TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган му забранила на Хари да го посети татко му бидејќи е позитивен на коронавирусот?

Точка - 26.03.2020

Меган Маркл наводно му забранила на принцот Хари да го посети татко му Чарлс, кој е позитивен на коронавирусот. „Меган на Хари му рече дека под никакви услови не е во ред сега да патува било каде, а особено не да го посетува Чарлс кој е позитивен на ...

Меган му забранила на Хари да го посети принцот Чарлс

Макфакс - 26.03.2020

Откако принцот Чарлс (71) дознал дека е позитивен за коронавирус, тој и неговата сопруга Камила се во самоизолација на имотот Балморал во Шкотска. Чарлс, пишува „Дејли мејл“, има само благи симптоми, и се разболел две недели по средбата со принцот ...

Според британските таблоиди, мажот на кралицата Елизабета, принцот Филип починал. Но Бакингемската палата негира

МакМода - 26.03.2020

Веста со денови се префрла од еден на друг сајт. 98-годишниот сопруг на кралицата Елизабета беше хоспитализирана во ноември поради акутна форма на грип. Принцот Филип (98), сопруг на кралицата Елизабета, според британските таблоиди, починал.

Принцот не се тестирал преку врски, Камила е негативна

Локално - 26.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. – Интересно. Имам симптоми, но не можам да се тестирам бидејќи немам врски.

Фјури и Вајлдер повторно ќе се борат: Познат датумот на третата епизода од боксерскиот спектакл!

СуперСпорт - 26.03.2020

Американецот Деонтај Вајлдер и Британецот Тајсон Фјури повторно ќе се борат. Третиот меч меѓу двајцата големи шампиони ќе се одржи на трети октомври во Лас Вегас, а Фјури овој пат ќе ја брани титулата во ВБЦ.

Расте загриженоста за кралицата, кога последен пат имала контакт со принцот Чарлс

+инфо - 26.03.2020

Кралското семејство одлучи дека треба да ги преземе неопходните мерки за да се заштити од коронавирусот, па поради тоа неговите членови во посебна самоизолација. Изолацијата се зголеми по вчерашното сознание дека принцот Чарлс е заразен со ...

Расте загриженоста за кралицата додека се истражува како се заразил принцот Чарлс

Н.Македонија - 26.03.2020

Кралското семејство ги презема сите неоходни мерки за заштита од коронавирусот особено по сознанието дека принцот Чарлс е заразен, пишуваат британските медиуми. Сите членови се во самоизолација.

Ентони Џошуа во самоизолација бидејќи се сретна со принцот Чарлс

Кајгана - 26.03.2020

Боксерскиот првак во тешка категорија Ентони Џошуа се наоѓа во самоизолација откако се сретна со британскиот принц Чарлс кој е позитивен на новиот коронавирус. Веста ја потврди менаџерот на британскиот боксер и додаде дека Џошуа се чувствува добро и ...

Борбата на Фјури против Вајлдер доби нов термин!

СуперСпорт - 26.03.2020

Третата пресметка на Тајсон Фјури и Деонтај Вајлдер го доби својот нов датум. Наместо 18. јули, кога овие двајца боксери требаше да се сретнат по трет пат во борбата за Светската титула на ВБЦ, но на крајот беше решено мечот да се одложи за есента.

Принцот Вилијам загрижен за здравјето на татко му, Хари тешко ја поднел веста

Локално - 26.03.2020

Принцот Вилијам е загрижен за здравствената состојба на неговиот татко, принцот Чарлс, откако тестовите покажаа дека е заразен со коронавирусот. Принцот од Велс, кој има 71 година, покажал благи симптоми на респираторно заболување, но општо се ...

Пандемијата го одлага римечот меѓу Фјури и Вајлдер

Екипа - 25.03.2020

Третата борба меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер ќе биде одложена поради пандемијата со коронавирусот. Дуелот кој е обврска од договорот за вториот меч најверојатно ќе биде во октомври наместо во јули со оглед на тешката ситуација со коронавирусот ...

Џошуа во самоизолација по средбата со принцот Чарлс

Локално - 25.03.2020

Британскиот боксер Ентони Џошуа е во изолација по средбата со принцот Чарлс кој е позитивен на коронавирусот, потврди денеска неговиот портпарол. Претходно денес беше објавено дека принцот Чарлс е позитивен за коронавирусот и има поблаги симптоми на ...

Од Бакингемската палата порачуваат: Кралицата е здрава, не била во контакт со Чарлс од 12-ти март

Точка - 25.03.2020

Откако од британската телевизиска резиденција е потврдено дека 71-годишниот принц Чарлс е позитивен на коронавирус, од Бакингемската палата ја известиле јавноста дека кралицата Елизабета Втора е во добра здравствена состојба.

Ентони Џошуа во самоизолација по блиската средба со принцот Чарлс

Екипа - 25.03.2020

Светскиот боксерски првак во тешка категорија Ентони Џошуа е во домашна самоизолација по информацијата дека принцот Чарлс заболел од коронавирус. Тој имаше блиска средба со него пред 16 дена.

Принцот Чарлс го донесе Коронавирусот во британското кралско семејство

Сакам да кажам - 25.03.2020

Коронавирусот стигна и во британското кралско семејство. Позитивен тест имаше принцот Чарлс, прв во редот за наследство на тронот, и од неговата резиденција Кларенс Хаус објавија дека тој покажува благи симптоми.

Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Глас на Америка - 25.03.2020

Неговата резиденција соопшти дека имал благи симптоми, но, оти е во добро здравје ВАШИНГТОН — Британскиот принц Чарлс е позитивен на коронавирус. Неговата резиденција објави соопштение во кое се вели дека имал благи симптоми, и оти генерално е во ...

Ентони Џошуа во изолација поради сомнение за зараза од коронавирус!

Sport M - 25.03.2020

Светскиот шампион во боксот, Ентони Џошуа (30) заврши во самоизолација од страв дека има коронавирус. Тој беше испратен таму од британскиот принц Чарлс. За него денес е откриено дека има присуство на коронавирус, а Џошуа неодамна беше во друштво на ...

Од Бакингемската палата порачуваат: Кралицата е добра- не била во контакт со принцот Чарлс од 12 март!

Магазин - 25.03.2020

Откако во британската кралска резиденција потврдија дека 71-годишниот принц Чарлс е позитивен за коронавирусот Бакингемската палата, тие ја известија јавноста дека кралицата Елизабета Втора е во добра здравствена состојба.

Британскиот принц Чарлс има коронавирус

МКД - 25.03.2020

Принцот Чарлс, синот на кралицата Елизабета Втора и наследник на британскиот престол, е позитивен на тестот за коронавирус и сега е во самоизолација во Шкотска. Принцот од Велс има благи симптоми и е во добра здравствена состојба, се вели во ...

Џошуа заврши во карантин поради Ковид-19!

СуперСпорт - 25.03.2020

Светскиот шампион во бокс, Ентони Џошуа заврши во самоизолација поради страв дека има коронавирус. Тој мал контакт со принцот Чарлс, на кого му било константирано присуство на коронавирусот, а токму Џошуа во последно време имал контакт со него.

И принцот Чарлс, наследникот на тронот, позитивен на коронавирусот

Машки магазин - 25.03.2020

Принцот од Велс e позитивен на тестирањето за коронавирус, објави Клиренс Хаус. Принцот Чарлс (71) покажува благи симптоми „но инаку останува во добра здравствена состојба“, рече портпаролот, додавајќи дека војвотката од Корнвол, камила (72) е ...

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус, војвотката засега негативна

Алсат-М - 25.03.2020

Принцот Чарлс е тестиран на ковид-19 и наодот е позитивен, пренесува Bloomberg . Како што се вели во текстот, синот на кралицата Елизабета има 71 година има слаби симптоми и се чувствува добро.

Принцот Чарлс позитивен на тестот за коронавирус

Оff.net - 25.03.2020

Британското кралско семејство објави дека вечниот престолонаследник, 71-годишниот Принц Чарлс бил позитивен на тестот за коронавирус, дополнувајќи дека тој се чувствува добро. Тестирана била и Камила, меѓутоа таа не го немала вирусот.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Нова ТВ - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирус и има благи симптоми на болеста, „но останува во добра здравствена состојба“, порачаа портпаролот на британската кралска резиденција „Кларенс Хаус“ во Лондон.

И принцот Чарлс е заразен со коронавирус – Еве каква е неговата состојба

Нане - 25.03.2020

Како што е познато, коронавирусот не ги бира своите жртви, па така ниту славните и богатите не се имуни на истиот. Од неодамна беше објавено дека америкаснкиот актер Том Хенкс е позитивен на вирусот.

Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Канал5 - 25.03.2020

Британскиот Принц Чарлс бил тестиран на коронавирус, тестот бил позитивен. Принцот од Велс кој е на возраст од 71 година има многу благи симптоми на коронавирусот и се чувствува добро, пренесува ББЦ.

Мечот Фјури-Вајлдер одложен

IPON - 25.03.2020

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер, закажан за 18 јули во Лас Вегас, е одложен. Новинарот на ЕСПН, Дан Рафаел, тврди дека има промени во плановите поради пандемијата на коронавирус. „Дефинитивно нема да биде тогаш“, рече Боб Арум.

Британците загрижени за кралицата: Еве кога последен пат се видела со Чарлс

Локално - 25.03.2020

Откако беше потврдено дека принцот Чарлс е заразен со коронавирус, Британците се загрижија за кралицата Елизабета, која исто како и нејзиниот син, спаѓа во ризичната група. Принцот Чарлс, како и неговата сопруга, војвотката од Корнвол, Камила, ...

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус: Неговата сопруга Камила не е заболена, а и двајцата се во самоизолација

Press24 - 25.03.2020

Британскиот принц Чарл се заразил со коронавирус јавуваат британските медиуми. Според првичните информации тој се чувствува добро. „Тој има благи симптоми, но инаку е добро и последниве неколку дена работи од дома, како и обично.

Британскиот принц Чарлс има коронавирус

Канал5 - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е позитивен на коронавирус, јавуваат британските медиуми. Синот на кралицата Елизабета и таткото на Вилијам и Хари, се тестирал а резултаот бил позитивен. 71-годишниот принц е позитивен, се вели во соопштението потврдено ...

Меган и Хари со совети против коронавирус, но добија само саркастични коментари

Локално - 25.03.2020

Официјално принцот Чарлс е позитивен на коронавирус, а речиси сите членови од кралското семејство, дури и Меган и Хари, неодамна присуствуваа на повеќе манифестации и настани. Преку своите профили на социјалните мрежи тие споделија неколку совети, ...

Принцот Чарлс заразен со коронавирус

Макфакс - 25.03.2020

Наследникoт на британскиот престол, принцот Чарлс, е заразен со коронавирус, јавуваат светските медиуми. Како што се вели, тој има поблаги симптоми и се чувствува добро и се наоѓа во изолација.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

360 степени - 25.03.2020

Принцот Чарлс се тестираше на коронавирус и неговиот тест е позитивен, но има лесни симптоми и е во добра здравствена состојба, јавува Гардијан . Со неговите 71 година, тој припаѓа на ризичната група пациенти кои се заболени со коронавирус.

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

А1 On - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Во соопштението утрово е потврдено дека на 71-годишниот принц му бил дијагностициран COVID-19. Тој имал „благи симптоми“ во неделата, бил тестиран во понеделник, а резултатите ги добил доцна во ...

Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

Pedijatar.mk - 25.03.2020

Тој има лесни симптоми и е во добра здравствена состојба. Работи од дома во изминативе неколку денови како и вообичаено „К ларенс Хаус“ ја потврди веста дека принцот од Велс (71) е позитивен на тестот за Ковид-19.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Сакам да кажам - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус, потврдија од неговата резиденција Кларенс Хаус. Оттаму кажаа дека 71-годишниот наследник на британскиот трон имал благи симптоми, но неговото општо здравје е добро.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

AKO - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е заразен од коронавирус, соопштено е денеска од кралската резиденција. Како што се наведува во соопштението, принцот од Велс има благи симптоми и се чувствува добро, а наредните денови ќе биде во самоизолација и ќе работи од ...

Принцот Чарлс заразен со Ковид-19

Опсервер - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е позитивен за коронавирусот, се вели во денешното соопштение од кралската палата. Според соопштението, принцот од Велс има благи симптоми и се чувствува добро, а последните неколку дена работи од дома како и досега, јави ...

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Вечер - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е тестирана на коронавирус и неговиот наод е позитивен.Принцот од Велс има 71 година, со многу слаби симптоми на коронавирус и се чувствува добро, потврдија од палатата. За него се вели дека е во изолација.

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус

Н.Македонија - 25.03.2020

Принцот Чарлс (71) е позитивен на коронавирус, пренесува Би-би-си. Тој има благи симптоми, „а инаку останува во добро здравје“, посочи гласноговорник на британскиот престолонаследник. Неговата сопруга Камила Паркер, војвотката од Корнвол, исто така ...

Принцот Чарлс заразен со коронавирусот

Нетпрес - 25.03.2020

Директниот наследник на британскиот престол, 71-годишниот принц Чарлс, е заразен со новиот тип коронавирус и се наоѓа во самоизолација со сопругата Камила, соопшти во средата неговиот кабинет во Клиренс-Хаус.

(Видео) Принцот Чарлс позитивен на корона вирусот иако избегнуваше ракување

еМагазин - 25.03.2020

Чарлс, принцот од Велс е позитивен на корона вирусот, објави Би-би-си. Симптомите на 71.годишниот принц се карактеризирани со „средна тежина“, но неговата општа здравствена состојба е добра.

Принцот Чарлс е позитивен на корона вирус - какви симптоми има?

Црнобело - 25.03.2020

Принцот Чарлс, кој има 71 година, е позитивен на корона вирус. За среќа, тој покажува само благи симптоми и е во добро здравје. Неговата сопруга Камила нема корона вирус, се тврди во официјалната објава.

Принцот Чарлс позитивен на коронавирусот

Fashionel - 25.03.2020

Агенцијата Асошиејтед прес предмалку ја пренесе веста дека британскиот принц Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Како што пренесува агенцијата, принцот имал благи симптоми на вирусот. Информацијата ја потврдија и официјалните власти.

Принцот Чарлс заразен од корона вирус

Независен - 25.03.2020

Престолонаследникот на британската круна, принцот од Велс, е тестиран позитивно на корона вирус и покажува благи симптоми „но инаку останува во добра здравствена состојба“, соопшти кралското семејство.

Принцот Чарлс заразен со Ковид-19

+инфо - 25.03.2020

Британскиот принц Чарлс е заразен со новиот коронавирус, соопшти Бакингемската палата. Чарлс е на возраст од 72 години. Тој е син на кралицата Елизабета Втора и татко на Вилијам и на Хари.

Принцот Чарлс има коронавирус

Либертас - 25.03.2020

Принцот Чарлс има коронавирус, тестот за Ковид-19 е позитивен, известија од кралското семејство утринава. Наследникот на престолот имал „благи симптоми“, но „останува во добра здравствена состојба“, и се самоизолирал во Шкотска со својата сопруга ...

Принцот Чарлс позитивен на Ковид-19

Бриф - 25.03.2020

Принцот од Велс, Чарлс (71), има позитивен тест за коронавирус и работи од дома со благи симптоми. Портпаролот рече дека тој „покажува благи симптоми, но инаку останува во добра здравствена состојба и дека работи од дома во текот на последните ...

Принцот Чарлс позитивен на тестот за корона вирус

Фактор - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот, објави неговиот портпарол. Принцот од Велс, инаку 71 годишен, покажува благи симптоми „но инаку останува во добра здравствена состојба“, рече гласноговорникот, додавајќи дека војвотката Камила од ...

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Курир - 25.03.2020

Принцот Чарлс е позитивен на коронавирус. Неговата сопруга Камила е негативна по извршеното тестирање. Принцот од Велс (71) се наоѓа во домашна изолација во дворецот во Шкотска. -Принцот од Велс е позитивен на коронавирус.