TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За Песков е можен конфликт со НАТО ако Алијансата испрати свои војници во Украина, Столтенберг ги отфрла можностите

360 степени - 27.02.2024

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг за „Асошиејтед прес“ изјави дека воената алијанса не планира да испрати борбени трупи во Украина, туку се работи на обезбедување на друга воена поддршка за Украина Кремљ предупредува дека конфликтот ...

Кремљ предупредува на судир со НАТО доколку сојузниците испратат војници во Украина, Макрон жестоко критикуван во Франција

Нетпрес

Песков: Појавувањето на војници на НАТО во Украина ќе доведе до директен судар со Русија

Бизнис Вести

Кремљ со остра реакција- војната со НАТО ќе биде неизбежна, се огласи и Столтенберг

Канал5

Унгарија е против испраќање војници и оружје во Украина

Нетпрес

Кремљ: Ако Франција испрати војници во Украина, директен конфликт со НАТО е неизбежен

Макфакс

Песков: Испраќање западни контингенти во Украина ќе доведе до директен воен конфликт меѓу Русија и НАТО

Фокус

Нетпрес Скопје1 Локално Денар 24Инфо Опсервер Слободен Печат Канал5

Колку е реално Европа да испрати копнени трупи во Украина? - Кремљ: директен конфликт меѓу Русија и НАТО

Фактор - 27.02.2024

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека не ја исклучува можноста за испраќање копнени трупи во Украина, иако , не постои консензус за ова. Макрон, на состанокот на 20 претежно европски лидери во Париз, кој го повика да се засили ...

Војна во Украина: Макрон не исклучува испраќање на западни копнени трупи

Deutsche Welle

ВИДЕО | Андоновиќ: Eвропски трупи во Украина?

Слободен Печат

ВИДЕО: Макрон не исклучува испраќање западни трупи во Украина

А1 On

Не треба да се исклучи можноста за испраќање западни трупи во Украина, кажа Макрон

Сакам да кажам

Париска конференција: Украина и натаму ќе добива помош од ЕУ

Телма

Испраќањето сили во Украина е глупост што води до Трета светска војна, вели француската опозиција

Кумановски м.

360 степени Бизнис Вести Кумановски м. Независен Мета Пулс24 4NEWS Слободен Печат

Мицотакис: Не постои прашање за испраќање европски НАТО сили во Украина

Бриф - 27.02.2024

Не постои никакво прашање за испраќање европски сили на НАТО во Украина, порача грчкиот премиер Киријакос Мицотакис по завршувањето на конференцијата за поддршка на Украина што вчера се одржа во Париз, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис: Грција е против испраќање европски или НАТО-сили во Украина

Макфакс

Мицотакис: Грција е против испраќање европски или НАТО сили во Украина

Опсервер

Мицотакис: Грција е против испраќање европски или НАТО сили во Украина

Centar

Мицотакис: Грција е против испраќање европски или НАТО сили во Украина

Република

Мицотакис: Грција е против испраќање европски или НАТО сили во Украина

MTM

МИЦОТАКИС: Сакам да уверам дека не постои никакво прашање за испраќање сили на НАТО во внатрешноста на Украина

Денешен

Канал5 Точка Кајгана +инфо Кумановски м. 24 Вести 365

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Локално - 27.02.2024

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина. „Се разговараше за тоа што е договорено меѓу сојузниците од почетокот и за иднината, а тоа е дека на територијата на Украина ...

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Бизнис Вести

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Макфакс

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Опсервер

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Бриф

Шолц: Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Рацин

Шолц ги смири тензиите: Европските земји и НАТО нема да испраќаат војска во Украина

Канал5

Денешен 24 Вести Либертас Слободен Печат

Макрон беше домаќин на европските лидери: Мораме да продолжиме да ја поддржуваме Украина

Макфакс - 26.02.2024

Лидерите на повеќе од 20 европски земји, се собраа денеска во Париз на покана на францускиот претседател Емануел Макрон да испратат порака дека се решени да продолжат да ја поддржуваат Украина, две години по почетокот на руската инвазија.

Европските лидери се собраа во Париз и испратија порака до Путин и Украина: „Русија не смее да победи“

Независен

Европски лидери се состанаа во Елисејската палата на покана на Макрон, кој повика на поголема поддршка за Украина

Локално

Меѓународна конференција за Украина во Париз

24 Вести

Меѓународна конференција за Украина во Париз

Бизнис Вести

Меѓународна конференција за Украина во Париз

MakPress

Дваесет европски лидери во Париз на конференција за Украина

Слободен Печат

Фокус А1 On Опсервер Точка Канал5 24Инфо Нетпрес Курир