TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лепа Брена: ЕДИНСТВЕНИОТ ЛЕК ЗА НАШИТЕ ДУШИ Е ОВА

Фактор - 08.02.2023

По нејзиното име се крстени неколку згради на Балканот... По нејзиниот лик и тело е направена и кукла барбика. Имаше концерти пред публика од 100.000, ги урна сите можни рекорди на музички план, а има кариера со која многу малку светски ѕвезди можат ...

Синот на Лепа Брена се појави по три години илегала

Република - 08.02.2023

Синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, Стефан, пред три години реши да се повлече од јавниот живот. Тој ја батали музиката и не им дозволуваше ниту на папараците да го фотографираат, па затоа избегнуваше семејни собири, промоции на песни на мајка ...

Сега се дозна сѐ: Првиот проблем во бракот на Вељко Ражнатовиќ, на Инстаграм се појави видео кое ја расплака Богдана

Хаштаг - 07.02.2023

Синот на Вељко и Богдана Ражнатовиќ наскоро ќе стане постар брат... Малиот Жељко Ражнатовиќ, синот на Вељко и Богдана Ражнатовиќ е најмладиот и секако најомилениот член во семејството. Без разлика дали внукот на Цеца се наоѓа кај баба и дедо во ...

Брена му сврте грб на семејството на покојниот пријател, синот откри сè : Тој ја прослави, а таа вака му се оддолжи!

Убавина и Здравје - 07.02.2023

Синот на Минимакс е разочаран што Брена го заборавила неговиот татко. Во петок, на 10 февруари, се навршуваат осумнаесет години откако по долго боледување почина еден од најзначајните ТВ и радио-водители во поранешна Југославија, новинарот, писател ...

Александар Јосифовски откри непознати детали од турнејата по САД со Лепа Брена: „Таа полна енергија, а мене ми беше ...

Вистина.мк - 07.02.2023

Во денешно време е многу тешко да се одржи автентичноста и доследноста особено во поп музиката, бидејќи има се повеќе нови музички жанрови на кои ретко кој може да им одолее. И покрај тоа, македонскиот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, охриѓанецот ...