TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ливерпул одигра шампионски, Лестер целосно надигран на „Енфилд“

Gol.mk - 22.11.2020

Ливерпул одигра шампионски и на домашен терен славеше на дуелот со Лестер Сити (2-0) во 9. коло од Премиер лигата. Јирген Клоп постави одлична тактика и беше сведок на едно од најдобрите изданија на неговите фудбалери во новата сезона.

Нема шега со шампионот: Ливерпул без мака го доби дербито со Лестер (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Екипата на Ливерпул му се придружи на Тотнем на врвот од премиерлигашката табела со по 20 бодови, откако вечерва, полесно од очекувањата, дојде до триумф во дерби-пресметката со Лестер (3-0).

Ливерпул го прегази Лестер и се врати на делба на првото место (ВИДЕО)

SportMedia - 22.11.2020

Ливерпул во можеби најдобриот натпревар оваа сезона го совлада Лестер со убедливи 3:0 и се израмни на врвот на табелата во Премиер лигата со екипата на Тотенхем. Шампионот потсети на фантастичните партии од минатата сезона и ги остави без шанси ...

ВИДЕО: Ливерпул го демолира Лестер, актуелниот шампион запиша убедлива победа

Дриблинг - 22.11.2020

Ливерпул запиша убедлива победа против Лестер со 3-0, автогол на Еванс, Жота и Фирмињо ги постигнаа головите за актуелниот првак на Англија. Со овие три бода Ливерпул во моментов е на делба на првата позиција на табелата, со Тотенхем имаат по 20 ...

Ливерпулова тики-така, Жота со гол круниса акција во која имаше 30 додавања (Видео)

Спортманија - 22.11.2020

Феноменална акција на Црвените. Голот со кој Ливерпул поведе со 2-0 против Лестер, беше историски на два начини. Стрелецот Диого Жота стана прв играч во историјата на Ливерпул кој дал гол на првите четири домашни лигашки мечеви како играч на овој ...

Ливерпул си поигра со Лестер (ВИДЕО)

Екипа - 22.11.2020

Ливерпул оствари лесна победа против Лестер од 3-0 во натпревар од 9. коло во англиската Премиер-лига. Џони Еванс со ефектен автогол донесе водство за „црвените“ во 21. минута, Диого Жота во 41.

ВИДЕО: Ефектен и смешен автогол на Еванс, Ливерпул води против Лестер

Дриблинг - 22.11.2020

Ливерпул и Лестер го играат последниот натпревар од денешната програма во Премиер лигата, средбата е во тек, актуелниот првак на Англија поведе со автоголот на Еванс, по првиот дел има водство со 2-0.

(ВИДЕО) Ливерпул поведе по комичен автогол

Спортклуб - 22.11.2020

Екипата на Ливерпул, актуелниот англиски шампион поведе со 1-0 во мечот против Лестер во 21-та минута. Гостинскиот стопер Џоони Еванс ја погоди сопствената мрежа. Тој реагираше крајно лошо по нафрлувањето и топката заврши во мрежата.

Џони Еванс си даде фантастичен автогол, негов шести во Премиер лигата

TopSport - 22.11.2020

Дефанзивецот на Лестер, Џони Еванс си постигна апсолутно фантастичен автогол во мечот со Ливерпул, забивајќи ја топката со глава зад грбот на својот голман, Каспер Шмајхел. Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед сега си има дадено шест автогола ...

Екс играч на Манчестер јунајтед, несакајќи постигна гол за Ливерпул (Видео)

Спортманија - 22.11.2020

Џони Еванс атрактивно ја заби топката во голот на својот тим. Ливерпул поведе во дербито против Лестер на „Енфилд“, и тоа благодарение на несреќниот потег на Џони Еванс, кој си даде ефектен втогол.