TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР со пријава за 25-годишното „момче“ што се мајтапеше со Брза помош, не му помогна тоа што се извини

365 - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот и ќе поднесе соодветна пријава против 25-годишниот Х.К. од село Јурумлери, скопско, кој се „прослави“ со видеото на социјалната мрежа „Тик Ток“, каде се гледа дека лажно пријавува и се шегува со ...

Момчето кое се мајтапеше со Брза помош, доби пријава од МВР

Локално - 16.09.2020

МВР го пронајде момчето кое се шегуваше со Брзата помош, и снимаше видео за Тик Ток. Станува збор за 25-годишно момче од скопско Јурумлери против кое ќе биде поднесена пријава. Од МВР информираат дека со лажното јавување и мајтапење, момчето ...

Момчето кое се шегуваше со Брзата помош е 25 годишник од Јурумлери

Фактор - 16.09.2020

Расчистен е случајот со видео во кое момче се шегува со Брзата помош. Полицијата го пронајде момчето кое се шегуваше со Брзата помош, и снимаше видео за Тик Ток. Момчето од видеото е на возраст од 25-години и е од скопско Јурумлери.

МВР го пронајде момчето што се мајтапеше на „Тик-ток“ со Брзата помош, ќе поднесе пријава

360 степени - 16.09.2020

Полицијата го идентификуваше и го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кое беше снимано и објавен на апликацијата Тик Ток на 13-ти овој месец. Станува збор за 25-годишно момче од скопско Јурумлери против кое ќе се поднесе ...

Пријава за момче од Јурумлери – лажно барал брза помош само за да се снима на „Тик ток“

Макфакс - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Службата за итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата „Тик ток“ на 13.9.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи, и против Х. К. (25) од с.

Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Сител - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Н.Македонија - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тикток во неделата, по што беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

Момчето кое се мајтапеше со Брза помош се извини (ВИДЕО)

Локално - 15.09.2020

Момчето кое се мајтапеше со Брзата помош, а снимката ја објави на мрежата Тик Ток, се извини за својата постапка. Во видео кое го постираше повторно на контроверзната мрежа, момчето вели дека било во службата за Итна медицинска помош и лично и се ...

Со новата опција ЈуТјуб се наметнува како конкуренција на ТикТок

Таратур - 15.09.2020

Со новата форма на видео снимки наречена „YouTube Shorts“, која ЈуТјуб ќе ја тестира во Индија, компанијата е во план да се наметне како конкуренција на популарната апликација ТикТок. Станува збор за нова форма на видео снимки на Јутјуб под името ...

МВР: Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

ТВ21 - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

МВР: Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Канал5 - 16.09.2020

Против Х.К.(25) од с.Јурумлери, скопско, ќе биде поднесена соодветна пријава. Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош , кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше ...

МВР ќе поднесе пријава против момчето кое се шегуваше со Итната помош

Слободен Печат - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

Следи пријава за сторителот кој лажно се јавуваше во Брза помош

+инфо - 16.09.2020

На 15.09.2020 во 16.30 часот во просториите на Полициската станица Центар со лицето бил извршен разговор, при што тој појаснил дека на 13.09.2020 околу 02.00 часот. Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна ...

Фатен тик-токерот што лажно се јавуваше во брзата помош

Независен - 16.09.2020

Фото: Б. Грданоски Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

МВР: Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13-ти овој месец, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.

МВР: Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

А1 On - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13-ти овој месец, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х. К.

МВР со детали за лицето кое лажно се јавуваше во Брза помош- еве каква казна го очекува 25 годишното момче од Јурумлери

Курир - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

МВР го расчисти случајот со лажното пријавување во Итна помош кое беше објавено на Тик Ток

Скопје инфо - 16.09.2020

Министерството за внатрешни работи, попладнево информираше дека полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други ...

Кривична за момчето кое на Тик Ток се мајтапеше со Итната помош

24Инфо - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

Полицијата го пронајде момчето кое се шегуваше со вработените во „брза помош“- познат неговиот идентитет

Press24 - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

Пријава за момче од Јурумлери – лажно барал брза помош само за да се снима на ТикТок

Вечер - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата ТикТок на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

МВР: Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Либертас - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13-ти овој месец, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х. К.

Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

4NEWS - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Алфа - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Скопје1 - 16.09.2020

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата Тик Ток на 13.09.2020, а беше споделен и на други социјални мрежи и против Х.К.

МВР поднесе пријава против момчето кое се шегуваше со Брза помош

Бриф - 16.09.2020

МВР го пронајде момчето кое се шегуваше со Брзата помош, и снимаше видео за Тик Ток. Станува збор за 25-годишно момче од скопско Јурумлери против кое ќе биде поднесена пријава. Од МВР информираат дека со лажното јавување и мајтапење, момчето ...

Со новата опција Јутјуб сака да му конкурира на Тик Ток

Канал5 - 15.09.2020

Компанијата Јутјуб дека ќе тестира бета верзија од најголемата конкуреција на Тик Ток до сега, и тоа во Индија. Станува збор за нова форма на видео снимки на Јутјуб под името „Youtube Shorts“.

(ВИДЕО) Се извини момчето кое се мајтапеше со Брза помош

Либертас - 15.09.2020

Момчето кое се мајтапеше со Брзата помош, а снимката ја објави на мрежата Тик Ток, се извини за својата постапка. Во видео кое го постираше повторно на контроверзната мрежа, момчето вели дека било во службата за Итна медицинска помош и лично и се ...