TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И ексминистерот Чулев е заразен со ковид-19

360 степени - 30.10.2020

Додека беше на чело на МВР, во првите месеци од епидемијата во земјава, претставници на СДСМ во техничката Влада често го критикуваа Чулев за непостапување и несанкционирање на прекршителите на протоколите за заштита од ковид-19 Поранешниот министер ...

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев позитивен на Ковид-19

4NEWS - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев објави на својот фејсбук профил дека добил позитивен корона ...

Чулев позитивен на ковид-19: Не успеав до крај да се одбранам од вирусот

Република - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. , напиша тој на „Фејсбук“. ...

Чулев позитивен на ковид: Не успеав до крај да се одбранам од вирусот

Фокус - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. „За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив ...

Наќе Чулев е позитивен на Ковид-19

365 - 30.10.2020

Екс-министерот за внатрешни работи, кој беше дел од техничката влада пред парламентарните избори во јули – Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. Во објавата на својот Фејсбук профил, Чулев информира дека во текот на изминатите денови направил тест, а ...

Чулев е позитивен на коронавирус

Локално - 30.10.2020

Поранешниот технички министер за внатрешни работи, Наќе Чулев објави дека е позитивен на ...

Наќе Чулев ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19!

Вечер - 30.10.2020

- Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за Ковид 19. За жал, и покрај сериозната претпазливост не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив и чуден.

Во мај со 22 новозаразени Костадинов бараше оставка од Чулев, денес со близу 900 молчи

Република - 30.10.2020

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов во мај со 22 новозаразени и двајца починати бараше оставка од Наќе Чулев кој во тоа време беше министер за внатрешни работи, а денеска со близу 900 новозаразени дневно и близу 1.000 починати – молчи, потсети ...

Милошоски: Костадин во мај со 22 заразени и двајца починати бараше оставка од Чулев, денес со 862 заразени и 1000 ...

Курир - 30.10.2020

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбик пишува дека Костадин Костадинов од СДСМ во мај со 22 новозаразени и двајца починати бараше оставка од Наќе Чулев кој во тоа време беше министер за внатрешни работи, а денеска со близу 900 ...

Милошоски: Костадин молчи за 862 заразени и близу 1.000 вкупно починати, а бараше оставка од Чулев за 22 заразени

Вечер - 30.10.2020

Антонијо Милошоски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, во кратки црти ја објаснува корона-хипокризијата на СДСМ. Тој потсетува како пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов бараше оставка и одговорност од екс министерот Чулев за 22 заразени и 2 починати, а сега ...

МИлошоски: Корона-Костадин-хипокризија

MakPress - 30.10.2020

Костадин (Струмица), на 16.мај: "Наќе е крив, одговорен за 22 заразени и 2 починати, мора да поднесе оставка", потсетува пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на прес-конференцијата на портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ...

Милошоски: Миле од Прилеп и Наќе е крив! Тешка хипокризија!

PressingTV - 29.10.2020

Миле Талески, на 15-ти мај рече Наќе Чулев (МВР) е крив за 17 заразени и 2 починати во денот и побара веднаш да си даде оставка. Истиот тој, сега пратеник од Прилеп, седи во удобна фотеља и не бара оставка ниту од Спасовски, ниту од Филипче, реагира ...

Милошоски ја обвини СДСМ за тешка хипокризија – Миле од Прилеп и Наќе е крив

Нетпрес - 29.10.2020

Миле Талески, на 15-ти мај рече Наќе Чулев (МВР) е крив за 17 заразени и 2 починати во денот и побара веднаш да си даде оставка. Истиот тој, сега пратеник од Прилеп, седи во удобна фотеља и не бара оставка ниту од Спасовски, ниту од Филипче, реагира ...

Милошоски: Го памтите ли Миле Талески од СДСМ кој бараше оставка од Наќе Чулев на 17 заразени и 2 починати

MakPress - 30.10.2020

Миле Талески, на 15-ти мај рече Наќе Чулев (МВР) е крив за 17 заразени и 2 починати во денот и побара веднаш да си даде оставка. Истиот тој, сега пратеник од Прилеп, седи во удобна фотеља и не бара оставка ниту од Спасовски, ниту од Филипче, реагира ...

Милошоски: Костадин во мај со 22 заразени и двајца починати бараше оставка од Чулев, денес со 862 заразени и 1000 ...

Press24 - 30.10.2020

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбик пишува дека пратеникот Костадин Костадинов од СДСМ во мај со 22 новозаразени и двајца починати бараше оставка од Наќе Чулев кој во тоа време беше министер за внатрешни работи, а денеска со ...

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, позитивен на коронавирус

ТВ21 - 30.10.2020

Наќе Чулев, поранешниот министер за внатрешни работи е позитивен на Ковид-19. Тој ова го објави на својот профил на „Фејсбук“, и истакна дека се чувствува добро. „Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за ...

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев позитивен на Ковид-19

Мак. Весник - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, на социјалните мрежи се огласи дека денеска по направениот тест добил позитивен резултат на Ковид-19. “Почитувани, Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат ...

Наќе Чулев добил позитивен резултат на корона-тест

А1 On - 30.10.2020

„Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за Ковид 19. За жал и покрај сериозната претпазливост не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив и чуден,“ објави на својот ...

Поранешниот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев заразен со КОВИД-19

Акцент - 30.10.2020

Поранешниот технички министер во Министерството за внатрешни работи објави на Фрјсбук дека е позитивен на КОВИД-19. “Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за Ковид 19.

Поранешниот министер Чулев е позитивен на ковид-19

Слободен Печат - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев на Фејсбук напиша дека е позитивен на коронавирусот. „За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив и чуден.

Наќе Чулев позитивен на Ковид-19

Либертас - 30.10.2020

Екс-министерот за внатрешни работи Наќе Чулев преку Фејсбук објави дека е позитивен на Ковид-19. „Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за Ковид 19.

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев позитивен на Ковид-19

Сител - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев објави на својот фејсбук профил дека добил позитивен корона тест. „Почитувани, Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за Ковид 19.

Поранешниот министер за внатрешни работи Чулев, позитивен на коронавирусот

Скопје инфо - 30.10.2020

Наќе Чулев, поранешниот министер за внатрешни работи е позитивен на Ковид-19. Тој ова го објави на својот профил на „Фејсбук“, и истакна дека се чувствува добро. „Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат за ...

Чулев позитивен на ковид: Не успеав до крај да се одбранам од вирусот

Press24 - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. „За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив ...

Наќе Чулев позитивен на коронавирусот

Фактор - 30.10.2020

Екс министерот за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. Тој информацијата ја објави на Фејсбук. „За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој ...

Наќе Чулев: „За жал не успеав да се изборам докрај, позитивен сум на Ковид-19“

Точка - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, е позитивен на коронавирусот, а веста ја објави на својот Фејсбук профил. Објавата ви ја пренесуваме во целост: „Во текот на изминатите денови направив тест за кој денес добив позитивен резултат ...

Чулев позитивен на ковид: Не успеав до крај да се одбранам од вирусот

Курир - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. „За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив ...

Наќе Чулев позитивен на ковид-19

МКД - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, соопшти дека е позитивен на ковид-19. „За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив и чуден.

Чулев позитивен на ковид-19

iPortal - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. „За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив ...

Чулев позитивен на ковид: Не успеав до крај да се одбранам од вирусот

Нетпрес - 30.10.2020

Поранешниот министер за внатрешни работи и директор на Агенцијата за разузнавање, Наќе Чулев, е позитивен на Ковид-19. „За жал, и покрај сериозната претпазливост, не успеав до крај да се одбранам од вирусот кој многу често знае да биде непредвидлив ...

Милошоски: Бараше оставка од Наќе за 17 заразени и 2 починати во еден ден, а сега…

Expres - 29.10.2020

„Миле Талески, сега пратеник од Прилеп, на 15-ти мај рече Наќе Чулев (МВР) е крив за 17 заразени и 2 починати во денот и побара веднаш да си даде оставка. Денес кога имаме над 800 новозаразени дневно и за жал по 15-20 починати од ковид19, а ...

Милошоски: Короната и хипокризијата на СДСМ (Кавадарци)

Опсервер - 29.10.2020

Короната и хипокризијата на СДСМ (Кавадарци) Сашко Петров (СДСМ, Кавадарци), на 20-ти мај рече Наќе Чулев (МВР) е крив за 19 заразени и 2 починати во денот и побара веднаш да си даде оставка.

Милошоски ја обвини СДСМ за тешка хипокризија: Миле од Прилеп и Наќе е крив

Република - 29.10.2020

Миле Талески, на 15-ти мај рече Наќе Чулев (МВР) е крив за 17 заразени и 2 починати во денот и побара веднаш да си даде оставка. Истиот тој, сега пратеник од Прилеп, седи во удобна фотеља и не бара оставка ниту од Спасовски, ниту од Филипче, реагира ...