дека поранешниот премиер Никола Груевски кој е правосилно осуден на затвор од 2 години, наскоро ќе го види зад решетки.

Јанева: Груевски зад решетки за 20 дена

Бриф - 10.10.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното гостување на Канал 5 откри дека се очекува до петок да стигне второспената одлука за пресудата на Никола Груевски, и потоа тече рокот од 20 дена во кој треба да му биде доставен упатен акт ...

Јанева: Груевски во затвор за дваесетина дена

МК News - 10.10.2018

Катица Јанева во вечерашното издание на „Само Вистина“ рече дека според сите законски рокови , Груевски на издржување на затворската казна за пресудата за набавката на мерцедесот би требало да оди за дваесет дена.

Јанева: СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните

1tv - 10.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Јанева: Груевски зад решетки за 20 дена

Локално - 10.10.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното гостување на Канал 5 откри дека се очекува до петок да стигне второспената одлука за пресудата на Никола Груевски, и потоа тече рокот од 20 дена во кој треба да му биде доставен упатен акт ...

Јанева во „Само вистина“ – Според законските рокови Груевски во затвор за дваесетина дена

Вечер - 10.10.2018

Катица Јанева во вечерашното издание на „Само Вистина“ рече дека според сите законски рокови, Груевски на издржување на затворската казна за пресудата за набавката на мерцедесот би требало да оди за дваесет дена.

Јанева: СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните

Независен - 10.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Јанева: СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните

Нова ТВ - 10.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Јанева: СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните

Press24 - 10.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Јанева: Сериозноста за „Монструм“ од наша страна е на највисоко ниво, се прават напори да се изврши екстрадиција на ...

Либертас - 10.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Јанева: СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните

Локално - 10.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Јанева: Според законските рокови Груевски во затвор треба да оди за дваесетина дена

Press24 - 10.10.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното издание на „ Само Вистина “ рече дека според сите законски рокови , Груевски на издржување на затворската казна за пресудата за набавката на мерцедесот би требало да оди за дваесет дена.

Груевски во затвор треба да оди за дваесетина дена, вели Јанева

Centar - 11.10.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во вечерашното издание на „Само Вистина“ рече дека според сите законски рокови , Груевски на издржување на затворската казна за пресудата за набавката на мерцедесот би требало да оди за дваесет дена.

Јанева: СЈО се бори против високата корупција, целта е да се вратат парите на граѓаните

Бриф - 11.10.2018

Специјалното јавно обвинителство се бори против високата корупција, и настојува да се вратат парите на граѓаните назад. Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во ...

Ќе ги врати ли Катица Јанева парите на граѓаните?

Фактор - 11.10.2018

Основна работа ни е да ги бараме парите и најмногу се насочивме на финансиски истраги, но тој процес трае и нема да заврши во овие пет години мандат на СЈО, изјави синоќа на Канал 5, специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева.